Jump to content

θελετε να φτιαξουμε βιντεο παρουσιασεις απο οτιδηποτε εχει σχεση με τα ενυδρεια μας?


Recommended Posts

ενω εγραφα τι επαθα με το φιλτρο μου για πρωτη φορα σκεφτικα να μοιραστω μαζι σας αυτο.

πως θα σας φαινοταν να κανουμε μια ομαδα να τραβιξουμε βιντεακια απο οτιδηποτε χρισιμο πανω στο χομπυ μας και να υπαρχει αρχειο οποτε τι πιο καλυτερο απο την κινηση απο μια φωτο απλη?δηλαδη παραδειγμα παρουσιαση ενος εξωτερικου φιλτρου.πως το ανοιγουμε τι εμφαση να προσεξουμε και ολα αναλυτικα με την φωνη του αναλογου παρουσιαστη,και τελος.(ελαφρα συμπιεση να χωραει στο αρχειο εαν υπαρξει του site)και οποιος θελει βλεπει την παρουσιαση του αναλογου βιντεο.το ανεφερα αυτο παιδια γιατι απο περσυ που σας γνωρισα(οκτωβριο 2009) και μετα ηθελα να κανω εκπομπη για τα petshop γενικα.αλλα ακομη παιδευομαι με χορηγους(βλεπεται οι εταιριες ασχολουνται με αλλα μιας και πουλανε οπως και να εχει δεν το βλεπουν σωστα το θεμα τηλεοραση)τελος παντον.εγω ειμαι εικονοληπτης οσοι με γνωριζετε.εαν θελετε να κανουμε μια ομαδα και να φτιαξουμε βιντεακια οπως θα επαιζαν σε εκπομπη εγω ειμαι μεσα.μεταφερετε τα νεα στους υπευθηνους εδω και εαν τους ενδιαφερη κατι τετοιο ετοιμαστιται ολοι να κανετε και απο μια παρουσιαση.παιδια ελατε να κανουμε κατι που θα το ζηλεβουν πολλα site.δεν ξερω πως το ακουτε.παντος εαν υπαρχη ορεξη απο τον καθενα με μια σωστη παρουσιαση και προσεγμενη δουλεια στο μονταζ ειμαστε κορυφη.σας ακουω.εγω της γνωσεις και τα μηχανηματα στην δουλεια μου τα εχω.εσεις βαζεται την παρουσιαση και ολες σας της γνωσεις.να μην πω οτι θα φερουμε την επανασταση στην εικονα αλλα φανταστιτε το λιγο.

τιτλος: παρουσιαση ενυδρειου (ταδε). 10 min βιντεο.τα παντα μεσα τι πρεπει να εχει , πως ζουνε τα ψαρια ,συνθικες ολα.οποτε ουτε ασκοπες ερωτησεις απο αυτους που δεν θα γνωριζουν και αμεση πληροφορηση απο το βιντεο.περιμενω της γνωμες σας.

Link to comment
Share on other sites

Σαν ιδέα είναι καλό… αλλά υπάρχουν αντικειμενικές δυσκολίες εάν θέλουμε το τελικό αποτέλεσμα να έχει κάποιον επαγγελματισμό στη λήψη.

Πόσοι είναι αυτοί που έχουν την τεχνογνωσία και τη διάθεση για κάτι τέτοιο?

Σκοπός είναι να είναι ευπαρουσίαστο και όχι κάποια λήψη από κινητό τηλέφωνο με θολά και κουνημένα πλάνα.

Αν έχεις να παρουσιάσεις κάποιο δείγμα ώστε να δουν όλοι πως το έχεις σκεφτεί θα βοηθούσε πολύ ώστε να ξυπνήσει ο.. Αγγελόπουλος !!! που κρύβει μέσα του ο καθένας που θα ήθελε να ασχοληθεί μ αυτό το project…. έστω πειραματικά να δούμε πως θα κυλήσει !!!

Link to comment
Share on other sites

οχι με κινητο αλιμονο.μιλαω με επαγγελματικες καμερες.ωραια εικονα.ελατε να κανουμε λοιπον ενα δειγμα.αποφασισται τι θα ειναι αυτο και εγω ερχομαι εκει που θα γινη το γυρισμα να τραβιξω οσο πιο σωστα γινεται την παρουσιαση.χρειαζομαστε καποιον να μιλησει ωραια λοιπον ενα παρουσιαστη,το θεμα που θα παρουσιασουμε παραδειγμα καθαρισμος φιλτρου ταδε,ενοειται αυτος που θα παρουσιασει το θεμα θα ξερει τα παντα πανω σε αυτο για να καλυψουμε πληρως της απαντισεις ολων αυτων που θα το δουνε μετα.κειμενα κτλ γινονται μαζι στην σκηνοθεσια.ποιος θελει να κανη την αρχη λοιπον.εγω ειμαι μεσα να ανεβασουμε κατι.ψηφιστε ολοι ενα ωραιο θεμα,πειτε που θα γυριστη και εγω φερνω καμερες,φωτα,και οτι χρειαστη για να γινη ωραιο το βιντεο.σας ακουω.ας βαλουμε κατι απλο στην αρχη.

