Jump to content

Ομαδα Baned


Recommended Posts

Μια ερωτηση? ...υπαρχει ομαδα Banned? ...και ποιοι μπαινουν εκει? ...σημερα μου ηρθε ενα μυνημα που μου πρωτεινε ενα νεο site ..μολις εριξα μια ματια στο προφιλ αυτου του χρηστη ειδα οτι ειχε μπαναριστει? ..εξιγηστε μου οποιος ξερει :( thnx

Link to comment
Share on other sites

To ονομα αυτου που σου ηρθε το πμ?

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει "ομάδα banned", υπάρχουν χρήστες οι οποίοι τίθενται εκτός forum για λόγους που έχουν να κάνουν με σοβαρές παραβιάσεις του κανονισμού λειτουργίας και συμπεριφοράς.

Παρεμπιπτόντως, το ψάρεμα χρηστών μέσω πμ σε άλλα forum θεωρείται -και είναι κατά κανόνα- μια μέθοδος που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί μάλλον άστοχη αν όχι αγενής (ειδικά όταν κάποιος έχει γίνει και banned στο εν λόγω forum :( )

Επίσης, επειδή το forum δεν είναι reality παρακαλώ να μην αναφερθούν ούτε ονόματα ούτε nicknames.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει "ομάδα banned", υπάρχουν χρήστες οι οποίοι τίθενται εκτός forum για λόγους που έχουν να κάνουν με σοβαρές παραβιάσεις του κανονισμού λειτουργίας και συμπεριφοράς.

Παρεμπιπτόντως, το ψάρεμα χρηστών μέσω πμ σε άλλα forum θεωρείται -και είναι κατά κανόνα- μια μέθοδος που θα μπορούσε να χαρακτηριστεί μάλλον άστοχη αν όχι αγενής (ειδικά όταν κάποιος έχει γίνει και banned στο εν λόγω forum :( )

Επίσης, επειδή το forum δεν είναι reality παρακαλώ να μην αναφερθούν ούτε ονόματα ούτε nicknames.

:) απλα ενταξει ειναι κλασικο φαινομενο το ψαρεμα που λες και δεν θεωρησα οτι ειναι κακο να πω ποιος μας το εστειλε αφου ρωτησε και μελος του site :D

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, επειδή το forum δεν είναι reality παρακαλώ να μην αναφερθούν ούτε ονόματα ούτε nicknames.

[/color]

Σωστός !!!

Link to comment
Share on other sites

:( απλα ενταξει ειναι κλασικο φαινομενο το ψαρεμα που λες και δεν θεωρησα οτι ειναι κακο να πω ποιος μας το εστειλε αφου ρωτησε και μελος του site :)

Οτι πιστευουν οι συντονιστες...

Link to comment
Share on other sites

:) απλα ενταξει ειναι κλασικο φαινομενο το ψαρεμα που λες και δεν θεωρησα οτι ειναι κακο να πω ποιος μας το εστειλε αφου ρωτησε και μελος του site :D

Φίλε pozeras13, κλασικό ή μη κλασικό παραμένει άστοχο. :(

Η σχετική σου αναφορά διεγράφη. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε pozeras13, κλασικό ή μη κλασικό παραμένει άστοχο. :)

Η σχετική σου αναφορά διεγράφη. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

ναι το ειδα, δεν υπαρχει προβλημα το κατανοω απολυτα και εχετε δικιο... ολα οκ :(

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι εαν ειχε ανοιχθει θεμα με τιτλο "Νεο φορουμ για ψαρια και ενυδρεια" με το λινκ μεσα, δεν θα υπηρχε προβλημα; Σωστα; Εαν οχι γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι εαν ειχε ανοιχθει θεμα με τιτλο "Νεο φορουμ για ψαρια και ενυδρεια" με το λινκ μεσα, δεν θα υπηρχε προβλημα; Σωστα; Εαν οχι γιατι;

Παναγιώτη δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το νόημα..... :(

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι εαν ειχε ανοιχθει θεμα με τιτλο "Νεο φορουμ για ψαρια και ενυδρεια" με το λινκ μεσα, δεν θα υπηρχε προβλημα; Σωστα; Εαν οχι γιατι;

Πσναγιώτη όπως όλοι ξέρουμε ενυδρειακά φόρουμς υπάρχουν θα έλεγα αρκετά για την ελληνική πραγματικότητα.Συνήθως ούτε αυτό που λές δεν γίνεται δηλ.να ανοίξει κάποιος θέμα με τέτοιο τίτλο σε άλλο φόρουμ για ευνόητους λόγους και λόγους αγωγής και ευγένειας όταν εκ των πραγμάτων είμαστε μέλη όλοι εδώ μέσα.

