Jump to content

Ελεκτης σταθμης νερου


Recommended Posts

Δεν εχω καποια ιδιοκτησια στο θεμα, επειδη το ανοιξα εγω. Η κουβεντα απο κατω δεν χαλαει την παρουσιαση, αντιθετως τις δινει αξια και νοημα. Μην του δινουμε περισσοτερη αξια απο οσο του αξιζει, μια σαχλαμαρα ειναι που μου πηρε πραγματικα 2 λεπτα να το φτιαξω και 30 λεπτα να το φωτογραφησω, φτιαξω βιντεο, γραψω το ποστ. Εαν μετραει η γνωμη μου, μπορουμε να συζητησουμε για οτιδηποτε περναει απο το μυαλο μας.

Βεβαια το κυκλωματακι αυτο μπορει να συνδεθει και με ρελε για να ελεγξει μια 12 αντλια για να κανει αυτοματη αναπληρωση. Θελω να επιβεβαιωσω το ρευμα λειτουργιας για 12V ρελε και θα ανεβασω μια νεα εκδοση του.

Ευχαριστω, τα σεβη μου.

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καποια ιδιοκτησια στο θεμα, επειδη το ανοιξα εγω. Η κουβεντα απο κατω δεν χαλαει την παρουσιαση, αντιθετως τις δινει αξια και νοημα. Μην του δινουμε περισσοτερη αξια απο οσο του αξιζει, μια σαχλαμαρα ειναι που μου πηρε πραγματικα 2 λεπτα να το φτιαξω και 30 λεπτα να το φωτογραφησω, φτιαξω βιντεο, γραψω το ποστ. Εαν μετραει η γνωμη μου, μπορουμε να συζητησουμε για οτιδηποτε περναει απο το μυαλο μας.

Βεβαια το κυκλωματακι αυτο μπορει να συνδεθει και με ρελε για να ελεγξει μια 12 αντλια για να κανει αυτοματη αναπληρωση. Θελω να επιβεβαιωσω το ρευμα λειτουργιας για 12V ρελε και θα ανεβασω μια νεα εκδοση του.

Ευχαριστω, τα σεβη μου.

Παναγιωτη δεν ειναι μια σαχλαμαρα,ειναι μια πολυ εξυπνη ιδεα απλη και οικονομικη που αξιζει πολλα συγχαριτηρια.

Εγω εφερα ενα παραδειγμα σαν εναλακτικη λυση με ενα πλεονεκτημα για αναπληρωση παραλληλα με την ειδοποιηση.

Επαναλαμβανω εγω που δεν εχω γνωσεις για να τα εφαρμωσω μονος μου ωστε να κανει αυτες τις λειτουργιες ειδοποιησης και αναπληρωσης ειμαι αναγκασμενος να πληρωσω κατι παραπανω και να το παρω ετοιμο.

Το ιδιο εγινε και με τον ελεγκτη θερμοκρασιας,τον πηρα αλλα δεν ρισκαρω να πειραματιστω με τις γεφυρωσεις θα περιμενω ενα φιλο να ερθει και να το συνδεσει.

Κατι που για μερικους φενεται ευκολο για καποιους αλλους φενεται βουνο.

Link to comment
Share on other sites

Η συζητηση ειναι χρησιμη.

Ηθελα να πω για να γινει κατανοητο οτι απο μονο του το συστημα που παρουσιασε ο orck δεν σωζει την κατασταση για να μπορεσουμε να φυγουμε ενα μηνα τ καλοκαιρι και να μη βρουμε το ενυδρειο αδειο απο νερο απο την εξατμιση.

Πρεπει να μπουν διπλα φλοτερ, πυκνωτης καθυστερησης, αντλια, βαρελι περισσυλογης νερου, αντιστροφη οσμωση, auto shut off συστημα να κλεινει η ΑΟ οταν γεμιζει το βαρελι, εκτος και μπορουμε να κανουμε απευθειας αναπληρωση στο ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...