Jump to content

Επιστροφη!!!


Δίας

Recommended Posts

Στράτο, αν και καθυστερημένα, να σου πω οτι μ'αρέσει πολύ!

Τα ψάρια σίγουρα έχουν άπειρες σπηλιές για να κρυφτούν και να παίξουν!

Με το καλό να ολοκληρώσεις την ομάδα, να δεις και να μας πεις συμπεριφορές!

Όσο για το χρώμα στο backround θα έλεγα να δοκιμάσεις να το κάνεις καφέ!

Επίσης μια ακόμα ιδέα είναι να βαψεις το μισό και κατω σκούρο μπλέ και το μισό και πάνω καφέ ή πράσινο και στη μέση να μπερδέψεις λίγο τα χρώματα....θα βάψεις που θα βάψεις να ταλαιπωρηθείς και λίγο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Oταν μιλαμε για species ενυδρειο,δεν λεμε οτι σε 200 λιτρα θα μπουν μονο 4 ψαρια,και μαλιστα αυτου του μεγεθους.

Είπαμε ότι θα μπουν 10.

Αν βγουν πολλά αρσενικά αναγκαστικά θα πρέπει να φύγουν ψάρια και ίσως αναγκαστικά να μείνουν 5.

Τα φύλα τώρα δεν τα γνωρίζουμε. Αυτό ξαναλέω θα το δούμε στην πορεία. Μια υπόθεση κάνω που εγώ της δίνω πολύ μεγάλο ποσοστό.

Όσο για την πλάτη θα πρότεινα γαλαζοπράσινο!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα τα demasoni. :bowdown::bowdown::bowdown:

Για την πλάτη νομίζω ότι ο Δημήτριος έδωσε την ιδέα.

να τα χαίρεσαι !

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

Προστεθηκαν ακομα τεσσερα μελη στην ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Στρατο...

Εγω θα ελεγα να βαψης τν πλατη σκουρο χρωμα. Οτι ναναι... απλα επειδη εκει που ειναι το ενυδρειο καλό θα ηταν απο την πισω μερια να μην ενοχλει καθολου ο φωτισμος. Οταν θελεουν σκοταδι.... να βρισκουν σκοταδι!!

Επίσης θ ασου πρότεινα να βαλεις μεχρι πανω πετρες!! Τερμα!! Ολη η πλατη πετρα!!!

Από οσο γνωριζω τα ψαρακια αυτα ΔΕ θελουν τεραστιο χωρο για κολυμπι αλλα σπηλιες για παιχνιδι... αν κανω λαθος διορθωσε με!! Μη μενουν λαθος εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στρατο...

Εγω θα ελεγα να βαψης τν πλατη σκουρο χρωμα. Οτι ναναι... απλα επειδη εκει που ειναι το ενυδρειο καλό θα ηταν απο την πισω μερια να μην ενοχλει καθολου ο φωτισμος. Οταν θελεουν σκοταδι.... να βρισκουν σκοταδι!!

Επίσης θ ασου πρότεινα να βαλεις μεχρι πανω πετρες!! Τερμα!! Ολη η πλατη πετρα!!!

Από οσο γνωριζω τα ψαρακια αυτα ΔΕ θελουν τεραστιο χωρο για κολυμπι αλλα σπηλιες για παιχνιδι... αν κανω λαθος διορθωσε με!! Μη μενουν λαθος εντυπωσεις.

Εγω Νικο θα πω πως τα ψαρια μεχρι στιγμης κυκλοφορουν παντου συνεχως.

Οταν θελουν παντως να κρυφτουν,στο δευτερολεπτο τα ψαχνεις και δεν τα βρισκεις.

Σαν να ειναι μονο οι πετρες μεσα στο ενυδρειο.........

Αν χρειαστουν κι αλλες πετρες θα το δω στην πορεια :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εγω Νικο θα πω πως τα ψαρια μεχρι στιγμης κυκλοφορουν παντου συνεχως.

Οταν θελουν παντως να κρυφτουν,στο δευτερολεπτο τα ψαχνεις και δεν τα βρισκεις.

Σαν να ειναι μονο οι πετρες μεσα στο ενυδρειο.........

