Jump to content

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ


filoxenos

Recommended Posts

Παρατήρησα ότι τα ενημερωτικά email για καινούριες προσθήκες μηνυμάτων σε θέματα που παρακολουθώ, κάνουν αρκετές ώρες να έρθουν στο mailbox μου, σε σχέση με την ώρα προσθήκης τους (σε αντίθεση με διάφορα άλλα φόρουμ που είναι ακαριαία).

Είναι κάτι που μπορεί να λυθεί?

Επίσης έχω την εντύπωση ότι το ίδιο συμβαίνει και με την αποστολή προσωπικών μηνυμάτων, μεταξύ των χρηστών. Δηλαδή ότι δεν πηγαίνουν/καταφθάνουν αμέσως, αλλά μετά από ώρες...

Ισχύει αυτό? Και αν ναι, μπορεί να γίνει κάτι για να λυθεί?

Τέτοιου είδους προβλήματα, σε συνδιασμό με το πολύ αργό κατέβασμα των σελίδων του Aquazone, δημιουργούν πρόβλημα σε όλους εμάς, τους χρήστες με απλές PSTN συνδέσεις...

Αν καταφέρουν οι υπεύθυνοι του φόρουμ να τα λύσουν, εγώ προσωπικά θα ήμουν ευγνώμων, αλλά και το συνολικό πόρταλ πιο εύχρηστο για όλους (=> μεγαλύτερη δραστηριότητα => περισσότεροι επισκέπτες και χρήστες => καλύτερα για όλους μας => καλύτερα για το χόμπι!...).

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω την εντύπωση ότι το ίδιο συμβαίνει και με την αποστολή προσωπικών μηνυμάτων, μεταξύ των χρηστών. Δηλαδή ότι δεν πηγαίνουν/καταφθάνουν αμέσως, αλλά μετά από ώρες...

Ισχύει αυτό? Και αν ναι, μπορεί να γίνει κάτι για να λυθεί?

30150[/snapback]

Για τα e-mail που αναφερεσαι δεν εχω παρατηρησει κατι.στα Π.Μ ομως σιγουρα παραδιδονται ακαριαια.Εχει τυχει μεσω Π.Μ να σςυζυταω με ορισμενα μελη.Ταχυτητα chat δηλαδη :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο στα ΠΜ άμεσα η ανταπόκριση .

Στα άλλα δεν ξέρω δεν τα χρησιμοποιώ .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω παρατηρήσει ότι τα πμ φτάνουν αμέσως, τα ενημερωτικά e-mail όμως φτάνουν πολύ μετά αφού έχω διαβάσει τα μηνύματα.

Όσον αφορά την ταχύτητα με απλή σύνδεση, όντως είναι πολύ αργή και αποφεύγω να κάνω τέτοιου είδους συνδέσεις. Το πρόβλημα αυτό το έχουμε αναφέρει πολλές φορές κατά το παραλθόν.

Link to comment
Share on other sites

Κατόπιν εντατικού ψαξίματος και πλειάδας δοκιμών, ανακάλυψα τα εξής:

1. Τα μηνύματα ειδοποίησης για pm είναι ok και λειτουργούν ακαριαία...

2. Τα μηνύματα ειδοποίησης για νέες εγγραφές σε ποστ, ΡΥΘΜΙΖΟΝΤΑΙ από το μενού προσωπικών επιλογών... (δεν βρήκα εικονείδιο που να βαράω τον εαυτό μου και έτσι δεν βάζω τίποτα συνοδευτικό στην παρατήρηση...)

3. Το κατέβασμα των σελίδων του Αquazone, μπορεί να βελτιωθεί ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ, με τις ανάλογες ρυθμίσεις από τις επιλογές ιστοσελίδας του μενού των προσωπικών ρυθμίσεων... Θυσιάζεις βέβαια υπογραφές, εικονίδεια χρηστών κλπ αλλά κερδίζεις κάτι τις, χρονικά...

4. Πρέπει να βάλω επειγόντως ADSL σύνδεση, γιατί με βλέπω στο... Δαφνί ! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

4. Πρέπει να βάλω επειγόντως ADSL σύνδεση, γιατί με βλέπω στο... Δαφνί ! :rasp:

30194[/snapback]

:lmao::rasp::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...