Jump to content

κοστος τζαμιων


spyros-DH

Recommended Posts

θελω να μου πει καπιος στο περιπου το κοστος των τζαμιων

για ενα ενυδρειο

125 μηκος 50 υψος 50 πλατος (312 litra)

νομιζω θα χρειαστω 10? το http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium μου βγαζει very safe το 10 και safe to 8 εσεις τι λετε?

θα πας να ρωτισω και σε τζαμα ξερετε καναν που να ειναι σε φυσιολογικες τιμες?

μενω αθηνα (χαλανδρι) αμα δν θελετε να πειτε καταστημα plz στειλτε ενα p.m.

Link to comment
Share on other sites

10άρια είναι καλά!Εγώ που έκανα τώρα ένα 546 λίτρα 130-60-70 μου βγήκαν τα τζάμια 150 ευρώ ρονταρισμένα

Link to comment
Share on other sites

10άρια είναι καλά!Εγώ που έκανα τώρα ένα 546 λίτρα 130-60-70 μου βγήκαν τα τζάμια 150 ευρώ ρονταρισμένα

και ο πατος σου ειναι 10 αρης ?

Το κολλημα θα το κανεις - το εκανες εσυ ?

Link to comment
Share on other sites

και ο πατος σου ειναι 10 αρης ?

Το κολλημα θα το κανεις - το εκανες εσυ ?

Όλα είναι δεκάρια κόντρες και τζάμια, το κόλλησα εγώ και μέχρι στιγμής λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι δεκάρια κόντρες και τζάμια, το κόλλησα εγώ και μέχρι στιγμής λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα

:(:)

Link to comment
Share on other sites

πω ρε φιλε που τον βρηκες αυτον!

σε εναν που ειχα ρωτισει εγω για τζαμια 180 λιτρων 10ρια μου ειπε 180 ελεοσ δν παμε καλα!

ο τυπος που πηρες τα τζαμια φερνει αθηνα γιατι εδω εμεις δν παμε καλα :):(

καποιος που να ξερει κανα τσαμα στην αθηνα με τιμες οπους του φιλου απο την θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εδώ οι τιμές παίζουν πολύ....στην Καλαμαριά μου είπαν 220 ευρώ και στην Ηλιούπολη 150 άντε βγάλε άκρη τώρα :(

Link to comment
Share on other sites

πω ρε φιλε που τον βρηκες αυτον!

σε εναν που ειχα ρωτισει εγω για τζαμια 180 λιτρων 10ρια μου ειπε 180 ελεοσ δν παμε καλα!

ο τυπος που πηρες τα τζαμια φερνει αθηνα γιατι εδω εμεις δν παμε καλα :):(

καποιος που να ξερει κανα τσαμα στην αθηνα με τιμες οπους του φιλου απο την θεσσαλονικη

για εδω στην Αθηνα ριξε ενα πμ στον chrisz3 μου ειχε πει οτι εχει ακρη για τζαμια , ισως μπορει να σε βοηθησει :D

Link to comment
Share on other sites

Για το ενυδρείο μου 120 x 40(πλατος) x 50 και κόντρες πανω-κατω πήρα τζάμια 10mm. Ήταν το πρώτο ενυδρείο που κόλησα και ευτυχώς πήγαν όλα καλά. Εκτός από περισσότερη ασφάλεια το 10mm πιστεύω είναι καλύτερα γιατί συγχωρεί λίγο παραπάνω αν σου ξεφύγουν στο κεντράρισμα.

Η γνώμη μου είναι να είναι ρονταρισμένα και οπωσδήποτε θα χρειαστείς κάποιο ατομο να σε βοηθήσει στην τοποθέτηση

Εμένα στοίχησαν (μαζί με τις κόντρες) 150 € :(

Link to comment
Share on other sites

θελω να μου πει καπιος στο περιπου το κοστος των τζαμιων

για ενα ενυδρειο

125 μηκος 50 υψος 50 πλατος (312 litra)

νομιζω θα χρειαστω 10? το http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium μου βγαζει very safe το 10 και safe to 8 εσεις τι λετε?

θα πας να ρωτισω και σε τζαμα ξερετε καναν που να ειναι σε φυσιολογικες τιμες?

μενω αθηνα (χαλανδρι) αμα δν θελετε να πειτε καταστημα plz στειλτε ενα p.m.

