Jump to content

Hellooooo


DJman

Recommended Posts

Ειπα να προτοτυπησω και εβαλα αυτο τον τιτλο.Λατρης του υγρου στοιχειου και εγω.Με την πρωτη ευκαιρια θελω να στησω ενα ενυδρειο αφου βρω πρωτα τι ακριβως θελω :) Προς το παρον εχω 1 χρυσοψαρο σε μια γυαλα :(

Καλως σας βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον ! Και καλή διαμονή και συμμετοχή.

Βγάλε το χρυσόψαρο από τη γυάλα (και βάλτο σε ένα ενυδρειάκι με το φίλτρο του και καμιά 30αριά λίτρα περίπου) αν θέλεις να ζει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο το διαβασα.Δεν ηξερα οτι ολα αυτα εινα τοσο περιπλοκα.Νομιζα οτι ηταν απλο.Να ρωτησω.Εσεις με τα ενυδρεια τι κανετε οταν ειστε διακοπες? Εγω το αφηνω σε φιλους.αλλα το ενυδρειο δεν μετακινειται :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο το διαβασα.Δεν ηξερα οτι ολα αυτα εινα τοσο περιπλοκα.Νομιζα οτι ηταν απλο.Να ρωτησω.Εσεις με τα ενυδρεια τι κανετε οταν ειστε διακοπες? Εγω το αφηνω σε φιλους.αλλα το ενυδρειο δεν μετακινειται :(

Εξαρτάται από το πόσο θα λείπεις.

Κανένα (ενήλικο) ψάρι δεν παθαίνει τίποτα με καμιά βδομάδα νηστεία.

Καλύτερα νηστεία παρά τάισμα από τρίτους ή ακόμη χειρότερα με τροφές weekend όπως ονομάζονται.

Από κει και πέρα υπάρχουν και ταίστρες, κάνεις και μια αλλαγή νερού 30-40% πριν φύγεις και φυσικά λειτουργεί το φίλτρο σου κανονικά. Για παραπάνω μέρες, ίσως χρειαστεί και λίγο συμπλήρωμα με νερό λόγω εξάτμισης από τη ζέστη.

Δεν είναι τόσο περίπλοκα όσο φαίνεται ή μοιάζει πάντως.

Το ότι γράφτηκες εδώ δείχνει ότι το ψάχνεις παραπάνω και αυτό είναι πολύ καλό. :)

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες, καλο διαβασμα και καλη διαμονη!!! οπως σου τα λεει ο αντρεας :(

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες και καλό διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :(

Είμαστε έτοιμοι να σε βοηθήσουμε με το νέο σου ενυδρείο! :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λετε παιδια.ΔΙΑΒΑΣΜΑΑΑ. Συντομα θα βρειτε ερωτησεις μου στο αναλογο τοπικ :(

Ευχαριστω ολους σας για το καλοσορισμα

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή φίλε !

Το κλειδί για την επιτυχία στο χόμπι είναι : υπομονή, επιμονή και διάβασμα. :(

Link to comment
Share on other sites

:(
Link to comment
Share on other sites

:(
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...