Jump to content

Επιστροφη!!!


Δίας

Recommended Posts

Οσο παμε και ξεθαρρευουμε :(

Δηλ αργότερα τι θα γίνετε?? :)

Να τα χαιρεσαι,δώσε και μια πανοραμική.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 225
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλ αργότερα τι θα γίνετε?? :(

Να τα χαιρεσαι,δώσε και μια πανοραμική.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η κατασταση συνεχιζεται πολυ ομαλη μεσα στο ενυδρειο.

Δεν παυουν οι τσαμπουκαδες για αυτοπροβολη των δυνατοτερων,αλλα μεχρι εκει.

Η ομαδα εχει δεσει,τα χρωματα ειναι στο φουλ,και εχουν αρχισει και καποιοι χοροι :P

Συντομα θα ανεβασω ξανα φωτογραφιες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά και έντονα τα χρώματα ,αυτό σημαίνει πολλά :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα ψάρια΅Ειχα την τυχη να τα δω απο κοντα(και να τα ταισω :P) και ειναι απιστευτα.Οι φωτο πραγματικά αδικούν το ενυδρειο.

:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Η καφε αλγη εχει αρχισει και κανει την εμφανιση της,προσθετοντας λιγη αγριαδα στο τοπιο.

Ο αρσενικος κυριαρχος εκστασιασμενος,επιδιδεται σε πραξεις χορευτικες με τη θυλικια του,και ειναι φουλ στο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σε αυτό το ενυδρείο ν'αργήσεις πολύ να τα δεις όλα, μπας και το χαρούμε κι εμείς λίγο παραπάνω :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι σε αυτό το ενυδρείο ν'αργήσεις πολύ να τα δεις όλα, μπας και το χαρούμε κι εμείς λίγο παραπάνω :P

Κωστα,οπως ειπα ηδη,εχω δει ζευγαρωματα,πραγμα που σημαινει μπως δεν θα αργησω να δω και ουριτσες.

Δεν θα το χαλασω ομως,και θα χαρω πολυ να δω ψαρακια μου και σε αλλα ενυδρεια :thumbup:

Γι'αυτο αρχισε να ετοιμαζεσαι :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Τα demasoni είναι τα αγαπημένα μου από τα dwarf mbuna και πάντα σκεφτόμουν ότι θα χρειαστώ πολλά λίτρα. Μετά από αυτό το θέμα όμως και κάνοντας σωστό στήσιμο, μάλλον θα ετοιμαστώ :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Γουσταρω Στρατο ....

Τουλαχιστον εσυ τα βλεπεις εγω τα νικολουτσακια εχω να τα δω απο τοτε που τα εβαλα στο ενυδρειο αχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο. Στρατο τι λαμπες εχεις και ποσες ωρες τις αναβεις για να εχεις τοσο συντομα καφε αλγη;

Link to comment
Share on other sites

έχω μία απορεία......δεν αντιμετωπίζεις κίνδυνο απ το βάρος που ασκείται στα τζάμια απ τις πέτρες (λόγω τού ότι ακουμπάνε επάνω τους...)???? ρωτάω γιατι είμαι σε σκέψεις τελευταίως για να αλλάξω το aquascape μου και σκέφτομαι πώς να το στήσω να μην ακουμπάνε στα τζάμια για να μηυν έχουμε το δυσάρεστο ΚΡΑΚ!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα Στρατο από οτι βλέπω η άλγη ΔΕΝ αργησε να κανει την εμφάνιση της!

Τι λαμπα ειπαμε εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο. Στρατο τι λαμπες εχεις και ποσες ωρες τις αναβεις για να εχεις τοσο συντομα καφε αλγη;

Τελικα Στρατο από οτι βλέπω η άλγη ΔΕΝ αργησε να κανει την εμφάνιση της!

Τι λαμπα ειπαμε εχεις?

Θέλω να κοιτάξετε φίλοι μου καλύτερα το ενυδρείο του Δίας η άλγη που βλέπετε δεν είναι η καφέ άλγη αλλά η διατομική ( νεαρό ενυδρείο ) θα κάνει τον κύκλο της.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Η καφε αλγη εχει αρχισει και κανει την εμφανιση της,προσθετοντας λιγη αγριαδα στο τοπιο.

Θέλω να κοιτάξετε φίλοι μου καλύτερα το ενυδρείο του Δίας η άλγη που βλέπετε δεν είναι η καφέ άλγη αλλά η διατομική ( νεαρό ενυδρείο ) θα κάνει τον κύκλο της.

:thumbup:

Ο Στρατος πιο πανω κανει αναφορα για καφε αλγη, ριξτου μια κιτρινη για παραπληροφορηση :P:hysterical:

Η διατομικη αλγη δεν ειναι το ιδιο πραγμα με την καφε;

http://istellas.gr/aquarium/plants_algae.html

Και στο δικο μου εχει γεμισει, οι πετρες και ο αραγωνιτης εχουν αλλαξει χρωμα.

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Ο Στρατος πιο πανω κανει αναφορα για καφε αλγη, ριξτου μια κιτρινη για παραπληροφορηση :hysterical::hysterical:

Η διατομικη αλγη δεν ειναι το ιδιο πραγμα με την καφε;

http://istellas.gr/aquarium/plants_algae.html

Και στο δικο μου εχει γεμισει, οι πετρες και ο αραγωνιτης εχουν αλλαξει χρωμα.

Μάλλον να μου ρίξω εμένα :P ,τι να κάνω γερνώ.Εχεις δίκιο πιστεύω όμως οτι θα σταθεροποιηθεί και πιθανόν να υποχωρήσει.Στα αφρικάνικα είναι γνωστά τα ζητήματα με την άλγη.Θα έλεγα οτι οι τακτικές αλλαγές ,ο φωτισμός το τάισμα πρέπει να έχουμε κατά νουν για να ελέγχουμε τις άλγες.

Τώρα αν έχιες αλγοφάγες κιχλίδες είναι μια καλή τροφή.

Πάντως βλέπω στον Στράτο είναι στις αρχές ακόμα ,μην ξεχνάμε οτι στα μέσα Ιουνίου έβαλε ψάρια.

Ευχαριστώ για την επισήμανση Παναγιώτη :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω να προσθεσω οτι οι πετρες και η αμμος ΔΕΝ ηταν του κουτιου!!

Οι πέτρες ειχαν ηδη πανω τους έστω και ελαχιστη αλγη.. και ετρεχαν σε ενυδρειο 8 μήνες.

Η αμμος... δε γνωριζω... αρα στην ουσια ειναι λογικο να εμφανηστει τοσο νωρις η αλγη.

Link to comment
Share on other sites

Για να σας λυσω λοιπον την απορια,ηθελα να κανει την εμφανιση της η αλγη,και γιάυτο εχω τοποθετησει μια λαμπα 10000Κ. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ωραίες εξελίξεις κατά την απουσία μου :thumbup:

Πανέμορφα τα demasoni

να μην εχω χώρο για ένα ακόμη ενυδρείο, ευχαρίστως θα σου έπαιρνα τις γέννες !! :P:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...