Jump to content

Τι φυτά να βάλω?


PATRA

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, μετά το στρώσιμο του καινούργιου μου ενυδρείου έβαλα τα ψάρια μου μέσα, τι φυτά μου προτείνεται να βάλω? γιατί προς το παρόν δεν έχω βάλει κάποιο. Αγγελόψαρα έχω

Link to comment
Share on other sites

ανουμπιες,βαλισνεριες,εχινοδωρους,κρυπτοκορινες ειναι οτι πρεπει για αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία έχω δει τις ανούμπιες μάλλον προς τα εκεί τείνω περισσοτέρο, ευχαριστώ :ninja:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα λιγα φυτα και πολλες ριζες......

Link to comment
Share on other sites

Απο φυτα θα μου αρεσε πιο πολυ η βαλισινερια γιγαντεα :ninja:

:lmao: Μόλις το είδα, είναι ακριβώς αυτό που είχα στο μυαλό μου, ευχαριστώ πολυ :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

:lmao: Μόλις το είδα, είναι ακριβώς αυτό που είχα στο μυαλό μου, ευχαριστώ πολυ :ninja:

Θα συνδυαστει πολυ ωραια και με τα ξυλα.Το εχω δει πολλες φορες σε ενυδρεια(οπως και στο δικο μου :lmao: ) και δειχνει εξαιρετικο. :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ηθελα λιγα φυτα και πολλες ριζες......

Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δει για να ξέρω, ευχαριστώ πάντως :ninja: αν υπήρχε κάποια εικόνα ίσως να με βοηθούσε

Link to comment
Share on other sites

Θα συνδυαστει πολυ ωραια και με τα ξυλα.Το εχω δει πολλες φορες σε ενυδρεια(οπως και στο δικο μου :helpsmilie: ) και δειχνει εξαιρετικο. :ninja:

Ναί σίγουρα, γιατί με ενδιαφέρει και η οπτική εικόνα του ενυδρείου αλλά και η αίσθηση της ασφάλειας στα ψάρια

:lmao: και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ειδικά το τρίτο link μετράει απίστευτα, δεν ξέρω τι να πώ ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όλων, έχετε καλύψει το ερωτημά μου και με το παραπάνω :ninja::helpsmilie::lmao:

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο ειναι το φορουμ,να βοηθαμε ο ενας τον αλλο οσο μπορουμε και οπου μπορουμε...!

Link to comment
Share on other sites

Για τους φιλους των ''αγριων'',spam μεν,οφελιμο δε :bowdown:

respect εχω λατρεία σε αυτά τα ψάρια, μια τελευταία ερώτηση αύριο πιθανότατα θα πάρω την V.gigantea απλά θέλει κανένα λίπασμα ή όχι?ο ρυθμός ανάπτυξης της είναι μέτριος σε αντίθεση με τις ανούμπιες που είναι πιο αργής ανάπτυξης.

ένα λίπασμα θα επηρεάσει τις παραμέτρους του ενυδρείου ? σε περίπτωση που χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...