Jump to content

έκθεση στο γκάζι σήμερα Σάββατο 29 και αύριο Κυριακή 30-5


Recommended Posts

Στην επομενη ευκαρια θα παω.!!!

ποτε θα μας εξηγησεις το D.I.Y??

ε?ε? :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Στην επομενη ευκαρια θα παω.!!!

ποτε θα μας εξηγησεις το D.I.Y??

ε?ε? :buttrock:

Τώρα τρέχω κάποια πειραμματάκια με δικές μου κατασκευές, σε λίγο που θα έχω αποτελέσματα θα σας πω. :blush:

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα... ζωντανός :thumbup:

Δικά μου συμπεράσματα...

Αυτό λένε "αύρα", δηλαδή η κοσμική ενέργεια του καθενός μας αλλά ξεχωριστά του κάθε ζωτικού οργάνου μας (αν τα κατάλαβα καλά), υφίσταται και όντως μπορεί να μελετηθεί και να δείξει υπαρκτά θέματα του καθενός μας. πχ Έχεις αναπνευστικό, μυϊκό ή κάποιου άλλου είδους πρόβλημα ή (πιθανόν) όχι πρόβλημα αλλά ευαισθησίες... Αυτό μπορεί να το δείξει η φωτογράφιση της αύρας και μάλιστα με αρκετά μεγάλη ακρίβεια.

Πάμε τώρα στο διάβασμα των πληροφοριών της φωτογράφισης:

Το ένα κομμάτι είναι αυτό που έγραψα παραπάνω. Ότι δηλαδή έχει κάποιο υπαρκτό πρόβλημα ή κάποια υπαρκτή "ιδιαίτερη" δυνατότητα. Αυτό όπως είπα "διαβάζεται". Το άλλο κομμάτι έχει να κάνει με την προέλευση αυτού του προβλήματος ή τέλος πάντων της ιδιαιτερότητας. Γιατί δηλαδή έχεις αυτό το θέμα στο σώμα σου... Αυτό, βάση των όσων μου είπε η κα Μαρία, μπορεί να έχει ψυχοσωματική προέλευση από το πρόσφατο, έως και το πολύ παλαιότερο παρελθόν. Και όταν λέω πολύ παλαιότερο, εννοώ ακόμα και όταν ήμασταν στην μήτρα της μάνα μας :bowdown:

Επειδή πήγα με την μητέρα μου (η οποία έκανε την ίδια διαδικασία και η ίδια), έμαθα πράγματα που φυσικά δεν τα ήξερα. Δηλαδή φοβίες, αδυναμίες αλλά και ευχάριστα γεγονότα την περίοδο που η μητέρα μου ήταν έγκυος και που τα βρήκε η κα Μαρία και τα παραδέχτηκε η μητέρα μου! Γενικώς ήταν ενδιαφέρουσα η διαδικασία και δεν ήταν αυτό που λέμε γενικά και του τύπου "ρίχνω άδεια για να πιάσω γεμάτα".

Στο θέμα επίλυσης θεμάτων και προβλημάτων:

Εδώ είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτικός ακόμα. Πολλά απ'όσα μου είπε δυσκολεύτηκα να τα κατανοήσω, ενώ κάποια που νομίζω ότι τα κατανόησα μου, μου φαίνεται αδιανόητο το πως θα τα επιλύσω, κυρίως για πράξεις και γεγονότα που αφορούν το παρελθόν.

Θέλω αρκετό διάβασμα πάνω στο θέμα και παρ'όλη τη δυσπιστία μου, μπορώ να πω πως εντυπωσιάστηκα (για την ώρα) με την εμπειρία που είχα.

Τα σημαντικά πράγματα που κρατάω για την ώρα είναι τα 2 παρακάτω:

Yesterday is History

Tomorrow a Mystery

Today is a Gift

και

Πρόσεχε τι σκέφτεσαι γιατί οι σκέψεις γίνονται λόγια.

Πρόσεξε τα λόγια σου, γιατί τα λόγια γίνονται πράξεις.

Πρόσεξε τις πράξεις σου, γιατί οι πράξεις γίνονται ο χαρακτήρας σου.

Πρόσεξε τον χαρακτήρα σου, γιατί ο χαρακτήρας σου φτιάχνει το μέλλον σου.

Πρόσεξε το μέλλον σου, γιατί αυτό είναι η μοίρα σου...

Πάντως ανεπιφύλακτα, πιστεύω πως σαν εμπειρία αξίζει να το ζήσετε, είτε το πιστέψετε είτε όχι... Και μάλιστα να γνωρίσετε και τον Dalai... Lama :wacko: Το υπέροχο Λάμπραντορ 20 μηνών της κας Μαρίας :buttrock: Σίγουρα τα Chakra του βαράνε θετικούς κόφτες :blush:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

http://www.drosostalida.com/activities2.as...amp;cat_root=10

Έχω κάνει την φωτογράφιση, έχω "κεράσει" και τους κολλητούς μου και περίμενα να γίνει κάποια προσφορά για να προτείνω και σε άλλους, η Μαρία έχει κάποια διαίσθηση ώστε να εξηγήσει τα δεδομένα υγείας που δίνει το μηχάνημα (κάτι σαν πολύ αναλυτικό scanning στο ενεργειακό πεδίο όλου του σώματος και των ενεργειακών κέντρων-τσάκρα) και όσο για το μηχάνημα, τι να πει κανείς... Ρώσοι... :D Δείτε το πρόγραμμα, κάποια μέρα και κάποιο μέρος θα σας βολεύει...

«Απλά και μόνο επειδή η επιστήμη δεν είναι σε θέση να ανιχνεύσει και να μετρήσει την ενέργεια της ζωής ή Πράνα, αυτό δεν σημαίνει ότι Πράνα δεν υπάρχει ή δεν επηρεάζει την υγεία και την ευεξία του σώματος ...

Στους αρχαίους χρόνους, οι άνθρωποι δεν γνώριζαν την ύπαρξη του ηλεκτρικού ρεύματος, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η ηλεκτρική ενέργεια δεν υπήρχε ...

Η άγνοια κάποιου δεν αλλάζει την πραγματικότητα, μεταβάλλει απλώς την αντίληψη της πραγματικότητας, με αποτέλεσμα την παρεξήγηση και παρανόηση του τι ΥΠΑΡΧΕΙ και τι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, τι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ και τι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ».

~ Grand Master Choa Kok Sui (ιδρυτής της σχολής του pranic healing)

και για άλλη μια φορά, όχι δεν παίρνω ποσοστά, απλά έχω ενθουσιαστεί με αυτά που έχω βιώσει στο πετσί μου τον τελευταίο καιρό και πλέον απλά ξέρω οτι είναι αλήθεια... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...