Jump to content

Rapidshare....?


Recommended Posts

http://rapidshare.com/news.html

εχουν χαζεψει εκει απο το πολυ χρημα και πλεον εγιναν απληστοι.....

κριμα καιρος για αλλου.....

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/news.html

εχουν χαζεψει εκει απο το πολυ χρημα και πλεον εγιναν απληστοι.....

κριμα καιρος για αλλου.....

....περιμεναν να εξικοιωθουμε με αυτο και μετα πονταρουν να κανουμε συνδρομες! :(

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο link που εδωσες ...400rapids=4,99e , 1000rapids=9,95e... Tι ειναι τα rapids? Τα κεφαλαια ή αλλιως οι παραγραφοι μιας ταινιας ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

http://cryptload.info/

Bαζεις ολα τα λινκ απο rapidshare που θες να κατεβασεις και χωρις account στο rapidshare τα κατεβαζει χωρις να κανεις εσυ restart το rooter,Τα κανει ολα μονο του.

Link to comment
Share on other sites

http://cryptload.info/

Bαζεις ολα τα λινκ απο rapidshare που θες να κατεβασεις και χωρις account στο rapidshare τα κατεβαζει χωρις να κανεις εσυ restart το rooter,Τα κανει ολα μονο του.

+1000 :( Εξαιρετικο προγραμμα το χρησιμοποιω πολυ καιρο και ειμαι ευχαριστημενος.Ολα μονο του τα κανει εγω μονο τα λινκς προσθετω.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι ποιον downloader θα χρησιμοποιήσεις για το κατέβασμα.

Το θέμα που έθεσε ο klaz έχει να κάνει με την πολιτική τιμολόγησης του rapidshare η οποία από τις 29/06/10 αλλάζει. Αν δεν έχεις λογαριασμό στο rapidshare δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία ποιον downloader θα χρησιμοποιήσεις (και οι δυο παραπάνω είναι πολύ καλοί).

Το θέμα είναι πώς και πόσο πληρώνεις από δω και πέρα τη συνδρομή σου όταν θέλεις κάτι παραπάνω από το free access (και τις αργοπορίες που αυτό συνεπάγεται).

Έγινε επεξεργασία - Andreas301
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω που ειδατε τις διαφορες. Η αυξηση που προκυπτει ειναι πολυ μικρη.

αν υπολογισεις οτι σου δινει και τη δυνατοτητα να πληρωνεις οταν πραγματικα το χρειαζεσαι τοτε μαλλον ερχεται ποιο φθηνα.

Για παραδειγμα:

Εγω πληρωνα €17 το τριμηνο. Το ημερησιο οριο ηταν 25gb ana 5 ημερες ή 5gb ανα ημερα.

Αναλογικα θελουμε 20 rapids ανα ημερα που ερχεται σε 18€ το τριμηνο. Η διαφορα λοιπον ειναι μικρη.

Επιπλεον επειδη δεν κατεβαζω καθε μερα, θα πληρωνω 20rapids μονο τις εμερες που κανα κατεβασμα, οποτε θα μου ερχεται αρκετα πιο φθηνα απο €18 το τριμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι ποιον downloader θα χρησιμοποιήσεις για το κατέβασμα.

Το θέμα που έθεσε ο klaz έχει να κάνει με την πολιτική τιμολόγησης του rapidshare η οποία από τις 29/06/10 αλλάζει. Αν δεν έχεις λογαριασμό στο rapidshare δεν έχει και τόσο μεγάλη σημασία ποιον downloader θα χρησιμοποιήσεις (και οι δυο παραπάνω είναι πολύ καλοί).

Το θέμα είναι πώς και πόσο πληρώνεις από δω και πέρα τη συνδρομή σου όταν θέλεις κάτι παραπάνω από το free access (και τις αργοπορίες που αυτό συνεπάγεται).

Εγω σας εδειξα ενα προγραμμα που χρισημοποιεις το rapidshare δωρεαν,τωρα απο εκει και περα αν αυριο το rapidshare σε χρεωσει 100000000 ευρω το 1mb τι συμασια εχει εφοσον μπορεις να το εχεις δωρεαν;

Aν αυριο καποιος μου πει οτι για καθε αναπνοη που κανω θα πρεπει να πληρωνω 1 ευρω και εγω μπορω να αναπνεω παντου δωρεαν γιατι θα πρεπει να τα βαψω μαυρα;

Απο εκει και περα οποιος θελει κανει τις επιλογες του και εχει τα προβληματα του.

