Jump to content

Ερωτηματα που ζητουν απαντηση...


Recommended Posts

Γεια σας κυριοι!!!

Εχω καποιες γενικες αποριες δηλ. λιγο απ ολα,θα τις αριθμησω και οποιος μπορει να με καληψει ας το κανει σε οποια μπορει...

1.Εχει καποιος στην κατοχη του ενυδρειο της μαρκας wave και ποσο ευχαρηστημενος ειναι απο την επιλογη του?

(βρηκα ενα 430λ στα 550 ευρω με βαση και 4 τ8)

2.Εδω θελω αυτους που εχουν τεποζιτο για ετοιμο νερο σε εξωτερικο χωρο.Αυτην την εποχη δεν ανεβαινει πολυ η θερμοκρασια στο νερο και τι κανετε πριν το ρηξετε στο ενυδρειο σας?

3.(προς σαλονικιους)Ξερει κανενας καποιο καταστημα που να εμπορεύεται μεγαλα δοχεια για προετοιμασια νερου(300λ)?

4.Τα φυτα του ενυδρειου μου εχουν τρυπισει,παιζει να τα τρωνε τα σαλιγγαρια (παρα πολλα εχω) η θελουν καποιο ζουμι (εχω βαλει ταμπλετες προ δυμινου)?

5.(τελευταια)Το μηχανιμα που δεινει μεγαλητερη πιεση στη α/ο το πουλανε σε pet shop η σε καταστημα με αλλα ειδη?Τι τιμη παιζει πανω κατω?

Ειπα θα ειναι καλητερα να μαζεψω τις ερωτησεις μου σε ενα θεμα παρα να τις σκορπισω...

Ευχαρηστω προκαταβολικα και συγνωμη αν σας κουρασα... :ninja::helpsmilie::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κυριοι!!!

Εχω καποιες γενικες αποριες δηλ. λιγο απ ολα,θα τις αριθμησω και οποιος μπορει να με καληψει ας το κανει σε οποια μπορει...

1.Εχει καποιος στην κατοχη του ενυδρειο της μαρκας wave και ποσο ευχαρηστημενος ειναι απο την επιλογη του?

(βρηκα ενα 430λ στα 550 ευρω με βαση και 4 τ8)Δεν εχω το συγκεκριμενο ενυδρειο αλλα εχω ακουσει καλες γνωμες.

3.(προς σαλονικιους)Ξερει κανενας καποιο καταστημα που να εμπορεύεται μεγαλα δοχεια για προετοιμασια νερου(300λ)?Παρε ενα πλαστικο βαρελι, θα βρεις παντου.

4.Τα φυτα του ενυδρειου μου εχουν τρυπισει,παιζει να τα τρωνε τα σαλιγγαρια (παρα πολλα εχω) η θελουν καποιο ζουμι (εχω βαλει ταμπλετες προ δυμινου)?Τι σαλιγκαρια εχεις?Ριχνεις λιπασμα,σιδηρο?

Link to comment
Share on other sites

2. Τίποτα. Έχω βάλει ανεμιστηράκια στο ενυδρείο.

3. Το δικό μου (250λτ) πήρα από ένα κατάστημα για σωλήνες και κλιματισμό που είναι στο δρόμο για περαία, κοντά στην στροφή της επανωμής, στο αντίθετο ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα που είπες ντεπόζιτο σε 'εξωτερικό χώρο'. Το δικό μου το έχω βάλει στο πατάρι και δεν ανεβάζει υπερβολικά θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Μια εύκολη λύση είναι να επενδύσεις με φελιζολ την δεξαμενή και αν είναι βαρέλι θα πρέπει να φτιάξεις έναν σκελετό πχ από Dexion και να το επενδύσεις με φελιζολ έχοντας μέσα το βαρέλι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω παιδια που ανταποκριθήκατε...

Γιωργο δεν ξερω ποιο ειδος σαλιγγαρια εχω,το σιγουρο ειναι οτι εχω δυο ειδη και να δω πως θα απαλλαγω!!!

Αkranidis ευχαρηστω φιλε θα το εχω υποψην το καταστημα,για βαρελι σκεφτομαι κι εγω αλλα προς το παρρον δεν ειδα κανενα στα λιτρα που το θελω.

Rik τι ακριβως ειναι το dexion γιατι πρωτη φορα το ακουω.

Καλη σας μερα!!! :ninja::helpsmilie::lmao:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω παιδια που ανταποκριθήκατε...

Γιωργο δεν ξερω ποιο ειδος σαλιγγαρια εχω,το σιγουρο ειναι οτι εχω δυο ειδη και να δω πως θα απαλλαγω!!!

Αkranidis ευχαρηστω φιλε θα το εχω υποψην το καταστημα,για βαρελι σκεφτομαι κι εγω αλλα προς το παρρον δεν ειδα κανενα στα λιτρα που το θελω.

Rik τι ακριβως ειναι το dexion γιατι πρωτη φορα το ακουω.

Καλη σας μερα!!! :ninja::helpsmilie::lmao:

Βαλε μια φοτο να δω εαν ειναι τα συνηθισμενα ψαρια λαθρεπιβατες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω παιδια που ανταποκριθήκατε...

Γιωργο δεν ξερω ποιο ειδος σαλιγγαρια εχω,το σιγουρο ειναι οτι εχω δυο ειδη και να δω πως θα απαλλαγω!!!

Αkranidis ευχαρηστω φιλε θα το εχω υποψην το καταστημα,για βαρελι σκεφτομαι κι εγω αλλα προς το παρρον δεν ειδα κανενα στα λιτρα που το θελω.

Rik τι ακριβως ειναι το dexion γιατι πρωτη φορα το ακουω.

Καλη σας μερα!!! :ninja::helpsmilie::lmao:

Dexion ειναι η μετταλικη βιβλιοθηκη. Ριξε μια ματια και στο λινκ.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...τοιμασιας+νερου

Έγινε επεξεργασία - Rik
Link to comment
Share on other sites

Dexion ειναι η μετταλικη βιβλιοθηκη. Ριξε μια ματια και στο λινκ.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...τοιμασιας+νερου

Ειναι πολυ γερη κατασκευη και αντεχει και μικρα ενυδρειακια. :ninja::helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...