Η καλυτερες τιμες πιστευω οτι ειναι στον ΒΛΑΒΙΑΝΟΣ ΑΕΒΕ τηλ.2102406060.Παρακαλω αν θεωρηθει διαφημισει να διαγραφη. :(
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερες τιμες πιστευω οτι ειναι στον ΒΛΑΒΙΑΝΟΣ ΑΕΒΕ τηλ.2102406060.Παρακαλω αν θεωρηθει διαφημισει να διαγραφη. :(

επιβεβαιώνω και εγώ για το παραπάνω μαγαζί. Ψωνίζω συχνά από εκεί λόγω δουλειάς. Καλές τιμές και πολύ καλή ποιότητα και στα τζάμια του και στην κατέργασία του. Κάνει απίστευτα ροντέ και έχει μεγάλη ακρίβεια στις διαστάσεις του. Επίσης νορμάλ τιμές για τρύτπες υπερχειλίσεων κτλ κτλ κτλ. :)

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερες τιμες πιστευω οτι ειναι στον ΒΛΑΒΙΑΝΟΣ ΑΕΒΕ τηλ.2102406060.Παρακαλω αν θεωρηθει διαφημισει να διαγραφη. :(

Πιστευεις.

Ειναι ομως? :)

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω και εγώ για το παραπάνω μαγαζί. Ψωνίζω συχνά από εκεί λόγω δουλειάς. Καλές τιμές και πολύ καλή ποιότητα και στα τζάμια του και στην κατέργασία του. Κάνει απίστευτα ροντέ και έχει μεγάλη ακρίβεια στις διαστάσεις του. Επίσης νορμάλ τιμές για τρύτπες υπερχειλίσεων κτλ κτλ κτλ. :(

Δεν ειμαστε εκτος θεματος εαν ρωτησω ποσο ειναι το φυσιολογικο κοστος για τρυπα υπερχειλισης, σωστα;

Σπυρο ξερεις καποιον φτηνοτερο τζαμα; Στοιχεια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαστε εκτος θεματος εαν ρωτησω ποσο ειναι το φυσιολογικο κοστος για τρυπα υπερχειλισης, σωστα;

Σπυρο ξερεις καποιον φτηνοτερο τζαμα; Στοιχεια;

δε θέλω να σου πω γιατί η τιμή που έχω είναι για χοντρική και θα σου φανεί γελοία και ότι κάνω λάθος :( Άσε που μπορεί να φάμε κανα ξύλο από κανα μαγαζάτορα που τις χρεώνουν 10 και 20 ευρώ :):D:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - warhawk
Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις.

Ειναι ομως? :)

Το φθηνο και το ακριβο ειναι σχετικο.Εχω συνερσθει με το συγκεκριμενο μαγαζι για πολλα χρονια επαγγελματικα,και γιαυτο το προτεινα.Ενα ειναι σιγουρο εχει τα καλυτερα μηχανηματα και πολλυ καλη ποιοτητα. :(

Link to comment
Share on other sites

δε θέλω να σου πω γιατί η τιμή που έχω είναι για χοντρική και θα σου φανεί γελοία και ότι κάνω λάθος :) Άσε που μπορεί να φάμε κανα ξύλο από κανα μαγαζάτορα που τις χρεώνουν 10 και 20 ευρώ :D:thumbup::thumbup:

Το φθηνο και το ακριβο ειναι σχετικο.Εχω συνερσθει με το συγκεκριμενο μαγαζι για πολλα χρονια επαγγελματικα,και γιαυτο το προτεινα.Ενα ειναι σιγουρο εχει τα καλυτερα μηχανηματα και πολλυ καλη ποιοτητα. :(

Nομιζω οτι ο φιλος μας ψαχνει μια λογικη και οικονομικη λυση δεν ψαχνει για επαγγελματικη συνεργασια-προσφορα σε τιμες χοντρικης.

θελω να μου πει καπιος στο περιπου το κοστος των τζαμιων

για ενα ενυδρειο

125 μηκος 50 υψος 50 πλατος (312 litra)

νομιζω θα χρειαστω 10? το http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium μου βγαζει very safe το 10 και safe to 8 εσεις τι λετε?

