Jump to content

σε Reef μεσογειακα "καλουδια"???


kostas disc

Recommended Posts

καλησπερα σας πιστευω οτι θα ηταν χρησιμο (απο αποψεως πληροφορησης) να καταθεταμε την δικια μας εμπειρια αν τυχων :bowdown: προσθεσαμε "κατι" απο τα δικα μας καλουδια στα reef ενυδρεια μας...να ξεκινησω εγω :bowdown: μετα απο deepαρισμα προσθεσα στο sub τον πιο κατω κυριο :bowdown: ο λογος...οχι παντως οικονομικος :bowdown: να σημειωσω οτι εγινε καλη προσαρμογη κατεβαζοντας σταδιακα και ανα 30 λεπτα την αλατοτητα(εκει απο οπου ζουσε ειναι 1030)

post-1660-1277058002_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας πιστευω οτι θα ηταν χρησιμο (απο αποψεως πληροφορησης) να καταθεταμε την δικια μας εμπειρια αν τυχων :bowdown: προσθεσαμε "κατι" απο τα δικα μας καλουδια στα reef ενυδρεια μας...να ξεκινησω εγω :bowdown: μετα απο deepαρισμα προσθεσα στο sub τον πιο κατω κυριο :bowdown: ο λογος...οχι παντως οικονομικος :bowdown: να σημειωσω οτι εγινε καλη προσαρμογη κατεβαζοντας σταδιακα και ανα 30 λεπτα την αλατοτητα(εκει απο οπου ζουσε ειναι 1030)

Κι εγω τον εχω βαλει,και οχι στο sump που δεν εχω,αλλα στο main....ο λογος που τους εβαλα ειναι οτι μου πεθανε ενα tang που ειχα ,γεμησα αλγη,και ηξερα οτι ειναι απο τους καλυτερους αλγοφαγους...ζει ενα χρονο τωρα στο ενυδρειο μου

Link to comment
Share on other sites

εχουμε και λεμε εναν οφιουρο απο περσυ το καλοκαιρι απο την πατριδα μου την Ιθακη,δυο hermits εδω και 2 χρονια που στηθηκε το ενυδρειο συν 4 που μαζεψα μετα το πασχα απο Αναβυσο,και 1 σπειρογραφος που εβγαλα το Πασχα που βουτηξα για ψαροντουφεκο στην πατριδα...ο λογος που τα εβαλα σαφως και δεν ειναι οικονομικος,απλα οι πρωτοι ερημιτες μπηκαν για πλακα και διαπυστωσα οτι κανουν την καλυτερη δουλεια απο καθε τροπικο ξαδερφο τους με την αλγη,ενω ο αφιουρος και ο σπειρογραφος απλα για να δω αν ζουνε....προσαρμογη στους ερημιτες μηδεν λεπτα,στον οφιουρο 10 λεπτα και αμα,και στον σπειρογραφο κανα πενταλεπτο...ολα ειναι στο βασικο ενυδρειο

α ξεχασα και την κοκκινη μεσογειακη ανεμωνη που μου ειχε δωσει η "δασκαλα" μου η Ναταλια (rain),απο Ελαφονησο μερια

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας πιστευω οτι θα ηταν χρησιμο (απο αποψεως πληροφορησης) να καταθεταμε την δικια μας εμπειρια αν τυχων :bowdown: προσθεσαμε "κατι" απο τα δικα μας καλουδια στα reef ενυδρεια μας...να ξεκινησω εγω :bowdown: μετα απο deepαρισμα προσθεσα στο sub τον πιο κατω κυριο :bowdown: ο λογος...οχι παντως οικονομικος :bowdown: να σημειωσω οτι εγινε καλη προσαρμογη κατεβαζοντας σταδιακα και ανα 30 λεπτα την αλατοτητα(εκει απο οπου ζουσε ειναι 1030)

Κώστα τι dip έκανες σε αυτόν τον οργανισμό??

Έγινε επεξεργασία - salamander
Link to comment
Share on other sites

Κώστα τι dip έκανες σε αυτόν τον οργανισμό??

καλημερα,οταν λεω dip εννοω οτι ηταν μεσα σε ενα βραχακι που μαζεψα και μαζι με τον βραχο :bowdown: παντως μια χαρα δειχνει :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Oποτε δεν προκειται για dip αλλα για περιπτωση λαθρεπιβατη.

Τους εχω δοκιμασει και εγω αυτους και αν και δεν κανουν ζημιες,μαλωνουν με αλλους ερημιτες παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...