Jump to content

ολυμπιακος-παναθηναικος


Recommended Posts

Εγω θυμαμαι οικονομου!!

Με τατου ενα τεραστιο τριφυλλι...

Και μετα...

Ολυμπιακός και το τριφύλλι τιγρης!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εκτός θέματος, αλλά θα πώ και γω τον πόνο μου :

Αεκ ρε! :buttrock:

Πάντως , το τραγικό με τον Ολυμπιακό χθές ήταν οι ποντοι στο 4ο δεκάλεπτο... Πραγματικα λυπομουν τον αδερφο μου ( ολυμπιακος εκεινος) που πηγε να παθει εγκεφαλικο με τις εμπνευσεις που ειχαν στην επιθεση..

Link to comment
Share on other sites

Παπανικολαου....

Σωστός :buttrock:

Αν και ποτέ δεν του έτρεφα μεγάλη συμπάθεια, τα έβγαλε τα λεφτά του σε 1,2 μεγάλα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

είναι απλό το θέμα θα το πάρει ο ΠΑΟ αν και είμαι ελαφρός ολυμπιακός,γιατί δεν έχει ο ολυμπιακός προπονητή ακόμα και εγώ που δεν βλέπω φανατικά basket κατάλαβα τα λάθει του Γιαννάκη ο ολυμπιακός δεν έχει μεγάλο ποσοστό στα τρίποντα χθες με αμυντικά λάθει πιο πολύ του έκατσαν αρκετά τρίποντα.....δεν είναι δυνατόν στο 4 δεκάλεπτο να είσαι μπροστά και να επιμένεις στα τρίποντα ΕΛΕΟΣ!!!!!Επίσης ο ΠΑΟ στο ΒASKET σαν πιο καλή ομάδα έχει την διαιτησία όπως και χθες(τραγική), όπως και ο ολυμπιακός τόσα χρόνια στο ποδόσφαιρο που είχε την διαιτισία σαν πιο καλή ομάδα, έτσι θα την έχει και στο οακα ο ΠΑΟ άμα παίξουν....το κάρφωμα του Μπατιστ είναι επιθετικό φάουλ και όχι αμυντικό και καλάθι και ήρθε και η αποβολή του Teodosic και δεν είναι αυτό μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία πάντως είναι ότι ελληνικό μπάσκετ χωρίς δυνατή αεκ και δυνατή θεσσαλονίκη είναι αστείο. Δεν υπάρχει πουθενά να τελειώνει η χρονιά και να έχεις ρεκόρ 25-1. Κάποτε πήγαινες Ιβανώφειο και ήταν ντέρμπι.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ όπως και με το ποδόσφαιρο σχεδόν...αυτό το πράγμα δεν το βλέπεις στα ξένα πρωταθλήματα π.χ. Γερμανία ο πρώτος φτύνει αίμα για να νικίσει τον τελ. και αν τον νικήσει

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα λεφτά του Ch. L είναι αυτοσκοπός δεν αφήνουν κανέναν να ξεμυτίσει και δένουν τις 2 πρώτες θέσεις απο παντού. Γι'αυτό έφτιαξαν και τα play-off, ώστε αν στραβώσει κάτι στην κανονική περίοδο να το διορθώσουν εκεί....

Link to comment
Share on other sites

αν και φίλο-ολυμπιακός(φανατικός BAYERN)είμαι πολύ υπέρ...γενικά αυτή την κατάσταση και στο basket και στο ποδόσφαιρο την έχει φέρει η ελεύθερη αγορά και η ελευθερία με τους κοινοτικούς ποδοσφαιριστές

Link to comment
Share on other sites

Έχουν όμως και οι έλληνες αθλητές τις ευθύνες τους... μαλλί, γυαλί, αμάξι, γκόμενα, μούρη και απο προπόνηση τίποτα. Όλο κλίκα και ανακατωσούρα. Το είχε πεί ο μεγάλος Πάολο Σόουζα..... greek mafia...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα σωστό αλλά δεν είναι μόνο αυτό.Τους μαθαίνουν λάθος το ποδόσφαιρο πχ βλέπεις τους Έλληνες και τους ελληνοποιημένους ξένους που έρχονται να μην κάνουν κινήσεις μέσα στην περιοχή ενώ βλέπεις τον παιχταρά τον darbyshire που με το που παίρνει την μπάλα δίνει πάσα και τρέχει στον κενό χώρο(ΑΓΓΛΙΚΟ ποδόσφαιρο) βέβαια για να του δώσει κάποιος την μπάλα έχει βρομίσει η μπάλα...ελπίζω να κατάλαβες τη θέλω να πω.Παίζουμε πολύ στατικό ποδόσφαιρο γι'αυτό όταν παίζουμε με γρήγορες ομάδες δεν βλέπουμε την μπάλα και όχι γιατί δεν έχουμε καλούς παίχτες

Έγινε επεξεργασία - karrot
Link to comment
Share on other sites

α και κάτι ακόμα μας έχουν πάρει πρέφα οι Ευρωπαίοι ότι έχουμε ταλέντα αλλά δεν τα αξιοποιούμαι σωστά και γι'αυτό άμα προσέξεις μεγάλες ομάδες της Ευρώπης έχουν φτιάξει ακαδημίες στην Ελλάδα και όλο και πιο πολλά ταλέντα φεύγουν σε μικρή ηλικία για ξένες ομάδες...μόνο φέτος να δεις πόσοι πήγαν εξωτερικό και πόσοι ακούγεται ότι θα πάνε(Κυριάκος Παπαδόπουλος,Νίνης,ο Τζαβέλας,ο Σκούρτης,ένας του ΗΡΑΚΛΗ πήγε Γερμανία και άλλοι πολλοί)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα και θυμήθηκα κάτι από τα παιδικά μου χρόνια...

