Jump to content

Αγγελιες Vs Post


Geosid

Recommended Posts

Kαλημερα

Ξεκαθαριζω απο την αρχη οτι δεν κανω αυτο το ποστ για να κραξω κανεναν .

Μια προταση θελω να κανω και τιποτα αλλο .

Επειδη κατα καιρους βλεπω χρηστες που γραφονται Η εχουν γραφτει καιρο αλλα δεν εχουν τα απαιτουμενα ποστ να θελουν να βαλουν μια αγγελια ( οπως ολοι μας , ακομα και εγω εχω βαλει αγγελιες ) να σπαμαρουν με διαφορα ποστ του στυλ , ωραιο , μπραβο , πολλη ομορφο ετσι ωστε να μαζευτουν τα απαιτουμενα ποστ ( 15 ) για να μπορουν να βαλουν την αγγελια τους και αφου φυγουν με το καλο τα πραγματα μετα εξαφανιζονται οι χρηστες , με λιγα λογια μπαινουν για να πουλησουν και να φυγουν .

Ναι μεν το τοπικ των αγγελιων δινει το δικαιωμα σε ολους να βαλουν την αγγελια , αλλα δεν θα πρεπει ορισμενοι να περνανε τους υπολοιπους για χαζους .

Το καιρο αυτο ολοι μας εχουμε οικονομικα προβλημα ητε μικρα ητε μεγαλα , αυτο δεν παει να πει οτι πρεπει να παταμε ''επι πτωματων'' για να βγαλουμε καποιο κερδος ( που στην ουσια μιας και ειναι μεταχειρισμενα δεν βγαινει κερδος απο των πωλητη )

Για τους παραπανω λογους προτεινω να αυξηθη ο αριθμος των μηνυματων - ποστ που πρεπει να κανει καποιος για να βαλει την αγγελια του στο φορουμ , οταν λεμε αυξηση δεν μιλαμε απο 15 να γινουν 20

μιλαω για 50 + ποστ .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συμφωνο απολυτα!!!!! επισης μπορει και καποια ποστ να μην μετρανε.....οπως στο cafe αλλα να ειναι και αναλογα με το τι λενε... αυτο ειναι λιγο δυσκολο βεβαια....

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι πρεπει να μπει ενας μηχανισμος που να επιβραβευει την συνεισφορα και οχι την πολυλογια (καλη ωρα :(:):D).

Εχω δει σε αλλα φορουμς που σε καθε ποστ εχει ενα + και ενα -, το καθε μελος διαβαζει και εαν θεωρει οτι ειναι αξιολογη η δημοσιευση παταει το + εαν οχι το -, με αυτον τον τροπο γινεται απο τα ιδια τα μελη αξιολογιση του περιεχομενου.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι πρεπει να μπει ενας μηχανισμος που να επιβραβευει την συνεισφορα και οχι την πολυλογια (καλη ωρα :(:):D).

Εχω δει σε αλλα φορουμς που σε καθε ποστ εχει ενα + και ενα -, το καθε μελος διαβαζει και εαν θεωρει οτι ειναι αξιολογη η δημοσιευση παταει το + εαν οχι το -, με αυτον τον τροπο γινεται απο τα ιδια τα μελη αξιολογιση του περιεχομενου.

Παναγιωτη αυτο που λες σε σχεση με την αυξηση των ποστ τι σχεση εχει :thumbup:

Η αν μπορεις να δωσεις καποιο παραδειγμα να καταλαβω και εγω τι θες να πεις :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη αυτο που λες σε σχεση με την αυξηση των ποστ τι σχεση εχει :(

Η αν μπορεις να δωσεις καποιο παραδειγμα να καταλαβω και εγω τι θες να πεις :)

εννοει λογικα οτι αν πατησεις - τοτε δεν θα μετραει η δημοσιευση. κατι που θα μπορουσαν να το κανουν οι συντονιστες...αλλα και οι αλλοι χρηστες

Link to comment
Share on other sites

εννοει λογικα οτι αν πατησεις - τοτε δεν θα μετραει η δημοσιευση. κατι που θα μπορουσαν να το κανουν οι συντονιστες...αλλα και οι αλλοι χρηστες

εγω μπορει να πατησω - και εσυ μπορει να πατησεις + τι γινεται τοτε ? :(

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη αυτο που λες σε σχεση με την αυξηση των ποστ τι σχεση εχει :(

Η αν μπορεις να δωσεις καποιο παραδειγμα να καταλαβω και εγω τι θες να πεις :)

Αναφερομαι στις απαντησεις του στυλ ομορφο, ωραιο, πολυ καλο κλπ με τον τροπο αυτο μπορει η κοινοτητα να δειξει οτι ειναι ανουσιες απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μεγάλο είναι αυτό το ποσοστό των χρηστών ώστε να θεωρηθεί πρόβλημα στο portal?

