Jump to content

εξωτερικο φιλτρο


theodosis32

Recommended Posts

χαιρεται, θελω την βοηθεια σας και παλι.εχω Εχω ενα εξωτερικο φιλτρο της eheim και θα ηθελα να μου πειτε αν πρεπει να βαλω σφουγγαρια βιολογικο αντιφωσφορο ανθρακα με καποια συγκεκριμενη σειρα,και ακομα την λαμπα uv θα την βαλω στην εξοδο του φιλτρου?????? ο ανθρακας και ο αντιφωσφορος μπαινουν πρωτη φορα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

τώρα ξεκινάει το ενυδρείο ?

το αντι φωσφορικό θα μπει στο τέλος της πορείας του νερού μέσα στο φίλτρο , πριν θα μπει ο ενεργός άνθρακας και στην αρχή λίγο σφουγγάρι για να κρατάει τη χοντρή βρωμιά

αν θα χρειαστείς βιολογικό υλικό η όχι εξαρτάται από το γενικότερο στήσιμο του ενυδρείου

πχ αν θα βάλεις ζωντανό βράχο δε χρειάζεσαι τέτοια υλικά

Link to comment
Share on other sites

μια και ξεκίνησες , πες μας και τα υπόλοιπα

μέγεθος ενυδρείου , ποσότητα βράχου και άμμου

άλλος εξοπλισμός ?

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 200 ΛΙΤΡΑ ΕΒΑΛΑ 4 ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΑΡΑΓΩΝΙΤΗΣ ΖΩΝΤΑΝΟΣ FIJI PINK CARIB SEA 27 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΒΡΑΧΟΣ ΖΩΝΤΑΝΟΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΙΜΕΡ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ TMC V2 800 , ΦΙΛΤΡΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ EHEIM,ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΑΜΠΑ UV.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ 200 ΛΙΤΡΑ ΕΒΑΛΑ 4 ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΑΡΑΓΩΝΙΤΗΣ ΖΩΝΤΑΝΟΣ FIJI PINK CARIB SEA 27 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΒΡΑΧΟΣ ΖΩΝΤΑΝΟΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΙΜΕΡ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ TMC V2 800 , ΦΙΛΤΡΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ EHEIM,ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΑΜΠΑ UV.

Μην γραφεις με ¨ΚΕΦΑΛΑΙΑ¨ γραμματα ειναι σαν να φωναζεις.(κανονισμος του Aquazone :ninja: )

Έγινε επεξεργασία - Γιωργος guppy
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βασιστείς στη βιολογία του ζωντανού βράχου , δεν χρειάζεσαι βιολογικά υλικά στο φίλτρο

ρύθμισε σωστά το skimmer και είσαι έτοιμος

μετρήσεις σε ΝΟ3 ΡΟ4 κάνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...