Jump to content

Για τo πρωην Neon Tetra ασθενεια Thread...


Recommended Posts

Μια ζωη τα ιδια στα forums... εγω ειμαι ισοπεδοτικος φιλε Stormtrooper?

Τουλαχιστον δεν αποκαλεσα τον φιλο "λαθος χομπιστα"...

Και στο κατω κατω, δεν εδωσα συμβουλη... δεν ηξερα οτι τα forums υπαρχουν για να δινουν συμβουλες.

Αν καποιος θελει συμβουλη, μαλλον θα πρεπει να ανατρεξει σε γιατρο καταλληλο για το προβλημα του, κι οχι να παιρνει συμβουλες απο forums!

Εγω την αποψη μου εδωσα, και τιποτα παραπανω... Δεν ειπα οτι ειμαι γιατρος, ουτε guru, και θα πρεπει να ακουσει τη "συμβουλη" μου... το ποσο μεγαλη εμπειρια μπορει να αποκτησει κανεις εχοντας ενυδρεια 15+ χρονια, ειναι στην κριση του καθενος... my humble opinion λοιπον, και τιποτα παραπανω...

Να'στε καλα...

ΥΓ: τουλαχιστον ειμαι δημοκρατικος, και δεν αποφασιζω να κλειδωνω ενα thread μονο και μονο επειδη διαφωνω ;-) Προτιμω να ακουγονται αποψεις... "σωστες" η "λαθος" θα το κρινει ο καθενας...

Link to comment
Share on other sites

κι οσο για το "εξω το ψαρι και τελος", δεν ειναι αναγκαστικο να το θανατωσεις... αν εχεις ορεξη και χρημα, εχεις ενα ενυδρειο νοσοκομειο, και παιδευεις το θεμα εκει...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αφορά συζήτηση που ξεκίνησε ΕΔΩ.

Καταρχήν δεν κλειδώθηκε κανένα θέμα! Ενημέρωσα μέσα στο συγκεκριμένο τόπικ πως οποιαδήποτε άσχετη δημοσίευση με την αρχική, θα διαγραφεί. Αυτό δεν αποτελεί φίμωση της δικής σου άποψης αφού σου είπα ξεκάθαρα πως αν θες να το συνεχίσεις και να το συζητήσουμε, μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα.

Επίσης σταματήστε την καραμέλα περί δημοκρατίας. Κανένα φόρουμ δεν είναι δημοκρατικό από την στιγμή που ο ιδιοκτήτης του πληρώνει, αποφασίζει και διατάζει! Αν μπαίνεις σε φόρουμ για να βρεις δημοκρατία ενώ η ίδια η κοινωνία είναι σκλαβιά, τότε έχουμε πρόβλημα.

Επί του θέματος...

Λες πως παντού γίνεται το ίδιο. Προφανώς και σε άλλα φόρουμ έχεις εκφράσει παρόμοια άποψη και είδες αντιδράσεις. Και προφανώς όλοι έχουν άδικο εκτός από σένα...

Τα 10+ χρόνια σου εμπειρίας δεν μου λένε τίποτα απολύτως. Γνωρίζω χομπίστες 6μήνου που προφανώς είναι καλύτεροι χομπίστες από σένα. Το ενυδρείο δεν είναι απλά ένα στολίδι. Το ενυδρείο έχει μία φιλοσοφία από πίσω του που μόνο αν την καταλάβεις μπορείς να θεωρηθείς σωστός, άσχετα από τα λάθη που θα κάνεις ή όχι. Δεν είναι δυνατόν να ασχολήσε με χόμπι που αφορά ζωντανά και να εκφράζεις απόψεις σαν αυτές που έγραψες! Δηλαδή αν ο σκύλος σου αρρωστήσει ή κουτσαθεί ή οτιδήποτε θα τον θανατώσεις ή θα τον παρατήσεις? Ή μήπως ο σκύλος είναι πιο ακριβός και σε αυτόν αξίζει να ασχοληθείς? Ή μήπως μία επέμβαση σε έναν σκύλο που κοστίζει πχ 300 ευρώ, ενώ ένα κουτάβι μόλις 200, θα προτιμήσεις να μη κάνεις την επέμβαση?

Το ότι είχες/έχεις ασθένειες και ξόδευες/ξοδεύεις τόσα λεφτά σε φάρμακα, σημαίνει πως δεν είχες σωστά ενυδρεία, δεν διάβαζες, δεν ασχολούσουν ή δεν ενδιαφερόσουν να δεις τις απαιτήσεις των ψαριών σου.

Link to comment
Share on other sites

Α καλαααα... αλλ'αντι αλλων... το οτι συναντας παντου τυπους σαν εσενα στα forums, ηθελα να πω, και οτι εβλεπα που μαλλωνουν, κτλ... και ποτε μου δεν εγραφα.

Παλαιοτερα το site αυτο, δεν ηταν ετσι... ξεκινησε πολυ παρεϊστικο, και μιλουσαμε ομορφα... ειχα πολυ καιρο να μπω, και ειπα να ξαναμπω μηπως και δω τιποτα απο τους παλιους φιλους... δυστυχως δεν λειτουργουσε το username μου, κι επρεπε να κανω καινουριο... ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ που βλεπω και αυτο το site σε τετοια χαλια ομως...

Τωρα, αν απο αυτα που ειπα, εσυ καταλαβες αυτα που λες οτι ειπα, τοτε κριμα... τι να πω? Κατεχεις καλα την Ελληνικη? Η μηπως ειναι δευτερη γλωσσα για σενα? Γιατι το να σκεφτω οτι εισαι ΤΟΣΟ αγνωμον, και αγραμματος, ε στη σημερινη εποχη δεν θα μπορουσα να φανταστω οτι υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι...

Οσο για το οτι αυτο το "κλειδωνω" το thread γιατι "ετσι αποφασιζω, αφου εγω πληρωνω" και "τελειωνετε με τα περι δημοκρατιας", κτλ, τι θα μπορουσε καποιος να πει??? Κρατα το ρε φιλε μου τοτε για σενα το site...

Ακου τι θα κανεις... μπαινε το πρωι, γραφε κατι στον εαυτο σου, μπαινε το μεσημερι παλι να ΣΟΥ απαντας, ε και το βραδυ αν δεν εχεις κατι να κανεις, μπαινε να διαβαζεις την συζητηση που ειχες με τον εαυτο σου κατα την διαρκεια της ημερας... :(

Δεν σε ξερω, και δεν με ξερεις... εγω δεν ειχα κατι εναντιον σου... εσυ μου την "επεσες"...

Κατα τ'αλλα τι να σου πω... Οτι πεις συνταγματαρχη Παπαδοπουλε! :)

Ντοπη...

Δεν προκειται να συνεχισω την κουβεντα αλλο... εχω πιο σημαντικα πραγματα να κανω...

Έγινε επεξεργασία - Eclipsegr
Link to comment
Share on other sites

Η άποψή σου καταγράφηκε και το θέμα κλειδώνει .

Όσο για τη συμπεριφορά σου Eclipsegr νομίζω οτι επανήλθες με όχι καλές διαθέσεις ....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...