Αν χρειαστουν κι αλλες πετρες θα το δω στην πορεια :bowdown:

Με καλυψες απολυτα. :bowdown:

Θεωρω πως η εμπειρια και οι γνωσεις που εχεις ιδιαιτερα στα ειδη της αφρικης, θα σε βοηθησει να καταλαβεις τι ακριβως θελουν τα ψαρακια σου και θα το κανεις!! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το νταμάρι σου Στράτο!Να προσέχεις τα κουκλάκια σου!!! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Πλατη και πλαινο βαφτηκαν γκρι σκουρο,και μπηκε και λιγο πρασινο να σπασει η μονοτονια της πετρας.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια τα σπάνε ήδη....!

Βαλε καμμια πετρα ακομη και θα κερνας καθε μερα καφέ..... :bowdown:

:bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Και για το αρχειο,κυριως ενυδρειο 190 λιτρα και sump 100 λιτρα.Το <<υποστρωμα>>ειναι αραγωνιτης και απο φωτισμο εχει το φωτιστικο της GLO,το οποιο δουλευει με μια daylight 24 Watt.Βιολογικο υλικο δυο λιτρα syporax.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια τα σπάνε ήδη....!

Βαλε καμμια πετρα ακομη και θα κερνας καθε μερα καφέ..... :bowdown:

:bowdown::bowdown:

Θα μου δωσει λιγες ακομη πετρες ο Nikoloutso.Μ'ακους ρεεεεεεε;;;;;;;; :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Θα μου δωσει λιγες ακομη πετρες ο Nikoloutso.Μ'ακους ρεεεεεεε;;;;;;;; :bowdown:

Δε σε ακουω!!!

Σε διαβαζω!!! :bowdown:

Θα σου τις δωσω ολες!! Αφου θα διαλυσω την αφρικη για να βαλω χρυσοψαρα.... :bowdown:

Υ.Γ. Τα ψαρια τα σπανε!!! :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Δε σε ακουω!!!

Σε διαβαζω!!! :bowdown:

Θα σου τις δωσω ολες!! Αφου θα διαλυσω την αφρικη για να βαλω χρυσοψαρα.... :bowdown:

Υ.Γ. Τα ψαρια τα σπανε!!! :bowdown:

Φυσικα θα κανεις παραδοση κατ'οικον :bowdown:

Κερναω καφε :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και τα δαχτυλα μου που βαζω μεσα,δεν τα βλεπω να φοβουνται.................

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έγινε το ενυδρείο ,έχασα επεισόδια.Μου αρέσει πολύ ,θα μπορόυσες να προσθέσεις ακόμα λίγες πέτρες ,θα το κρίνεις εσύ βέβαια αφού βλέπεις το ενυδρείο σε real time.

Ολα καλά :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Προσθεσα καποιες πετρες που μου εδωσε ο φιλος Νικολουτσο,και τον ευχαριστω πολυ :bowdown:

Το χρωμα τους ειναι καταπληκτικα σκουρο εντος νερου,και το αποτελεσμα νομιζω βελτιωθηκε ακομη περισσοτερο.

Θα περασω να παρω και τις υπολοιπες,ωστε να μπορεσω να καλυψω οσο μπορω περισσοτερο τις ανοιχτοχρωμες πετρες.

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το αποτελεσμα... :bowdown:

Φαινεται να εχει κρατησει ο αραγωνιτης αερα απο κατω...Καλο θα ηταν αν εχει κρατησει να τον αποφυλακισεις :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το αποτελεσμα... :bowdown:

Φαινεται να εχει κρατησει ο αραγωνιτης αερα απο κατω...Καλο θα ηταν αν εχει κρατησει να τον αποφυλακισεις :bowdown:

Αυτο απο που το συμπεραινεις;;; :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου φαναιτε απο τις φωτογραφιες...

Για αυτο εβαλα και το αν,μιας και δεν γινεται να ειμαστε σιγουροι απο τις φωτογραφιες :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου φαναιτε απο τις φωτογραφιες...

Για αυτο εβαλα και το αν,μιας και δεν γινεται να ειμαστε σιγουροι απο τις φωτογραφιες :bowdown:

Aν εννοεις μια ασυμμετρη γραμμη που φαινεται χαμηλα παραλληλα,δεν ειναι εγκλωβισμενος αερας,αλλα φλυδα σιλικονης που δεν εχει ξυστει καλα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις μια ασυμμετρη γραμμη που φαινεται χαμηλα παραλληλα,δεν ειναι εγκλωβισμενος αερας,αλλα φλυδα σιλικονης που δεν εχει ξυστει καλα :bowdown:

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...