Jump to content

απορία


zkfox

Recommended Posts

Γειά σας!! ... σε όποιο κατάστημα και να έχω ψάξει μόνο αρσενικά altispinosa βρίσκω, η απορία μου λοιπόν είναι ....απο την στιγμή που λέμε οτι πρέπει να μπαίνουν σε ζευγάρια όλοι αυτοί που τα αγοράζουν, σε τι ενυδρείο τα βάζουνε και τα θυληκά που τα βρίσκουνε να πάω να βρω και γώ??? και αν όντως κυκλοφορούν μόνο αρσενικά σε ένα 70λιτρο ενυδρείο πόσα μπορώ να βάλω χωρίς να γίνεται πανικός?? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο ψαρι και φερνει πολυ στο γεωφαγο :buttrock: .. Αλλα δυστυχως δεν γνωριζω που μπορεις να βρεις θυληκες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αν μιλάς για τα microgeop. altispinosa καλύτερα να μην έχεις μόνο αρσενικά γιατί γίνονται τρομερά επιθετικά ακόμα και σε ζευγάρια στο ίδιο ενυδρείο τα αρσενικά επιτίθενται το ένα στο άλλο σηκώνοντας χαρακτηριστικά το ραχιαίο πτερύγιο σαν σήμα κινδύνου. τσέκαρε τις αναλογίες αρσενικών θηλυκών και σίγουρα σε ένα κατάστημα πετ σοπ θα βρείς θηλυκό δεν μπορεί, ψάξε κ μέσα στο φόρουμ :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ποιοις σου ειπε οτι ειναι μονο αρσενικα τα ψαρακια στα πετ σοπ??

Οι υπάλληλοι ή εσυ αυτο διακρινεις??

Link to comment
Share on other sites

Ποιοις σου ειπε οτι ειναι μονο αρσενικα τα ψαρακια στα πετ σοπ??

Οι υπάλληλοι ή εσυ αυτο διακρινεις??

τύχη και πάλι τύχη......και αν σου κάτσει σου αλλάζει την ζωή :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εχει πει πετσοπας οταν ειχα ρωτησει για ραμιρεζι οτι επειτηδες βγαζουν μονο αρσενικα.αυτο γινεται αν παιξεις με τη θερμοκρασια οταν ειναι ακομα αυγα.ισως κυκλοφορουν και θυληκα αλλα μαλλον ειναι σε πολυ μικρη αναλογια σε σχεση με τα αρσενικα

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι υπαρχουν σε ενα καταστημα στην λ.αθηνων.χαιδαρι θα περασω απο εκει και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...