Jump to content

Βυθόψαρο Αφρικής


TheoG

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα! Έχω στα σχέδια μου ένα κόνσεπτ με αφρικάνες αλλά θέλω και ένα βυθόψαρο- καθαριστή. Υπάρχει κάτι? Τιο μπορώ να συνδιάσω με αφρικάνες?

Link to comment
Share on other sites

Με τις παραμέτρους που έχει το νερό των λιμνών, συμβατά είναι τα γατόψαρα που ανήκουν στην οικογένεια των Synodontis. Χρειάζονται όμως λίτρα γιατί φτάνουν σε μέγεθος περίπου τα 15 εκατοστά και ξεχνάς και τις γέννες γιατί τα αυγά άλλων ψαριών αποτελούν λαχταριστό μεζέ γι'αυτά.

:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Δες ΕΔΩ για το ψάρι στο οποίο αναφερετε ο φίλος Καρύδας.

Αν θες δώσε μας και λίγες πληροφορίες για το ενυδρείο σου!Διαστάσεις κατοίκους....

Καλή συνέχεια! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που ίσως να μην είναι από αφρική υπάρχει? Κάτι που να καθαρίζει τον βυθό. Προχθές σε ένα πετ σοπ μου είπαν για ένα σκατοφάγο! Όπως το λέω. Σκατοφάγο. Θα μπορούσε?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που ίσως να μην είναι από αφρική υπάρχει? Κάτι που να καθαρίζει τον βυθό. Προχθές σε ένα πετ σοπ μου είπαν για ένα σκατοφάγο! Όπως το λέω. Σκατοφάγο. Θα μπορούσε?

Ψάρια με την έννοια που το θέτεις, δηλαδή να τρέφεται με ότι αποβάλλουν άλλα ψάρια δεν υπάρχει! Άλλο να καθαρίζει ότι τροφή περισσεύει στον βυθό ή να ανακατεύει την άμμο ψαχουλεύοντας και άλλο αυτό που λες.

:thumbup:

ΥΓ μήπως αναφέρεσαι σε κάποιο είδος Scatofagus;

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που ίσως να μην είναι από αφρική υπάρχει? Κάτι που να καθαρίζει τον βυθό. Προχθές σε ένα πετ σοπ μου είπαν για ένα σκατοφάγο! Όπως το λέω. Σκατοφάγο. Θα μπορούσε?

Κατι που ισως να μην ειναι απο Αφρικη δεν θα ταιριαζε

Link to comment
Share on other sites

Karydas αυτό εννοώ... Μιλάω για ενυδρείο 180lt, 1 μέτρο μήκος, με ph μεταξύ 7.5-8.0

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος και παρακαλώ να με διορθώσει κάποιος, πρόκειται για είδος που θέλει υφάλμυρο νερό.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος και παρακαλώ να με διορθώσει κάποιος, πρόκειται για είδος που θέλει υφάλμυρο νερό. :thumbup:

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που βρήκα γι'αυτ'ο το ψάρι θέλει ημιαλμυρό... Στο πετ το είχαν σε γλυκο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Προταση δικη μου παντως ειναι να μην βαλεις τιποτε,ασε τα ψαρακια σου στην ησυχια τους,και μια στο τοσο κανε σκουπα βυθου :bowdown:

Φιλικα....... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θα σ'ακούσω τότε Δία και δεν πειράζω τπτ.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θα σ'ακούσω τότε Δία και δεν πειράζω τπτ.

:thumbup:

Οτι αλλο χρειαστεις φιλε μου,εδω ειμαστε ολοι. :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

Θα χρειατώ και λίγο βοήθεια σε κάποιες αναγνωρίσεις. Θ'ανοιξω νέο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...