Βέβαια θα μου πείς κανείς δεν έφερε τα μέλη από το σπίτι του :) και δεν διαφωνώ καθόλου σε αυτό, εξάλλου αρκετοί από μας είμαστε μέλη και σε άλλα φόρουμ.

Αυτό όμως που το θεωρώ τουλάχιστον απαράδεκτο είναι να στέλλουμε π.μ. σε μέλη και να ψαρεύουμε και ειδικά όταν έχουμε δημιουργήσει προβλήματα στο φόρουμ που θέλουμε να ψαρέψουμε.

Αυτά τα λίγα :(

Link to comment
Share on other sites

κατι σχετικο λιγο με το θεμα: καποιος που τρωει banned γτ να μπορει να στελνει pm σε μελη? δεν ειναι ρισκο?

απο την αλλη ειναι το θεμα περι ελευθεριων αλλα νομιζω αν καποιος εχει banned παει να πει πως δεν συμορφωνεται σε καποιους βασικους κανονες του φορουμ, οποτε παραμενει μελος και απλα ειναι σε ομαδα banned?

Υ.Γ. εγω ειμαι υπερ να μπορει να συμμετεχει καποιος που ειναι banned αλλα ο συγκεκριμενος τωρα δεν θα επρεπε να διαγραφει? ουσιαστικα υπονομευει το site(που δεν μπορει φυσικα)

Link to comment
Share on other sites

κατι σχετικο λιγο με το θεμα: καποιος που τρωει banned γτ να μπορει να στελνει pm σε μελη? δεν ειναι ρισκο?

απο την αλλη ειναι το θεμα περι ελευθεριων αλλα νομιζω αν καποιος εχει banned παει να πει πως δεν συμορφωνεται σε καποιους βασικους κανονες του φορουμ, οποτε παραμενει μελος και απλα ειναι σε ομαδα banned?

Υ.Γ. εγω ειμαι υπερ να μπορει να συμμετεχει καποιος που ειναι banned αλλα ο συγκεκριμενος τωρα δεν θα επρεπε να διαγραφει? ουσιαστικα υπονομευει το site(που δεν μπορει φυσικα)

ενημερωτικα ρωταω περισσοτερο... και συγνωμη αν χαλαω το θεμα... επειδη αναφερεται σε συγκεκριμενο περιστατικο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να διοχετεύσουμε την ενέργεια μας στα πολλά και ενδιαφέροντα θέματα που είναι ανοιχτά σε όλες τις κατηγορίες του φόρουμ.

Ελάτε μια βόλτα από την Αφρική μας, να διαβάσετε και να ενημερωθείτε για τις υπέροχες λίμνες της.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=39700

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=43770

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=41278

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=44283

:(

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος είναι banned δεν μπορεί να στείλει μηνύματα.

Μερικές φορές τα μηνύματα που στέλνει αποτελούν παραβίαση της καλής συμπεριφοράς και οδηγούν σε ban.

PS

Edit:

Θα έλεγα να ακολουθήσουμε όλοι μαζί τον Κωστή παραπάνω σε πολύ καλύτερα θέματα :(:):D

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος είναι banned δεν μπορεί να στείλει μηνύματα.

Μερικές φορές τα μηνύματα που στέλνει αποτελούν παραβίαση της καλής συμπεριφοράς και οδηγούν σε ban.

PS

Edit:

Θα έλεγα να ακολουθήσουμε όλοι μαζί τον Κωστή παραπάνω σε πολύ καλύτερα θέματα :(:):D

ηδη χαζευω τις φωτος.... αυτα ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

ηδη χαζευω τις φωτος.... αυτα ειναι!!!

Πραγματικά αυτά είναι και άλλα πολλά ,έχει δίκιο ο karydas την ενέργεια μας εκεί που αξίζει τον κόπο

:(:)

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το νόημα..... :(

Δεν υπαρχει καποιο ιδιαιτερο νοημα Θαναση, απλα προσπαθω να καταλαβω εαν το προβλημα ειναι στην μαζικη αποστολη pm (επιβαρυνση συστηματος, πιθανη δυσλειτουργιες) η στην ενημερωση καθεαυτη για το νεο φορουμ;

Η αποψη μου ειναι οτι ειναι καλο και υγιες να υπαρχουν πολλες διαφορετικες φωνες (φορουμ). Στο τελος θα μεινουν οσοι εχουν την καλυτερη παρουσιαση, τις περισοτερες πληροφοριες, τα περισσοτερα μελη κ.α.

(δεν υφισταται κατακερματισμος, καθως οι πιο μικροι κλεινουν και τα μελη επαναπροσδιοριζουν τις επιλογες τους).

