Jump to content

Αυτονομη Καταδυση


Recommended Posts

Ασχολειται κανεις απο εδω μεσα με την αυτονομη καταδυση ? Μιας και καλοκαιριασε να κανονιζαμε καμια βουτια :ninja::helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

μεσα!!!! :ninja:

ασχολουμε πολλα χρονια!

Link to comment
Share on other sites

μεσα!!!! :lmao:

ασχολουμε πολλα χρονια!

πες τα ολα :ninja::helpsmilie:

Χρονια ασχολειας , εμπειρια και επιπεδο :lmao:

Οχι για μενα για να υπαρχει ενας μπουσουλας για ''επειδοξα΄΄ ζευγαρια :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω εδω. Λιγες βουτιες λογω ελλειψης χρονου αλλα και ζευγαριου.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω εδω. Λιγες βουτιες λογω ελλειψης χρονου αλλα και ζευγαριου.

επιπεδο ?

Link to comment
Share on other sites

πρωτο αστερακι,μην φανταστεις αλλα το γουσταρουμε τρελα!

Link to comment
Share on other sites

εξοπλισμο εχεις δικο σου Η νοικιαζεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κι εγω μεσα!!!

ΔΕΝ το εχω κανει ποτε, αλλα γουσταρω να το κανω!!!

Υ.Γ. Ειμαι καλος για σημαδουρα στα ζευγαρια!!! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

advanced open water. Eξοπλισμο εχω δικο μου.

Έγινε επεξεργασία - vroutzounis
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κι εγω μεσα!!!

ΔΕΝ το εχω κανει ποτε, αλλα γουσταρω να το κανω!!!

Υ.Γ. Ειμαι καλος για σημαδουρα στα ζευγαρια!!! :ninja:

Θεος :helpsmilie::lmao::lmao:

Link to comment
Share on other sites

PADI Open water. Δεν εχω εξοπλισμο. Ειχα την τυχη να βουτιξω προπερσι στην Ερυθρα θαλασσα και να θαυμασω τους απιστευτους υφαλους του Ras Mohammed στο Sharm El Sheikh.Απλα...χαζεψα!!!

Sinai Divers FTW!!!

Link to comment
Share on other sites

advanced open water NITROX τησ IANTD (International Association of Nitrox and Technical Divers . Eξοπλισμο εχω δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

advanced open water NITROX τησ IANTD (International Association of Nitrox and Technical Divers . Eξοπλισμο εχω δικο μου.

<------------- στη φοτο αυτη ειμαι εγω στα 32 μετρα στη Συρο :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω μιας και ξεκινησα το θεμα :bowdown:

Padi

Advanced open water

και ειδικοτητες

Νυχτερινη Καταδυση

Βαθεια Καταδυση

Nitrox

Εξοπλισμος δικος μου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

να παμε τοτε καμια ομαδικη στο πηγαδι

αν βρω χρονο ελευθερο ειμαι μεσα εγω , ολο τον αυγουστο θα ειμαι Αθηνα αδειουχος .

Εχω και σκαφακι αν γουσταρεις παμε και αλλου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον Ιουνιο ειμαι μεσα και εγω. Ωραια θα ειναι. Εχω να βουτηξω απο περσι.(Ας οψεται ο μπομπηρας μου)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Oλο τον Αυγουστο θα ειμαι Αθηνα εαν θελει κανεις κανονιζουμε καμια βουτια .....

Link to comment
Share on other sites

γιωργο αν σε ενδιαφερει πολυ το αθλημα μπορω απο την νεα χρονια καποια στιγμη να σε προμηθευσω και με βιβλια απο τη σχολη. εγω προς το παρων ασχολουμαι μονο με τη φυσιολογια του ανθρωπου κατα την αυτονομη καταδυση και δεν το εχω δοκιμασει ακομα, μονο θεωρητικα πραγματα. αν θες μου λες και μολις τα παρω τα βιβλια σου τα δινω να το διαβασεις :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια προσφορα τωρα για καταδυση γνωριμιας με 24€, το σκεφτομαι σοβαρα. Ειναι στο Σουνιο, εχει θεωρεια, δινουν πληρη εξοπλισμο και τελος την καταδυση. Λενε οτι ολα αυτο ειναι 3 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Εχει μια προσφορα τωρα για καταδυση γνωριμιας με 24€, το σκεφτομαι σοβαρα. Ειναι στο Σουνιο, εχει θεωρεια, δινουν πληρη εξοπλισμο και τελος την καταδυση. Λενε οτι ολα αυτο ειναι 3 ωρες.