θα πας να ρωτισω και σε τζαμα ξερετε καναν που να ειναι σε φυσιολογικες τιμες?

μενω αθηνα (χαλανδρι) αμα δν θελετε να πειτε καταστημα plz στειλτε ενα p.m.

Παρε τηλεφωνα η' ακομα καλυτερα πηγαινε απο κοντα,δωσε τα μετρα σου,παρε προσφορες και αποφασιζεις εσυ ποιος ειναι καλυτερος αναλογα με την ερευνα αγορας που εκανες.

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι ο φιλος μας ψαχνει μια λογικη και οικονομικη λυση δεν ψαχνει για επαγγελματικη συνεργασια-προσφορα σε τιμες χοντρικης.

Παρε τηλεφωνα η' ακομα καλυτερα πηγαινε απο κοντα,δωσε τα μετρα σου,παρε προσφορες και αποφασιζεις εσυ ποιος ειναι καλυτερος αναλογα με την ερευνα αγορας που εκανες.

Την καλυτερη απαντηση την εδωσε ο Δ 66.Εγω απλος εδωσα ενα τηλ.Δεν εχει να χασει τιποτα αν παρει ενα τηλ.Ειναι η πρωτη φορα που δινω μια πληροφορια και αν δεν ηξερα πιστεψεμε δεν θα μιλαγα :(

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι ο φιλος μας ψαχνει μια λογικη και οικονομικη λυση δεν ψαχνει για επαγγελματικη συνεργασια-προσφορα σε τιμες χοντρικης.

το ότι εμείς συνεργαζόμαστε επαγγελματικά με το μαγαζί δε σημαίνει ότι ο φίλος δε μπορεί να πάει εκεί και να ψωνίσει. Απλά θα πληρώσει λίγο ακριβότερα από εμάς επειδή θα είναι πελάτης λιανικής. Όπως και να έχει το συγκεκριμένο κατάστημα είναι ΠΟΛΥ φθηνότερο από την πλειοψηφία. Ας πάρει τηλέφωνο ο φίλος μας και ας μας πει από περιέργεια τις προσφορές που έχει από καταστήματα!

ΥΓ. Δεν έχω κάποιο κέρδος από όλο αυτό απλά και εγώ πριν μερικά χρόνια, σαν επαγγελματίας βέβαια, ξεκίνησα την έρευνα αγοράς στα τζάμια γιατί μου φαινόταν ότι πλήρωνα πολλά και στο τέλος κατέληξα εκεί όπου μου έβγαιναν τα ίδια πράγματα κυριολεκτικά μισά λεφτά :(

Link to comment
Share on other sites

Την καλυτερη απαντηση την εδωσε ο Δ 66.Εγω απλος εδωσα ενα τηλ.Δεν εχει να χασει τιποτα αν παρει ενα τηλ.Ειναι η πρωτη φορα που δινω μια πληροφορια και αν δεν ηξερα πιστεψεμε δεν θα μιλαγα :(

Πολυ καλα εκανες και εδωσες το τηλεφωνο,δεν ειπα οτι ηταν λαθος,το λαθος ειναι να συγκρινουμε χοντρικη τιμη συνεργατη με λιανικη τιμη νεου πελατη.

το ότι εμείς συνεργαζόμαστε επαγγελματικά με το μαγαζί δε σημαίνει ότι ο φίλος δε μπορεί να πάει εκεί και να ψωνίσει. Απλά θα πληρώσει λίγο ακριβότερα από εμάς επειδή θα είναι πελάτης λιανικής. Όπως και να έχει το συγκεκριμένο κατάστημα είναι ΠΟΛΥ φθηνότερο από την πλειοψηφία. Ας πάρει τηλέφωνο ο φίλος μας και ας μας πει από περιέργεια τις προσφορές που έχει από καταστήματα!

ΥΓ. Δεν έχω κάποιο κέρδος από όλο αυτό απλά και εγώ πριν μερικά χρόνια, σαν επαγγελματίας βέβαια, ξεκίνησα την έρευνα αγοράς στα τζάμια γιατί μου φαινόταν ότι πλήρωνα πολλά και στο τέλος κατέληξα εκεί όπου μου έβγαιναν τα ίδια πράγματα κυριολεκτικά μισά λεφτά :)

Αυτο ειπα και εγω,να παρει ενα τηλεφωνο να ρωτησει και να μαθει,το ιδιο ομως πρεπει να κανει και σε 4-5 αλλους και να βγαλει το πορισμα για την επιλογη του.

