Jump to content

λυθηκε το θεμα με τη ψυξη


pozeras13

Recommended Posts

Ξεχασα τις φωτο

:excl: ναι ειναι πολυ καλη λυση και οικονομικη. ακριβως οπως τα λες. αν δεν εχεις κοντρολερ, κοιτας εσυ πως σε βολευει η λειτουργεια του και το ρυθμιζεις. και αμα θες μπαινει και στον υπολογιστη με usb για την αποσυμφωρηση σου απο τη ζεστη. :excl:

Link to comment
Share on other sites

.....Επίσης το ίδιο χρησιμοποιειται σε 60λτ ενυδρειο με χρυσοψαρα....

Εχε το νου σου.

Carassius auratus auratus (Linnaeus, 1758), Goldfish - Χρυσόψαρο

Διακόσμηση ενυδρείου:..... Επίσης πρέπει να γνωρίζουμε ότι το ενυδρείο πρέπει να έχει καπάκι, καθότι συνηθίζουν να πηδάνε κι εκτός νερού.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=36771

Link to comment
Share on other sites

Εχε το νου σου.

Carassius auratus auratus (Linnaeus, 1758), Goldfish - Χρυσόψαρο

Διακόσμηση ενυδρείου:..... Επίσης πρέπει να γνωρίζουμε ότι το ενυδρείο πρέπει να έχει καπάκι, καθότι συνηθίζουν να πηδάνε κι εκτός νερού.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=36771

:excl: Σε ευχαριστώ για την επισημανση, προσωπικα δεν εχω ασχοληθει καθολου με χρυσοψαρα (δεν τα συμπαθω ιδιαιτερα) θα το προωθησω λοιπον στον κατοχο του ενυδρειου :excl:

pozeras13 said "και αμα θες μπαινει και στον υπολογιστη με usb για την αποσυμφορηση σου απο τη ζεστη"

Να διευκρινησω οτι το δικο μου ειναι απλο ανεμιστηρακι με πριζα χωρις υποδοχη usb

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινησω οτι το δικο μου ειναι απλο ανεμιστηρακι με πριζα χωρις υποδοχη usb

Στεκεται πολύ καλα και χωρις βαση (δεν εχει πεσει ποτε και δουλευει 10ωρα)
Ελπιζω να μη λειτουργει με 230V.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μη λειτουργει με 230V.

Δεν το έχω... :excl:

Απο θεμα καταναλωσης ή για την περιπτωση που βουτηξει στο ενυδρειο? (220-240 γραφει)

Οταν λειπω το έχω πανω στο τζαμακι που φαινεται στην 1η φωτο, οταν ειμαι σπιτι και εχω και το οξυγονο ανοιχτο στο φιλτρο το βαζω χωρις βάση γιατι θαμπωνει το τζαμακι.

Για πες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω... :excl:

Απο θεμα καταναλωσης ή για την περιπτωση που βουτηξει στο ενυδρειο? (220-240 γραφει)

Οταν λειπω το έχω πανω στο τζαμακι που φαινεται στην 1η φωτο, οταν ειμαι σπιτι και εχω και το οξυγονο ανοιχτο στο φιλτρο το βαζω χωρις βάση γιατι θαμπωνει το τζαμακι.

Για πες...

εμενα ειναι στα 6 βολτ. για κοιτα μπαινει κατευθειαν στην πριζα ή εχει και κατι σαν τους μετασχηματιστες του φορτιστη του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozera, επειδή πήγα και το είδα σήμερα στα praktiker, στηρίζεται στην γωνία του ενυδρείου(απ' ότι βλέπω στη φοτο), εύκολα???

Γιατί όπως το είδα εκεί, φοβήθηκα πως δεν θα μπορούσα να το στηρίξω κάπου πάνω από το ενυδρείο και δεν το πήρα!

Link to comment
Share on other sites

Pozera, επειδή πήγα και το είδα σήμερα στα praktiker, στηρίζεται στην γωνία του ενυδρείου(απ' ότι βλέπω στη φοτο), εύκολα???

Γιατί όπως το είδα εκεί, φοβήθηκα πως δεν θα μπορούσα να το στηρίξω κάπου πάνω από το ενυδρείο και δεν το πήρα!

τι να σου πω εγω ειχα καπακι και ανοιγαα το πορτακι για το ταισμα και το τοποθετουσα εκει και ηταν μια χαρα. εχει ενα μεταλικο στηριγμα και νομιζω πως μπορεις να το τοποθετησεις σχετικα ευκολα. εχεις καπακι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...