αυτο που λες ειναι το DSD ( Discover Scuba Diving ) οπου ειναι βουτια γνωριμιας σε ελαχιστο βαθος , δεν μπορεις μετα απο αυτη τη βουτια να πεις οτι πας για καταδυση :thumbup: , να φανταστεις οτι ουτε καν τα βασικα δεν μαθαινεις σε αυτο το ( σχολειο ) :P

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι το DSD ( Discover Scuba Diving ) οπου ειναι βουτια γνωριμιας σε ελαχιστο βαθος , δεν μπορεις μετα απο αυτη τη βουτια να πεις οτι πας για καταδυση :thumbup: , να φανταστεις οτι ουτε καν τα βασικα δεν μαθαινεις σε αυτο το ( σχολειο ) :hysterical:

Ακριβώς. Είναι δοκιμαστικό μόνο και μόνο να δεις πως είναι να αναπνέεις υποβρυχίως και αν γουστάρεις να συνεχίσεις τα μαθήματα για να πάρεις την πιστοποίηση.

Και μιας και κάνουμε κουβέντα να πω και γω ότι ειμαι Advanced Open Water με Nitrox 40% ειδικότητα και καμια 40αρια βουτιές στην ζώνη μου που επιθυμώ διακάως να τις χιλιάσω. :P

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι το DSD ( Discover Scuba Diving ) οπου ειναι βουτια γνωριμιας σε ελαχιστο βαθος , δεν μπορεις μετα απο αυτη τη βουτια να πεις οτι πας για καταδυση :thumbup: , να φανταστεις οτι ουτε καν τα βασικα δεν μαθαινεις σε αυτο το ( σχολειο ) :P

Ναι το ειχα καταλαβει οτι με 24€ δεν μπορεις να μαθεις τα απαραιτητα για να μπορεις να πας για καταδυση. Φανταζομαι οτι ειναι απλα 20 λεπτα μεσα στην θαλασσα. Για πρωτη γνωριμια καλο ειναι; Δεν υπαρχει περιπτωση να δειξω ενδιαφερον για να συνεχισω μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα καταλαβει οτι με 24€ δεν μπορεις να μαθεις τα απαραιτητα για να μπορεις να πας για καταδυση. Φανταζομαι οτι ειναι απλα 20 λεπτα μεσα στην θαλασσα. Για πρωτη γνωριμια καλο ειναι; Δεν υπαρχει περιπτωση να δειξω ενδιαφερον για να συνεχισω μετα.

Μεσα σε 20 λεπτα Παναγιωτη δεν προλαβαινεις να καταλαβεις την ομορφια της αυτονομης καταδυσης . Εστω και σαν εμπειρια και ας μην συνεχισεις μετα μπορεις να παρακολουθησεις το επιπεδο open water με καταδυσεις με μεγιστο βαθος τα 18 μετρα , οπου το σχολειο περιλαμβανει θεωρεια , βουτια σε πισινα και βουτια στη θαλασσα , ναι μεν ακριβοτερο (κοντα στα 200-250 ευρο ) αλλα καμια σχεση με το sds :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την εκανα την βουτια, ξεκινησαμε λιγο μετα τις 3 και τελειωσαμε την καταδυση λιγο πριν τις 8 το βραδυ. Ο εκπαιδευτης, Παναγιωτης ηταν καταπληκτικος, δεν κοιταξε να κανει μια ξεπετα, να μας τελειωσει γρηγορα να παει να ξεκουραστει, ασχοληθηκε πραγματικα μαζι μας. Πρεπει να ειμασταν μια ωρα μεσα, απο 200psi το φτασαμε πιο κατω απο το 150psi σε μικρο βαθος. Ειμαστε ομαδα δυο ατομων. Πηγαμε σε βαθος περιπου 6 μετρα (εκτιμηση δικια μου) καθησαμε κατω με τα γονατα και πηγαμε βολτα στον βυθο. Παρολο τον δυνατο αερα και την αναταραξη του νερου, ειδαμε ενα μικρο χραποδι που μας ψεκασε δυο φορες για να φυγει.

Ειχα ενα προβλημα στην αρχη καθως ειχα λιγα βαρη και δεν μπορουσα να εχω αρνητικη πλευστοτητα. Μπερδεψα σε καποια φαση και το BCD και το φουσκωσα αποτομα.

Αξιζε σιγουρα τα λεφτα του

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...