Αργοποριες δεν υπαρχουν,ειτε κατεβαζω απο 10 αρχεια με 100kb/s το καθε ενα ειτε κατεβαζω με 1mb/sec το 1 αρχειο και μετα παω στο αλλο ειναι το ιδιο πραγμα.

Εγω τουλαχιστον οταν θελω να κατεβασω κατι δεν καθομαι να κοιταω το %,μεχρι να φαω εχει κατεβει,μεχρι να παω για τσιγαρα εχει κατεβει,μεχρι να παω τουαλετα εχει κατεβει.

Τωρα αν εκανε 1 η' 2 λεπτα για εμενα το ιδιο ειναι.

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

γενικα για καποιον ο ποιος οποτε θυμηθει μπαινει και κατεβαζει δεν ειναι τα πραγματα δραματικα.για καποιον ομως που κανει ακριβως το αντιθετο,τα πραγματα ειναι λυστρικα....... :)

εν ολιγης για καποιον που πληρωνε 55 ευρω το χρονο με αρκετα καθημερινα γιγα την ημερα τωρα παει καπου στα 280 ευρω περιπου ετησιως..!!!!!!!! :D:(:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κανει τους υπολογισμους αλλα για να το λες ετσι θα ειναι. Το ερωτημα ειναι τι γινεται με την δικια μας απληστια; Ποιος μπορεις να δει περιεχομενο 5GBX365 μεσα σε ενα χρονο; Ακομη και full HD να καταβαζεις ειναι παλι υπερβολικα πολυ. Εαν ειναι απλη αναλυση τοτε θα χρειαστεις να προσλαβεις βοηθους να βλεπουν τις εκπομπες και να σου λενε την περιληψη.

Dragonld με το πργραμμα που λες κατεβαζεις ταυτοχρονα εως το οριο της γραμης σου; Η περιμενεις οπως στο ελευεθερο, απλα ειναι αυτοματοποιημενη η διδικασια; Σε ρωταω γιατι πραγματικα δεν υπαρχει απολυτος τιποτα που θελω να κατεβασω αυτην την περιοδο.

Link to comment
Share on other sites

παναγιωτη,αυτο το διαστημα που δεν εργαζομαι,κατεβαζω αβερτα καποια ντοκυμαντερ και καποιες επιλεγμενες ταινιες σε φουλ αναλυση.

εχω φτασει μεσα σε 2μηνες να εχω τραβηξει περιπου 1,5Τ...!!!!!!,περιπου δηλαδη 40-50 γιγα τη μερα.

κακα τα ψεμματα οποιος ειναι ''δεσμιος'' της τεχνολογιας και ψαχνει το καλυτερο,γινεται ετσι και δικος τους δεσμιος.

τωρα αυτος που θα κατεβασει καποιο βιντεακι αβι,2 φορες το μηνα δεν θα εχει καποιο προβλημα με τις χρεωσεις,που παλι ειναι ακριβες.

καιροςε να βρεθουνε αλλοι προβαιντερςπερισσοτερο τιμιοι απεναντι μας.πχ.megashares.com,οι οποιοι παραμενουν φθηνοι αλλα και χωρις κανεναν ημερησιο περιορισμο στο traffic share.

Link to comment
Share on other sites

Dragonld με το πργραμμα που λες κατεβαζεις ταυτοχρονα εως το οριο της γραμης σου; Η περιμενεις οπως στο ελευεθερο, απλα ειναι αυτοματοποιημενη η διδικασια; Σε ρωταω γιατι πραγματικα δεν υπαρχει απολυτος τιποτα που θελω να κατεβασω αυτην την περιοδο.

εκτος απο το παραπανω προγραμμα υπαρχει και το jdownloader που ειναι ακομη καλυτερο,πιο σταθερο και πιο γρηγορο.και τα 2 τραβανε με τη μεγιστη δυνατη ταχυτητα.

πχ εγω εχω 18αρα γραμμη και οταν κατεβαζω η ταχυτητα μου ειναι περιπου απο 2-2,2.σφαιρα δηλαδη.

για ενα αρχειο περι τα 8 γιγα χρειαζομαι περιπου 18 λεπτα.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το παραπανω προγραμμα υπαρχει και το jdownloader που ειναι ακομη καλυτερο,πιο σταθερο και πιο γρηγορο.και τα 2 τραβανε με τη μεγιστη δυνατη ταχυτητα.