Και ας κάνουμε και ένα υποθετικό σενάρια.. (ακραίο ίσως αλλά καθόλου απίθανο)....

Εγώ σαν νέος χρήστης κάνω μια εγγραφή, εντυπωσιάζομαι από τα γραφόμενα που διάβασα και αποφασίζω να ασχοληθώ με το χόμπι...

Ρωτάω κάποια,, μου απαντούν κάποιοι.. και σκέφτομαι να πουλήσω PC και ότι άλλο έχω για να πάρω ενυδρείο..,, έχω όμως μέχρι τώρα 7 ποστ...γιατί θα πρέπει να περιμένει κάποιος μέχρι τα 50?

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αυτου, υπαρχουν και οι περιπτωσεις τις ζητησης...Δηλαδη καποιος νεος χρηστης να μην θελει να πουλησει αλλα να αγορασει...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μεγάλο είναι αυτό το ποσοστό των χρηστών ώστε να θεωρηθεί πρόβλημα στο portal?

Και ας κάνουμε και ένα υποθετικό σενάρια.. (ακραίο ίσως αλλά καθόλου απίθανο)....

Εγώ σαν νέος χρήστης κάνω μια εγγραφή, εντυπωσιάζομαι από τα γραφόμενα που διάβασα και αποφασίζω να ασχοληθώ με το χόμπι...

Ρωτάω κάποια,, μου απαντούν κάποιοι.. και σκέφτομαι να πουλήσω PC και ότι άλλο έχω για να πάρω ενυδρείο..,, έχω όμως μέχρι τώρα 7 ποστ...γιατί θα πρέπει να περιμένει κάποιος μέχρι τα 50?

την απαντησες μονος σου την ερωτηση ( ειναι με τα κοκκινα γραμματα )

αφου ειναι ακραιο τοτε αυτος που θελει να πουλησει το πισι ειναι δυστυχως ατυχος και θα πρεπει να περιμενει να συμπληρωθουν τα 50 ποστ .

Η αυξηση των ποστ δεν παει για αυτο στο παραπανω σεναριο , παει για το σεναριο οτι

μπαινω γραφομαι , κανω 15 ποστ ( γεια σας, ωραιο , ομορφο , τελειο , πολλη καλο , μου αρεσει , μ'αρεσει , απιστευτο , απιθανο κ.α ) και το 16ο ποστ μου ειναι η αγγελια μου :(:)

Υ.Γ: υπαρχει καποιο οριο στα ατομα που θα πρεπει να δημιουργουν προβλημα στο φορουμ , δηλαδη εαν ειναι ενας δυο δεν υπαρχει προβλημα αλλα πανω απο 2 υπαρχει ?

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείονται όμως έτσι και όλοι οι υπόλοιποι,έστω ακραίοι κατά το σενάριο....

Όλα εξαρτώνται από το ποσοστό αυτών των χρηστών που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείονται όμως έτσι και όλοι οι υπόλοιποι,έστω ακραίοι κατά το σενάριο....

Όλα εξαρτώνται από το ποσοστό αυτών των χρηστών που αναφέρεις.

οπως και στο στρατο ενα πραμα :(

ενας κανει τη #@$%#$%# ολοι την πληρωνουν :)

Link to comment
Share on other sites

ε τότε να φορέσουμε και φόρμες εργασίας αν είναι !!!!

σου έμεινε τίποτα από τον στρατό ? :(:):D

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπω στην ουσία του θέματος, απλά θα πω ότι όποτε αφήνεις την τήρηση ενός κανονισμού στο φιλότιμο του καθενός, αποδεικνύεται περίτρανα γιατί κάποιοι θέλουν συνεχώς έναν "μπαμπούλα" πάνω από το κεφάλι τους για να τους τον επιβάλλει. 15 ποστ είναι πολύ λίγα για να σε καθυστερήσουν στο άνοιγμα της αγγελίας, αλλά μπορεί να είναι πολύ χρήσιμα εάν είναι ποστ ουσίας..

:(

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει η δυνατότητα από τεχνικής άποψης για την αξιολόγηση των ποστ έχει καλός.. αν όχι τα συνεχίζει κάποιος τα... ωραίο!! καταπληκτικό !! θαύμα!! μέχρι τα 50 ή όποιο θα είναι το όριο

Link to comment
Share on other sites

σημερινό παράδειγμα....