εγω λοιπον λεω να γυρισουμε το πρωτο σταδιο του νερου,(δυσκολο ε?)το πρωτο στησιμο απο καποιον που ξεκιναει απο το μηδεν εως να γινη σωστο το νερο εως να μπουνε τα ψαρια μεσα χωρις προβλημα.εαν συμφωνιται σε αυτο μιας και ειναι το πρωτο που ρωτησαμε ολοι εδω στο ξεκινημα θα χρειαστουμε το αρθρο του site να μας δωθει ενοειται το δικαιωμα να παρουμε το αρθρο,και πανω σε αυτο να δουλεψουμε την εικονα,θα χρειαστη ο ανθρωπος που θα παρουσιασει το θεμα αυτο,σε ολα τα σταδια,θα χρειαστουμε ενα νεοστιμενο ενυδρειο,καποιον λοιπον που ξεκιναει τωρα (τυχερε θα ειναι το καλυτερο ενυδρειο) καποιον να εχει ολα τα θεματα σε σειρα (κειμενο) και τον χωρο που θα γινει το γυρισμα αυτο.

aiole εισαι ετοιμος για κατι τετοιο?συμφωνεις?εγω ειμαι ετοιμος σε οποιον θελει να ξεκινηση κατι τετοιο.

σας ακουω λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλη η ιδεα!!!

θα βοηθησει πολυ κοσμο!φανταστειται να υπαρχουν βιντεο για κατασκευη ενυδρειου,κατασκευη φωτιστικου,συνδεσμολογια συστηματος Co2 κλπ...

βεβαια απαιτει πολυ χρονο!!

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη ιδεα!!!! Πιστευω πως θα γινει καλη δουλεια αλλα εκει που λες για το στρωσιμο του ενυδρειου μεχρι να μπουν ψαρια μεσα θα περασουν και 30 μερες! Οποτε εγω λεω να κανετε κατι πιο δυσκολο δηλαδη στρωσιμο με μπολι! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

χρονο και υπευθηνα ατομα γιατι με εναν δεν γινεται ετσι?εγω μπορω να βοηθισω και στο εξης.να βρω χωρο (μαγαζη που θα μας δινει εξοπλισμο) και τον χωρο του και θα γινονται ολες η περισοτερες παρουσιασεις απο εκει.εαν βεβαια συμφωνισουμε οτι ετσι θα γινετε. ετσι?γνωρισα πολλους που θελουν κατι τετοιο απο τον οκτωβριο εως σημερα.ελατε να φτιαξουμε μια ομαδα λοιπον που θα ασχολειται με αυτο.

οποιος νομιζει οτι μπορει να το κανει αυτο ας μας το πει.ολα θα γινονται κατοπιν ραντεβου,ολοι θα γνωριζουν ποτε θα γινει το γυρισμα,για να μην υπαρξη προβλημα οτι δεν μπορω και τετοια.

ειναι οντος κατι τρελο,θελει κοτσια που λεμε αλλα ρωτιστε αυτων εδω στο site πως νιωθει τωρα που βλεπει ολους εμας να κανουμε την ιδεα που ειχε πραγματοποιησημη.ας μας πει ο υπευθηνος η ποσοι τελικα ειναι οταν για πρωτη φορα ξεκινησαν αυτο που τωρα εμεις απολαμβανουμε.η εαν θελει να γινει κατι τετοιο στο site.εγω μια ιδεα εριξα ετσι?ειναι δυσκολο αλλα.....

σας ακουω.

Link to comment
Share on other sites

30 μερες θελει στην πραγματικοτητα φιλε αλλα στην τηλεοραση θα ειναι τελειως διαφορετικα.παραδειγμα εαν πουμε οτι ο χρονος παρουσιασης θα πρεπει να κραταει (το βιντεο ) 5 λεπτα? τοτε σε τοσο χρονο θα βλεπεις τα σταδια του πως θα γινει σωστο το νερο.στην τηλεοραση,σε μια παρουσιαση βιντεο τα σταδια δειχνουμε αναλυτικα βεβαια αλλα ολα πανε γληγορα.εαν παραδειγμα δειξουμε το νερο στα τεστ στην αρχη θα δειξουμε οντος οτι το νερο εχει αμωνια,αλλα καθοδον θα δειχνουμε με αλλο νερο οτι το σταδιο παει σε νιτροδη και μετα νιτρικα.την διαδικασια λοιπον ολη σε speed φαντασου.

σε ενα αλλο θεμα ομως παρουσιαση φιλτρου εκει ασπουμε ολα θα γινοται οπως θα τα βλεπουμε.

