Jump to content

Γεια σας!!!


elektra_th

Recommended Posts

Ειμαι καινουργια στο forum και ..ασχετη αλλα εχω τρελαθει με το θεμα ενυδρειων και προσπαθω να μαθω οσο πιο πολλα μπορω!εχω ενα ενυδρειο 30 λιτρων με χρυσοψαρα αλλα εχω ήδη κλείσει ενυδρειο 180αρι..το θέμα ειναι το εξής...τι νερού να το φτιάξω?? :bowdown::bowdown:

περιμένω απόψεις!!

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:
Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες :bowdown:

δες εδώ για χρυσόψαρα http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry323424

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε πολύ διάβασμα για να βγάλεις άκρη.

Στο 30 άνετα 1 Betta splendens με καμιά γαρίδα ή σαλιγκάρι.

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσόψαρο θέλει αρκετά λίτρα για να είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

:bowdown::bowdown:
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχίσει διαβασμα πολυ!!!εδω και 2-3 εβδομάδες!σκεφτόμουν το 180lt να το κανω ενυδρειο θαλασσινού νερού..αλλα απο οτι βλεπω θελει παααρα πολλά λεφτα.. :bowdown: οποτε προς το παρων μπαινει στην ακρη αυτο το ονειρο... :bowdown:

Τι νερό προτείνετε εσεις να το φτιάξω?? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

Πριν κανεις οτιδηποτε σκεψου τι ψαρακια σου αρεσουν και παραλληλα διαβασε σε ποιο περιβαλλον τους αρεσει να ζουν και σε ποιες συνθηκες. Μετα σκεψου το budget που εισαι διαθετιμενη να διαθεσεις και μετα απο ωριμη σκεψη και προετοιμασια αποφασησε και ξεκινα. :bowdown:

Μπορει να ακουσεις πολλες προτασεις για το τι ειδος ενυδρειο να φτιαξεις γιατι ολοι ειμαστε "καμμενοι" με καποιο ειδος...αλλα μονο ενα ειναι το "σωστο".

Αυτο που θα αρεσει σε εσενα. Καλη αρχη! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες! διαβασε πρωτα για το ειδος που θες, αφου το βρεις και αποφασισε. εχεις μερικες καλες επιλογες για τα 180 λιτρα σου. σκεψου αν θες πχ ζωοτοκα, κιχλιδες μικρες κτλ κτλ και πες μας αν αποφασισεις να σου πουμε αν μπορεις και πως θα το στησεις!

καλη αρχη :(:)

Link to comment
Share on other sites

:(

Σε 180 λίτρα που έχεις στην διάθεσή σου, μπορείς να κάνεις θαύματα!!!

Καλή συνέχεια, και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

και βασικα μπορεις να ανοιξεις ενα θεμα στην αντιστοιχη κατηγορια, σε αυτην ειναι περισσοτερο για τα καλωσορισματα :(

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα θα ξεκιναγα με ενα ενυδρειο γλυκου νερου .1ον γιατι ειναι πολυ πιο οικονομικο 2ον γιατι στην αρχη ειναι αρκετα πιο ευκολο. τισ γνωσεις τις οποιες θα αποκτησεις αν ασχοληθεις ενα διαστημα με το γλυκο να ξερεις οτι θα σου χρησιμευσουν και στο θαλασσινο το οποιο μπορει να φτιαξεις στο μελλον. ισως να μην μπορεις να το καταλαβεις αλλα εχουν πολλα κοινα πραγματα τα οποια αν τα γνωριζεις θα σε βοηθησουν να αποφυγεις πολλα λαθη. καλη αρχη σε οτι κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλως Ηρθες στη παρεα μας !!!

Τα 180 λιτρα που εχεις μπορουν να γινουν ενα ομορφο κοινωνικο - φυτεμενο Η κανα αφρικανικο με τα αναλογα για τα λιτρα σου ψαρια

Οτι θες εδω ειμαστε :)

:(

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας. :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...