Jump to content

Apistogramma Cacatuoides


Raptor

Recommended Posts

Ξέρει κανείς κάθε πότε αναπαράγονται τα Apistogramma Cacatuoides (χοντρικά κάθε πόσες μέρες) ?

Το θυληκό αν είναι μικρό μετά από πόσο καιρό θεωρείται έτοιμο για την πρώτη του αναπαραγωγή?

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας.. :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάθε πότε γεννάνε και νομίζω πως δεν είναι κάτι προκαθορισμένο. Απ΄όσο έχω διαβάσει δεν λέει κάπου ό,τι γεννάνε π.χ μια φορά τον μήνα ή κάθε δύο μήνες. Το βασικότερο απ΄όλα είναι η ωριμότητα του ζευγαριού και οι συνθήκες του ενυδρείου, κι όταν λέω συνθήκες εννοώ: τις σκληρότητες του νερού, την οξύτητα, την ροή, την καθαρότητα του νερού, την διαμόρφωση και set up του ενυδρείου, τα λίτρα όπου φιλοξενείς το ζευγάρι. Ξεκίνα λίγο ψάξιμο και δες αν οι παράμετροί σου συμφωνούν με ''το ιδανικό'' για να έχεις αναπαραγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάθε πότε γεννάνε και νομίζω πως δεν είναι κάτι προκαθορισμένο. Απ΄όσο έχω διαβάσει δεν λέει κάπου ό,τι γεννάνε π.χ μια φορά τον μήνα ή κάθε δύο μήνες. Το βασικότερο απ΄όλα είναι η ωριμότητα του ζευγαριού και οι συνθήκες του ενυδρείου, κι όταν λέω συνθήκες εννοώ: τις σκληρότητες του νερού, την οξύτητα, την ροή, την καθαρότητα του νερού, την διαμόρφωση και set up του ενυδρείου, τα λίτρα όπου φιλοξενείς το ζευγάρι. Ξεκίνα λίγο ψάξιμο και δες αν οι παράμετροί σου συμφωνούν με ''το ιδανικό'' για να έχεις αναπαραγωγή.

Ευχαριστώ :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...