Σαν παιδί κι εγώ πήγα και γράφτηκα στην ομάδα του δήμου μου (Αργυρούπολη). Προπόνηση σχεδόν καθημερινά, αγώνες την Κυριακή, όλα μια χαρά.

Έρχεται κάποια στιγμή καινούργιος προπονητής, αν θυμάμαι καλά λεγόταν Γκαμώτος...

Αυστηρός όπως ήταν έλεγε ότι κανείς που δεν θα έρχεται στις προπονήσεις δεν θα παίζει στους αγώνες.

Λιώναμε όλη την εβδομάδα λοιπόν, αλλά την Κυριακή γυαλίζαμε τον πάγκο. Δεν λέω, Δημήτρης Σαραβάκος δεν υπήρξα ποτέ, αλλά την μπάλα την κλωτσάγαμε..

Του ενός ο πατέρας είχε δωρίσει στον σύλλογο ένα γραφείο. Του άλλου έκανε δώρο μπάλες κ.ο.κ

Έτσι μαθαίνεται ο αθλητισμός στις μικρές ηλικίες και η ζωή γενικότερα... Σε λίγους μήνες μέσα τα είχαμε παρατήσει ομαδικώς.

Ρουσφέτι και άγιος ο θεός.

Υ.Γ Ποιός ξέρει τι χάρισε ο πατέρα του Βύντρα :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Ρουσφέτι και άγιος ο θεός.

Υ.Γ Ποιός ξέρει τι χάρισε ο πατέρα του Βύντρα :buttrock:

:blush::bowdown::wacko::thumbup:

Έγινε επεξεργασία - karrot
Link to comment
Share on other sites

αν και για τον Βύντρα έχει ακουστεί ότι τα έχει με την κόρη ενός παράγοντα του Παναθηναϊκού

Link to comment
Share on other sites

πέρα από την πλάκα ένας παίχτης Έλληανας που αξίζει είναι ο Πάντος γιατί έχει αυτοκριτική και είναι φιλότιμος

Link to comment
Share on other sites

Ρουσφέτι και άγιος ο θεός.

Υ.Γ Ποιός ξέρει τι χάρισε ο πατέρα του Βύντρα :D

ο Bυντρα φετος ητανε πολυτιμος για τον Παναθηναικο,μαχες,ντριπλες,εφτυσε αιμα,μπραβο του!

μην τον κοροιδευετε,τουλαχιστον για φετος. :D

Link to comment
Share on other sites

ο Bυντρα φετος ητανε πολυτιμος για τον Παναθηναικο,μαχες,ντριπλες,εφτυσε αιμα,μπραβο του!

μην τον κοροιδευετε,τουλαχιστον για φετος. :D

Δικιο έχει....

Σε μερικες μερες με την εθνική ποιον θα κοροιδευουμε?? :D

Link to comment
Share on other sites

Δικιο έχει....

Σε μερικες μερες με την εθνική ποιον θα κοροιδευουμε?? :D

πες μου 2 παικτες της ΑΕΚ που παιζουν στην εθνικη! :D

Link to comment
Share on other sites

πες μου 2 παικτες της ΑΕΚ που παιζουν στην εθνικη! :D

Ευκολο...

Μαιστοροβιτς....

Μακος.... :D

Link to comment
Share on other sites

Ευκολο...

Μαιστοροβιτς....

Μακος.... :Dκόπηκε ο Μάκος

Ο Βύντρα έκανε καριέρα γιατί είναι φιλότιμος, δουλεύει πολύ και μιλάει λίγο. Σίγουρα έχει αδικηθεί αλλά έχει αδικήσει και τον εαυτό του με τα ψυχολογικά που τον πιάνουν όταν πάει να βγάλει σέντρα.

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Ευκολο...

Μαιστοροβιτς....

Μακος.... :D

ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩΩ!!!!

αλλα δεν εχετε ουτε εναν εκει! :D

:)

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΟΥ ΛΕΩΩΩΩΩ!!!!

αλλα δεν εχετε ουτε εναν εκει! :D

:)

Επειδη ΔΕΝ το διευκρινησες.. αδραξα την ευκαιρια!! :D

Υ.Γ. Ο Μακος... ειναι Ελληνας και χθες αποκλειστηκε...

Link to comment
Share on other sites

αν ο προπονητης μου μου ελεγε περυσι το καλοκαιρι να δωδω δανεικο τον τεοντοσιτς και μετα το ευρομπασκετ που εκανε εχοντας εναν ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ στον παγκο(ιβκοβιτς) τον κραταω στον παγκο χρειζω ψυχαναλησης.ειναι δυνατον να εχω αμερικανους σαν τον πεν και τον μπεβερλι?αυτοι αλλες εποχες ουτε εξω απο το σεφ δεν θα περναγαν.αρε αγγελοπουλοι τοσα λεφτα ριχνεται ενα προπονητη για τον θρυλο θα φερετε;με τον κλαψα στον παγκο δεν περνουμε πρωταθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ΔΕΝ το διευκρινησες.. αδραξα την ευκαιρια!! :D

Υ.Γ. Ο Μακος... ειναι Ελληνας και χθες αποκλειστηκε...

αρα σε ξαναρωταω,πες μου εναν παιχτη σας που παιζει στην εθνικη Ελλας. :D

Link to comment
Share on other sites

αρα σε ξαναρωταω,πες μου εναν παιχτη σας που παιζει στην εθνικη Ελλας. <_<

Κατσουρανης... :D

Ειναι στην καρδια ΑΕΚτζης!!! :D:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...