σε ενα αλλο που εχω δει απο εδω φτιαχνουμε μια λιμνη ετσι?οποτε εδω θελει καιρο και να δειχνης σε σταδια πως εσκαψε τον χωρο,πως φανταστικε οτι θα γινει,η μελετη και τελος παντον μεχρι τελους,εδω οντως θελει γυρισματα πολλες φορες μια και θα αλαζει συνεχεια ο χωρος αυτος.αρα το θεμα αυτο θα γυριστει απο σημερα ασπουμε αλλα θα τελειωση σε 6 μηνες λεω τωρα.αρα μετα απο 6 μηνες θα δεις βιντεο 5 λεπτων το πως εγινε μια λιμνη με χρυσοψαρα ασπουμε.

μην τα σκεφτεσται αυτα.ειναι του σκηνοθετη.εσεις σκεφτιται εαν θελετε κατι τετοιο να μας πει και ο υπευθηνος εδω του site εαν θα ηθελε να γινει κατι τετοιο και μετα να βρεθουν οι υπευθηνη που θα κανουν αυτο την ιδεα πραγματοποιηση.

εγω παντος ειμαι μεσα να κανω κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψοφάω (είμαι σχετικός με το επάγγελμα βλέπεις)...

Αυτό με το κατάστημα που είναι διατεθειμένο να βοηθήσει, ναι μεν καλή ιδέα, αλλά λόγω ότι είναι κατάστημα λογικό είναι να θέλει να φανεί έστω στους τίτλους η προσφορά του, και εδώ είναι ένα θέμα που θα πρέπει να το αποφασίσουν οι διαχειριστές.

Αλλά όπως σου είπα.. μιας και δεν είμαστε πολύ μακριά (Θεσσαλονίκη-Κιλκίς) μπορούμε να ξεκινήσουμε εμείς ή και όποιος άλλος θέλει να συμμετέχει, ώστε να κάνουμε μια πιλοτική παρουσίαση για.. κάτι, το ανεβάζουμε και βλέπουμε...

Μια συνάντηση από κοντά δεν θα έβλαπτε να μαζευτούμε όσοι ενδιαφέρονται ... για σηκώστε χέρια !!!

Link to comment
Share on other sites

εαν υπαρχει καπου χωρος και μας τον δωσει καποιος φιλος ειναι το καλυτερο λοιπον.αλλα και μαγαζη γιατι να υπαρχη προβλημα.ξερεις ποσοι κανουν κρα ετσι στο τζαμπα?ετσι κι αλλιως τον χωρο του θα δειξουμε και οχι φιρμα και τετοια.το να αναφερης οτι βοηθισε στον χωρο το ταδε καταστημα τι προβλημα να υπαρχει.σημερα αυτος αυριο αλλος.αυτα μπορουν να γινουν και σε συνενοηση εαν υπαρχη ομαδα που θα τα διαχιριζεται και θα πει οτι ετσι θα γινονται οι παρουσιασεις.οποτε γιναμε δυο.εαν θελεις να μου παρουσιασεις κατι πεσμου να βρεθουμε να συζητησουμε το ολο θεμα και εγω σου ετοιμαζω την παρουσιαση.πες ενα θεμα που να γινετε γληγορα? θελετε να κανουμε παρουσιαση των τεστ διαφωρον εταιριων?ευκολο ειναι σαν παρουσιαση.φερνουμε ολοι τα τεστ μας και χρειαζομαστε μια φωνη μονο ουτε καν να φαινεται ο παρουσιαστης εαν ντρεπεται καποιος για αρχη.εγω εχω ολα τα test tetra.αιντε κανα δυο αλλοι απο αλλες εταιριες που εχουν και ετοιμο το θεμα μας.με εικονα πληρες για οποιον χρειαστει βοηθεια.ενα απλο μπαγραουντ χρειαζομαστε.γινεται οπουδηποτε.

οι υπευθηνοι εδω τι γνωμη εχουν για κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

ερχονται ζεστες μερες.οριστε θεμα που εχουμε.τι πρεπει να κανουμε.πολλα θα γραφτουν αυτους τους μηνες.ειδη εχουμε 28 βαθμους σχεδον ολοι.ετοιμος aiole?οσοι εχετε ενυδρεια με φουρφουρια,μηχανηματα σταθεροποιησης θερμοκρασιας και οτι αλλο απλο η συνχρονο μαζευτειται να το κανουμε παρουσιαση.απο το πιο απλο εως το πιο δυσκολο.παμε και σε μαγαζη να δειξουμε τα φουρφουρια τα απλα (εχω ανθρωπο που θα μας δειξη τι παιζη) στην στοα για οσους ξερουν απο θεσ/νικη και ειμαστε οκ.τι λετε σας αρεσει αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

είναι μια καλή ιδέα, θέλει υπεύθυνα άτομα για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις και να είναι σωστές οι πληροφορίες.

θα είναι σίγουρα πιο ελκυστικό για τα νέα μέλη γιατί κακά τα ψέματα 8 στις 10 ερωτήσεις έχουν ήδη απαντηθεί..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...