Στην ουσια ο μονος κερδισμενος ειναι το χομπυ. Αυτο δεν θελουμε;

Συμφωνω οτι μαζικη αποστολη ΠΜ ειναι αστοχη και οχι τοσο τιμια. Θεωρω οτι η ενημερωση μεσω ενος νεου θεματος ειναι τιμια και συναδει με τον ανιδιοτελη χαρακτηρα των ψαροκαμενων. Δεν υπαρχει λυσσασμενος ανταγωνισμος, υπαρχει ευγενης αμιλα.

ΥΓ Παρακαλω να μην παρεξηγησετε αυτο το μυνημα, δεν ειμαι υποκινητης κανενος, δεν αφηνω κανενα υπονοουμενο, δεν εχω καμια σχεση με το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αυτά είναι και άλλα πολλά ,έχει δίκιο ο karydas την ενέργεια μας εκεί που αξίζει τον κόπο

:(:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιο ιδιαιτερο νοημα Θαναση, απλα προσπαθω να καταλαβω εαν το προβλημα ειναι στην μαζικη αποστολη pm (επιβαρυνση συστηματος, πιθανη δυσλειτουργιες) η στην ενημερωση καθεαυτη για το νεο φορουμ;

Η αποψη μου ειναι οτι ειναι καλο και υγιες να υπαρχουν πολλες διαφορετικες φωνες (φορουμ). Στο τελος θα μεινουν οσοι εχουν την καλυτερη παρουσιαση, τις περισοτερες πληροφοριες, τα περισσοτερα μελη κ.α.

(δεν υφισταται κατακερματισμος, καθως οι πιο μικροι κλεινουν και τα μελη επαναπροσδιοριζουν τις επιλογες τους).

Στην ουσια ο μονος κερδισμενος ειναι το χομπυ. Αυτο δεν θελουμε;

Συμφωνω οτι μαζικη αποστολη ΠΜ ειναι αστοχη και οχι τοσο τιμια. Θεωρω οτι η ενημερωση μεσω ενος νεου θεματος ειναι τιμια και συναδει με τον ανιδιοτελη χαρακτηρα των ψαροκαμενων. Δεν υπαρχει λυσσασμενος ανταγωνισμος, υπαρχει ευγενης αμιλα.

ΥΓ Παρακαλω να μην παρεξηγησετε αυτο το μυνημα, δεν ειμαι υποκινητης κανενος, δεν αφηνω κανενα υπονοουμενο, δεν εχω καμια σχεση με το φορουμ.

Αν αξιζει κατι θα το μαθει ο κοσμος μεσα απο το εργο του και οχι ετσι.

Εγω πριν λιγα χρονια πηρα ενυδρειο και εψαχνα πληροφοριες.

Βρηκα στο google το ΑΖ γεματο πληροφορια και αρθρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν αξιζει κατι θα το μαθει ο κοσμος μεσα απο το εργο του και οχι ετσι.

Εγω πριν λιγα χρονια πηρα ενυδρειο και εψαχνα πληροφοριες.

Βρηκα στο google το ΑΖ γεματο πληροφορια και αρθρα.

:(:) +1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να διοχετεύσουμε την ενέργεια μας στα πολλά και ενδιαφέροντα θέματα που είναι ανοιχτά σε όλες τις κατηγορίες του φόρουμ.

Ελάτε μια βόλτα από την Αφρική μας, να διαβάσετε και να ενημερωθείτε για τις υπέροχες λίμνες της.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=39700

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=43770

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=41278

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=44283

:(

:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά αστείο και ταυτόχρονα για κλάματα...

...αυτός ο κατακερματισμός σε νέα φόρουμ "παρέας" επειδή κάποιος/οι... στράβωσε!

Κρίμα! :(

Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια νομιζω πως δεν ειναι κατι το τραγικο να στελνει καποιος πμ και να αναφερει ενα καινουργιο φορουμ...δεν νομιζω πως υπονομευει το ΑΖ η τιποτα τετοιο...το ΑΖ οπως και καποια αλλα φορουμ εχουνε προσφερει παρα πολλα στο χωρο του ενυδρειου....και εγω σχεδον ολα τα εχω μαθει απο το ΑΖ αλλα νομιζω πρεπει να στηριζουμε τις προσπαθειες για να εξελιχθει ολο και περισσοτερο το hobby :(

φιλικα παντα! :)

Link to comment
Share on other sites

...παντως αν ριξε τε μια ματια στο εν λογω site φαινεται ξεκαθαρα ποιος ειναι απο πισω ....δεν εχει αλλαξει ουτε καν το νικ του

..γενικα το aquazone ειναι πολυ καλο site ..τον μονο που δεν κανει ειναι να χαριζει ενυδρειααααα για να μας φερει κοντα στο χομπυ! :(:):D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...