πχ εγω εχω 18αρα γραμμη και οταν κατεβαζω η ταχυτητα μου ειναι περιπου απο 2-2,2.σφαιρα δηλαδη.

για ενα αρχειο περι τα 8 γιγα χρειαζομαι περιπου 18 λεπτα.

Κατεβαζει με το μεγιστο της ταχυτητας ΜΟΝΟ εαν εχεις αγορασει συνδρομη, αλλιως παει ενα-ενα τα αρχεια με ταχυτητα που δεν ξεπερναει τα 100kb/sec, το ξερω σιγουρα αυτο με το jdownloader, δεν ειχα δοκιμασει ποτε το cryptoload για αυτο ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

ναι,αυτο ισχυει για απλο κατεβασμα και οχι για premium users.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζει με το μεγιστο της ταχυτητας ΜΟΝΟ εαν εχεις αγορασει συνδρομη, αλλιως παει ενα-ενα τα αρχεια με ταχυτητα που δεν ξεπερναει τα 100kb/sec, το ξερω σιγουρα αυτο με το jdownloader, δεν ειχα δοκιμασει ποτε το cryptoload για αυτο ρωτησα.

ναι,αυτο ισχυει για απλο κατεβασμα και οχι για premium users.

Αυτό είπα κι εγώ παραπάνω (που λέει και ο Παναγιώτης).

Ότι δηλαδή αν δεν έχεις συνδρομή τι σημασία ε΄χει ποιον downloader χρησιμοποιείς.

Εκτός αν το crytpoload κατεβάζει από το rapidshare με υψηλή ταχύτητα χωρίς να έχεις συνδρομή στο rapidshare. Αν είναι έτσι έχει καλώς. Πάντως το jdownloader που εγώ χρησιμοποιώ κατεβάζει γρήγορα εφόσον έχεις τη συνδρομή στο rapidshare (κάνει και αυτόματο login).

Μάλλον όλοι λέμε τα ίδια πράματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω αυτη τη περιοδο δεν εργαζομαι οποτε κατεβαζω σειρες και ταινιες καθημερινα.

Ο γρηγοροτερος τροπος για να κατεβασεις ειναι τα torrents,αν δεν υπαρχει σε torrent τοτε κοιταω σε rapidshare.

Το ποσο μπορεις να κατςβασεις δεν εξαρτατε απο το τι γραμμη εχεις αλλα με το ποσο συνδεεται το rooter.

Eγω εχω 24mbit και συνδεομαι αναλογως την ημερα και την ωρα με 14-18mbit.

Το cryptload κατεβαζει 1-1 τα αρχεια και οχι παραλληλα οταν εισαι free user,ενω οταν εισαι premium τα κατεβαζει ολα παραλληλα.

Περιορισμος δεν υπαρχει στη ταχυτητα,εξαρτατε απο το το ποσοι κατεβαζουν το αρχειο που θες και σε απο πιο server του rapidshare τα κατεβαζεις.

Rapidshare account δεν ειχα ποτε αλλα εχει τυχει να κατεβαζει ταινια 800mb σε 7 κομματια και το καθε κομματι 1-1 κατεβαινε απο 200-600kb/s.

Mε torrents εχω φτασει να κατεβαζω και 2.5mb/s.

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

update........

Τώρα είναι 55 ευρώ για ένα χρόνο με δυνατότητα κατεβάσματος 5GB/μέρα (που αν δε τα ξοδεύεις μαζεύονται μέχρι 25). Με το νέο σύστημα το ετήσιο κόστος για τον μέσο downloader που δε ξεπερνάει τα 5GB/μέρα θα είναι 14.5 έως 72.5 ευρώ, ανάλογα πόσο συχνά περνάει από το μικρό πακέτο (που δίνει 1GB/μέρα) στο επόμενο (που δίνει 5GB/μέρα). Για περιστασιακούς downloaders περιττό να πω ότι το νέο σύστημα είναι πολύ πιο συμφέρον.

Για λεπτομέρειες σχετικά με το αν συγκεντρώνεται το traffic που περισσεύει κτλ, περιμένουμε νέα ανακοίνωση από τη rapidshare την Τρίτη. :(:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και μετα το κράξιμο που φάγανε που το παραδέχονται και οι ίδιοι γράφοντας ότι όλα τα μυνήματα που λάβανε ήταν αρνητικα το άλλαξαν το σύστημα ξανά σε ένα σαφώς καλύτερο κατα την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...