Jump to content

Αύξηση νιτρικών (ΝO3)


kixlidatos

Recommended Posts

Και η οσμωση θα διορθωσει το προβλημα;

Ας αλλαξει το χαλικι με αμμο,και να μας πει τι βρωμα θα βρει απο κατω μολις το βγαλει.... :P

δεν είπε ότι ανακάτεψε το βυθό.... ότι άλλαξε νερό είπε το παιδί! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δεν είπε ότι ανακάτεψε το βυθό.... ότι άλλαξε νερό είπε το παιδί! :thumbup:

Λοιπον νομιζω οτι εχω προβλημα με το νερο της βρυσης.Χθες πριν κανω αλλαγη ηταν 40 (κοκινο) .Εκανα την αλλαγη το 1/3 200λτ.καθαρισα το βοτσαλακι επιμελος και το φιλτρο(το μεγαλο) και σημερα το πρωι βρηκα 20.Το ερωτημα μου ειναι ,αν αυτες οι συνθηκες μπορουν να με πανε μεχρι τον Οκτωβριο που θα βαλω τοτε την αμμο στο ενυδρειο η πρεπει να το επισπευσω , να βαλω και φυτα ,για να μου απορροφησουν τα νιτρικα. Και η αλλη λυση ειναι να στραφω προς Α/Ο και εκει θα ηθελα προτασεις σας για ποια να παρω σε αυτα τα λυτρα. dry.gif Παντος τα ψαρακια μου δειχνουν μια χαρα.Εχω και τρεις μπουκωμενες.Δεν νομιζω να ειναι και τα μωρα που εχω μεσα blush.gif .πρεπει να ειναι καμια 25αρια helpsmilie.gif

Ο φίλος μας λέει οτι καθάρισε και το βοτσαλάκι που εχει αντι για άμμο και το φίτλρο ,ωστόσο η αλλαγή σε άμμο θα βοηθήσει.

Θα παρακαλέσω τον φίλο μας να κάνει παρουσίαση το ενυδρείο ώστε αυτοι που ασχολούνται και ξέρουν τι σημαίνει αφρική να σχηματίσουν καλύτερη γνώμη ,Εγώ την γνώμη μου την έγραψα πιο πάνω.

Απο κει και πέρα κια η παρουσίαση θα μας βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

δεν είπε ότι ανακάτεψε το βυθό.... ότι άλλαξε νερό είπε το παιδί! :thumbup:

Εχει πολυ ηλιο σημερα;

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο τρεχει απο τον φλεβαρι διχως κανενα προβλημα.Ολα αρχισαν οταν σταματησα να κανω σκουπα.Με την σκουπα εκανα και ταυτοχρονα και αλλαγη νερου,δλδ ρουφαγα το νερο και το πεταγα εξω.Παντα ειχα τα ιδια νερα.Τωρα αν στην στερνα επεσε κατι και αλλαξε η συσταση του νερου,δεν ξερω.Θα το κοιταξω και αυτο.Το υποστρωμα ειναι βοτσαλο αρκετα μεγαλο.Αφου αναμεσατου μπενουν τα νεογεννητα.Αρα μαζευει πολυ βρωμα.Θα σας το παρουσιασω το συντομοτερο δυνατον.Σας ευχαριστω ολους και ειδικα τον κ Γεωργιου

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο τρεχει απο τον φλεβαρι διχως κανενα προβλημα.Ολα αρχισαν οταν σταματησα να κανω σκουπα.Με την σκουπα εκανα και ταυτοχρονα και αλλαγη νερου,δλδ ρουφαγα το νερο και το πεταγα εξω.Παντα ειχα τα ιδια νερα.Τωρα αν στην στερνα επεσε κατι και αλλαξε η συσταση του νερου,δεν ξερω.Θα το κοιταξω και αυτο.Το υποστρωμα ειναι βοτσαλο αρκετα μεγαλο.Αφου αναμεσατου μπενουν τα νεογεννητα.Αρα μαζευει πολυ βρωμα.Θα σας το παρουσιασω το συντομοτερο δυνατον.Σας ευχαριστω ολους και ειδικα τον κ Γεωργιου

Νάσαι καλά ,απλά σου λέω για την παρουσίαση γιατί ολη την ομάδα την ενδιαφέρει η σύνθεση ο αριθμός των ψαριών η φίλτραση πληροφορίες που θα μας βοηθήσοθυν να έχουμε καλύτερη εικόνα.

Πάντως όπως ,είπαμε την ρουτίνα σου εσύ και όλα καλά :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον νομιζω οτι εχω προβλημα με το νερο της βρυσης.Χθες πριν κανω αλλαγη ηταν 40 (κοκινο) .Εκανα την αλλαγη το 1/3 200λτ.καθαρισα το βοτσαλακι επιμελος και το φιλτρο(το μεγαλο) και σημερα το πρωι βρηκα 20.

δικό μου το φάουλ :P εάν και το διάβασα μου ξέφυγε και είχα λάθος αντίληψη :hysterical:

Εχει πολυ ηλιο σημερα;

φεύγω για μπάνιο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

δικό μου το φάουλ :hysterical: εάν και το διάβασα μου ξέφυγε και είχα λάθος αντίληψη :hysterical:

φεύγω για μπάνιο :thumbup:

Ολα καλα :P

Κανε καμια βουτια και για μενα,γιατι δε με βλεπω :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...