απάντηση σε πόστ του 2005 μόνο και μόνο για να συμπληρώσει τα 15 ποστ..... :(

Link to comment
Share on other sites

σημερινό παράδειγμα....

απάντηση σε πόστ του 2005 μόνο και μόνο για να συμπληρώσει τα 15 ποστ..... :thumbup:

ειναι διαχρονικο ποστ :(:):D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω κατηγορηθει πολλες φορες στο παρελθον για τη σταση μου στις αγγελιες των αλεξιπτωτιστων οποτε γνωριζετε τις αποψεις μου.

Δυστυχως απολυτα δικαιος τροπος για ολους δεν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

σημερινό παράδειγμα....

απάντηση σε πόστ του 2005 μόνο και μόνο για να συμπληρώσει τα 15 ποστ..... :(

Ναι αλλά και ποιος θα αξιολογήσει το ποστ?

θα μπορούσε όντος να ήθελε να πει κάτι και το είπε !!!

Θα μπορούσε να μην είχε προσέξει την αρχική ημερομηνία....

Θα μπορούσε όντως να πει για να πει συμπληρώνοντας ποστ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά και ποιος θα αξιολογήσει το ποστ?

θα μπορούσε όντος να ήθελε να πει κάτι και το είπε !!!

Θα μπορούσε να μην είχε προσέξει την αρχική ημερομηνία....

Θα μπορούσε όντως να πει για να πει συμπληρώνοντας ποστ..

αλλο να του δωσεις 15 ποστ περιθωριο και αλλο 50 .

μπορει οντως να ηθελε να πει καλα λογια ομως απο τη στιγμη που βλεπεις μαζεμενα ποστ και στο καπακι αγγελια τι παει να πει ?

Link to comment
Share on other sites

Τα 15 ποστ είναι υπεραρκετά.

Αν το κάνουμε 50 όπως ειπώθηκε θα έχουμε ακόμη περισσότερα σπαμ, διότι αυτός που κάνει 15 σπαπ ποστ δεν θα διστάσει να κάνει 50.

Αν κρίνεται ότι κάποιος κάνει ποστ σπαμ μόνο και μόνο για να πουλήσει είναι στο χέρι σας να αγοράσετε τα προϊόντα του ή όχι.

Προσωπικά θα προτιμούσα να πάρω κάτι από κάποιον που τον έχω μάθει λίγο πολύ από τα γραφόμενα του μέσα στο φόρουμ παρά από τελείως άγνωστους.

Link to comment
Share on other sites

αλλο να του δωσεις 15 ποστ περιθωριο και αλλο 50 .

μπορει οντως να ηθελε να πει καλα λογια ομως απο τη στιγμη που βλεπεις μαζεμενα ποστ και στο καπακι αγγελια τι παει να πει ?

Και έτσι να είναι.. σ ένα τετραψήφιο σύνολο εγγεγραμμένων χρηστών τα διψήφια νούμερα των αλεξιπτωτιστών δεν νομίζω ότι είναι και λόγος "ανησυχίας"

Link to comment
Share on other sites

σημερινό παράδειγμα....

απάντηση σε πόστ του 2005 μόνο και μόνο για να συμπληρώσει τα 15 ποστ..... :)

+1

αλλά ούτε και 50 γιατί θα ξεθάψουν ακόμα πιο παλιά πόστ για να γράψουν την μ........ τους!

Εγω θα πρότεινα κάτι σε τριψήφιο αλλά μόνο όταν αφορά πώληση! Εάν αφορά αγορά 0 ποστ όριο. Δλδ φίλος καινούργιος να θέλει να αγοράσει πράγματα για να στήσει το πρώτο του ενυδρείο (λογικό :( ), να μπορεί να διαβάσει και να στείλει πμ αλλά να μη μπορεί να ανοίξει καινούργιο θέμα!

Link to comment
Share on other sites

βασικά το πιο εύκολο τώρα που το σκεύτομαι είναι να μην υπάρχει κανένα όριο! γλυτώνουμε το σπάμ και όποιος θέλει δε ψωνίζει ποτε από άτομα με λίγα πόστ η κρίνει αυτός και ψωνίζει οτι θέλει... νομιζω αυτό είναι το καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

βασικά το πιο εύκολο τώρα που το σκεύτομαι είναι να μην υπάρχει κανένα όριο! γλυτώνουμε το σπάμ και όποιος θέλει δε ψωνίζει ποτε από άτομα με λίγα πόστ η κρίνει αυτός και ψωνίζει οτι θέλει... νομιζω αυτό είναι το καλύτερο!

Αποποινικοποίηση.. όπως στην Ολλανδία !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...