Jump to content

Η πιο ακριβή γαρίδα


Recommended Posts

Η King Kong Shrimp είναι όντος η πιο ακριβή ενυδρειακή γαρίδα αφου η τιμη της μπορεί να ξεπεράσει τα 1500 ευρώ το κομάτι ανάλογα με την εκτροφή της βέβαια.

attachment-1.jpg

kingkongshrimp-1.jpg

DSCN3971-1-1.jpg

cimg3214qt2-1.jpg

Εγω προσωπικά το θεωρώ ανούσιο να κάνει κανεις μια τέτοια αγορά.Δηλαδή 1 King Kong κοστιζει περίπου όσο 833 red cherry :bowdown::wacko:

Πάντως είναι πολύ ομορφη :buttrock:

Φανταστείται να πετύχει ακουαρίστας την αναπαραγωγή της....λεφτά με το τσουβάλι :blush:

Έγινε επεξεργασία - Freeman
Link to comment
Share on other sites

αντε να παρεις 2-3 και να κανεις μακακια στην προσαρμογη και να τις δει τουμπα αχαχαχχααχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

η νεκροκεφαλη στο βιντεο πισω πισω μαλλον δειχνει τον ιδιοκτητη... πεθανε απο τη πεινα για να τις συντηρησει...

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

Αν το καλοσκεφτείται 1 King Kong είναι περίπου ενα μηνιάτικο στον δημόσιο τομέα :buttrock:

Εγω όταν πιάσω δουλεια θα ζητήσω απο τον υπουργό να πληρόνομαι σε King Kong :blush:

Link to comment
Share on other sites

τι λετε για μία ομαδική παραγγελία??

θα μας κάνουν κάτι καλύτερο??? :buttrock::blush::bowdown::wacko:

πανέμορφες πάντως

Link to comment
Share on other sites

τι λετε για μία ομαδική παραγγελία??

θα μας κάνουν κάτι καλύτερο??? :blush::bowdown::wacko::thumbup:

πανέμορφες πάντως

Aν παραγγείλουμε 1500σιες σίγουρα!!!! :hysterical::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου αρέσει, παραείναι σκούρα ρε παιδιά.. θέλω χρώμα!

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα... οι γαριδες αυτες ονομαζονται και Τaiwan bee. Οι μορφες ειναι οι king kong, panda και wine red. Λογω σπανιοτητας οι πρωτες που διοχετευτηκαν στην αγορα κοστιζαν τα αστρονομικα ποσα που αναφερετε.

Τωρα ομως που τις πηραν οι Γερμανοι και τις αναπαρηγαγαν, οι τιμες εχουν πεσει αρκετα και πλεον βρισκει κανεις σελiδες εκτροφεων που τις πουλανε προς 150-350ευρω την μια. Οχι πολυ μακρια απο την τιμη που εχει μια ποιοτικη Crystal Red "SSS grade mosura".

Πιστευω σε 3 χρονακια θα ειναι πολυ πιο γηινες και προσιτες οι τιμες. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να παρω καμια 10αρια... αλλα το γαριδαδικο εχει μαυρη αμμο... και ΔΕ θα φαινονται!!

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμησω τις γαριδες Koing Koing.

ετσι Κωστη? :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικής ομορφιας γαρίδα!Ενα θεος ξέρει,πόσες ομορφιες τις φύσης μας διαφευγουν.

Μακαρι να αναπαραχθούν γρήγορα και να γινει προσιτή η αποκτηση τους :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου η συγκεκριμένη γαρίδα είναι ένας τρόπος να προφυλάξεις τα χρήματά σου εφόσον θες να τα έχεις μέσα στο σπίτι. Αντί να έχεις τα χρήματα σε χαρτονομίσματα, τα έχεις σε νόμισμα..., γαρίδες! Ακόμα και να μπει κλέφτης στο σπίτι του τύπου στο βίντεο, που να φανταστεί ο άνθρωπος ότι μέσα στο ενυδρείο είναι "κρυμμένα" τουλάχιστον έξι χιλιάδες ευρώ... :blush:

Πάντως καλές οι γαρίδες, αλλά τα σαλιγγάρια που δείχνει το βίντεο ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου η συγκεκριμένη γαρίδα είναι ένας τρόπος να προφυλάξεις τα χρήματά σου εφόσον θες να τα έχεις μέσα στο σπίτι. Αντί να έχεις τα χρήματα σε χαρτονομίσματα, τα έχεις σε νόμισμα..., γαρίδες! Ακόμα και να μπει κλέφτης στο σπίτι του τύπου στο βίντεο, που να φανταστεί ο άνθρωπος ότι μέσα στο ενυδρείο είναι "κρυμμένα" τουλάχιστον έξι χιλιάδες ευρώ... :blush:

Πάντως καλές οι γαρίδες, αλλά τα σαλιγγάρια που δείχνει το βίντεο ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!! :buttrock:

ωραιος!!

και αν καμια φορα δεν βγαινεις οικονομικα πας στην τραπεζα και δινεις μια γαριδουλα,ξεχρεωνεις 4-5 δωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...