Jump to content

Acanthochitona Crinita


Recommended Posts

Πριν 3 χρόνια που έστησα το ενυδρείο είχα ανακαλύψει τυχαία ένα Acanthochitona crinita.... (φώτο1), έκτοτε δεν το είχα ξαναδεί.

Σήμερα ανακάλυψα ένα παρόμοιο.. (φώτο 2), δεν γνωρίζω αν είναι το ίδιο (αν και υπάρχουν εμφανείς διαφορές) πάντως το μέγεθός του είναι περίπου 5cm, (ενώ το πρώτο ήταν 2cm).. και επειδή μ αρέσουν τα περίεργα δεν σας κρύβω τη χαρά μου !!!!

post-13206-1275568808_thumb.jpg

post-13206-1275568821_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τι πρώτη φορά που είδα κάτι τέτοιο στο ενυδρείο μου , τα περιέγραφα στους άλλους σαν <φασολάκια > :buttrock:

.. μετά έμαθα τι ήταν :blush:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ένα σαν τη 2 φωτο, σαφώς πιο μικρό από το δικό σου και πιο καφέ και όσες φορές το έχω δει ήταν με τα φώτα κλειστά.

Link to comment
Share on other sites

Στην δευτερη φωτο τι κανει?εχει στρεσαριστει?με τι τρεφεται?

παντως ειναι ομορφο!

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω διαβάσει είναι αλγοφάγοι οργανισμοί... δεν κάνω τίποτα ιδιαίτερο για τη διατροφή... γιατί δεν το βλέπω κιόλας !!!!

Στη δεύτερη φώτο προσπαθεί να περάσει στο απέναντι βραχάκι και έχει τεντωθεί !!!!

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω διαβάσει είναι αλγοφάγοι οργανισμοί... δεν κάνω τίποτα ιδιαίτερο για τη διατροφή... γιατί δεν το βλέπω κιόλας !!!!

Στη δεύτερη φώτο προσπαθεί να περάσει στο απέναντι βραχάκι και έχει τεντωθεί !!!!

Ασκησεις γυμναστικης. :buttrock::blush:

Link to comment
Share on other sites

Ναι και τα δυο μέρα μεσημέρι (ώρα ενυδρείου) τα πέτυχα !!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου με το που ανάβω φως στο δωμάτιο χώνετε μέσα στον βράχο το αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπορώ να το παρακολουθήσω αρκετά άσε που δεν το βλέπω και συχνά. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

..και εγώ μη νομίζεις.. κάθε 3 χρόνια δεν το λες συχνά !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...