Jump to content

Κάηκε η αντλία του φίλτρου μου


kando

Recommended Posts

ξαφνικα καηκε η αντλια του φιλτρου και ειναι το νερο στασιμο χωρις εισοδο κ εξοδο για καμια ωρα να ανησυχησω ειναι μεγαλο διαστημα μεχρι την δευτερα που θα ανοιξουν τα μαγαζια να μεινει ετσι?εβαλα απο ενα παλιο κ μικρο φιλτρο την αντλια του ισα ισα να κινειται τι νερο η βιολογια υπαρχει περιπτωση να επιρεαστει?περιμενω απαντηση ευχαριστω

υ.γ δεν μπορουσε να γινει το πρωι εστω στις 13 00 επρεπε να γινει τωρα που ειναι κλειστα τα παντα? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα καηκε η αντλια του φιλτρου και ειναι το νερο στασιμο χωρις εισοδο κ εξοδο για καμια ωρα να ανησυχησω ειναι μεγαλο διαστημα μεχρι την δευτερα που θα ανοιξουν τα μαγαζια να μεινει ετσι?εβαλα απο ενα παλιο κ μικρο φιλτρο την αντλια του ισα ισα να κινειται τι νερο η βιολογια υπαρχει περιπτωση να επιρεαστει?περιμενω απαντηση ευχαριστω

υ.γ δεν μπορουσε να γινει το πρωι εστω στις 13 00 επρεπε να γινει τωρα που ειναι κλειστα τα παντα? :thumbup:

Βάλε και καμιά αεραντλία αν έχεις να βοηθήσεις στην ανατάραξη.

Πάντως ακόμη προλαβαίνεις ανοικτά καταστήματα αν βρεις ανταλλακτικό.

Κάνε και καμιά αλλαγή νερού όταν αλλάξεις την αντλία και ρίξε και βακτηρίδια σύμφωνα με το πρόγραμμα χρήσης του κατασκευαστή (αφού βάλεις καινούργια αντλία).

Δεν έχεις κανένα εσωτερικό φίλτρο έξτρα να βάλεις εκεί μέρος τουλάχιστον του βιολογικού υλικού ??

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και καμιά αεραντλία αν έχεις να βοηθήσεις στην ανατάραξη.

Πάντως ακόμη προλαβαίνεις ανοικτά καταστήματα αν βρεις ανταλλακτικό.

Κάνε και καμιά αλλαγή νερού όταν αλλάξεις την αντλία και ρίξε και βακτηρίδια σύμφωνα με το πρόγραμμα χρήσης του κατασκευαστή (αφού βάλεις καινούργια αντλία).

Δεν έχεις κανένα εσωτερικό φίλτρο έξτρα να βάλεις εκεί μέρος τουλάχιστον του βιολογικού υλικού ??

αεραντλια το σκεφτηκα θα την βαλω οχι δεν εχω κανενα φιλτρο

Link to comment
Share on other sites

αεραντλια το σκεφτηκα θα την βαλω οχι δεν εχω κανενα φιλτρο

:thumbup:

Τι φίλτρο είναι ? Juwel μήπως ?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό να μην αφήσεις τα υλικά του φίλτρου χωρίς κυκλοφορία άδειασε τα σε ενα κουβά με το νερό και βάλε αν έχεις ενα κυκλοφορητη ή αεραντλία.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό να μην αφήσεις τα υλικά του φίλτρου χωρίς κυκλοφορία άδειασε τα σε ενα κουβά με το νερό και βάλε αν έχεις ενα κυκλοφορητη ή αεραντλία.

:thumbup:

μεσα στο ενυδρειο τωρα υπαρχει μια αεραντλια και ενας κυκλοφορητης απο ενα παλιο κ μικρο ενυδρειο που ειχα οταν λεω μοκρος γυριζει 30 λιτρα την ωρα ο καμενος κυκλοφορητης ηταν juwel οπως και ολο το ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

ειναι λογικο φανταζομαι που αρχιζει και θολωνει το νερο αφου η κυκλοφορια και η αναταραξη ειναι μονο απο την αεραντλια ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό αλλά δεν είναι καλό

Link to comment
Share on other sites

mod note

Ο τίτλος στο θέμα άλλαξε για να περιγράφει ακριβώς το περιεχόμενο της συζήτησης. Θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι καλό είναι να μην επιλέγουμε τίτλους όπως sos, help, mayday, βοήθεια κλπ για τα θέματα που ανοίγουμε, καθώς τέτοιοι τίτλοι δεν βοηθάνε στην αναζήτηση και παρακολούθηση των θεμάτων. Καλή συνέχεια.

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο για τον τιτλο απλα αυτο σκεφτηκα τοτε τελος παντων σημερα εβαλα αλλα κυκλοφορητη κ απο 400 λιτρα που ηταν ο καμενος εβαλα 600αρι καλυτερα πιστευω ε??

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και μία αλλαγή νερού και ρίξε βακτηρίδια όπως είπαμε νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites

εχθες ειχα δουλεια γυρισα αργα σημερα εφυγα νωρις δεν εχω κανει μετρησεις :ninja: το νερο ξεθολωσε παντως

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και μία αλλαγή νερού και ρίξε βακτηρίδια όπως είπαμε νωρίτερα

εχθες ειχα δουλεια γυρισα αργα σημερα εφυγα νωρις δεν εχω κανει μετρησεις :helpsmilie: το νερο ξεθολωσε παντως

Να κανεις μετρησεις και να μας πεις.Βακτηρια έριξες?Τα ψαρια?

Καλη συνεχεια :ninja:

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια ειναι καλα βακτηριδια εριξα μετρησεις ακομα δεν εχω κανει παω σπιτι αφου κλεισουν τα φωτα και δεν θελω να κανω δεν ξερω αν ειναι αληθινες

Link to comment
Share on other sites

τα ψαρια ειναι καλα βακτηριδια εριξα μετρησεις ακομα δεν εχω κανει παω σπιτι αφου κλεισουν τα φωτα και δεν θελω να κανω δεν ξερω αν ειναι αληθινες

Ξαναγραψτω γιατι δεν καταλαβα. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...