Αυτη ειναι η διαφορα της ερευνας αγορας απο την αγορα με παροπιδες.

Ενα παραδειγμα για να καταλαβετε τι θελω να πω:

Παιρνει ενας τηλεφωνο το καταστημα αυτο και του λεει πχ 160ευρω,την ιδια μερα παιρνει ενας αλλος τηλεφωνο για τα ιδια μετρα και μπορει να του πει 150 ευρω ενας 3ος μπορει να παει απο εκει και να του πει 140 ευρω και εγω που εχω συνεργαστει ξανα να τον παρω και να μου πει 120 ευρω.

Το προιον αυτο δεν ειναι σε στανταρ διαστασεις και τιμη,μπαινει απο τον πωλητη και μια Α αυξηση για την εργασια που δεν ειναι παντα η ιδια απο καταστημα σε καταστημα,απο μερα σε μερα και απο πελατη σε πελατη.

Για το θεμα τρυπας εχει πολυ μεγαλη συμασια αν η τρυπα θα γινει σε τζαμια που παραγγειλες απο τον ιδιο πριν κολληθουν,σε τζαμια που παραγγειλες απο τον ιδιο και εχουν ηδη κολληθει και σε τζαμια που εχεις στο σπιτι σου και πρεπει να φερεις καποιον στο σπιτι να σου κανει τη τρυπα.

Αυτες οι εκδοχες δεν εχουν την ιδια τιμη και καθε καταστημα επισης δεν εχει την ιδια τιμη για τις τρυπες.

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα εκανες και εδωσες το τηλεφωνο,δεν ειπα οτι ηταν λαθος,το λαθος ειναι να συγκρινουμε χοντρικη τιμη συνεργατη με λιανικη τιμη νεου πελατη.

Αυτο ειπα και εγω,να παρει ενα τηλεφωνο να ρωτησει και να μαθει,το ιδιο ομως πρεπει να κανει και σε 4-5 αλλους και να βγαλει το πορισμα για την επιλογη του.

Αυτη ειναι η διαφορα της ερευνας αγορας απο την αγορα με παροπιδες.

Ενα παραδειγμα για να καταλαβετε τι θελω να πω:

Παιρνει ενας τηλεφωνο το καταστημα αυτο και του λεει πχ 160ευρω,την ιδια μερα παιρνει ενας αλλος τηλεφωνο για τα ιδια μετρα και μπορει να του πει 150 ευρω ενας 3ος μπορει να παει απο εκει και να του πει 140 ευρω και εγω που εχω συνεργαστει ξανα να τον παρω και να μου πει 120 ευρω.

Το προιον αυτο δεν ειναι σε στανταρ διαστασεις και τιμη,μπαινει απο τον πωλητη και μια Α αυξηση για την εργασια που δεν ειναι παντα η ιδια απο καταστημα σε καταστημα,απο μερα σε μερα και απο πελατη σε πελατη.

Εδω ετυχε να σου απαντισουν δυο επαγγελματιες και τους αμφισβητεις.Εγω εδωσα ενα τηλ.Δωσε και εσυ και αλλοι πολυ και να ψαξει και να βρει οτι τον συμφερει.Αχ αυτη η πολυλογια :(

Link to comment
Share on other sites

Εδω ετυχε να σου απαντισουν δυο επαγγελματιες και τους αμφισβητεις.Εγω εδωσα ενα τηλ.Δωσε και εσυ και αλλοι πολυ και να ψαξει και να βρει οτι τον συμφερει.Αχ αυτη η πολυλογια :(

Παιδια δεν σας αμφισβητησα,απλα οπως πολυ σωστα το αναφερατε και οι 2,αλλες τιμες σας κανει εσας και αλλες τιμες σε καποιον αλλο.

Το μαγαζι μπορει οντος να ειναι το καλυτερο και φθινοτερο παραλληλα,δεν ειπα το αντιθετο.

Αλλα μην μπερδεβουμε τη λιανικη με τη χοντρικη,εγω απλα εκανα μια διευκρινηση και οχι μποικοταζ.

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν σας αμφισβητησα,απλα οπως πολυ σωστα το αναφερατε και οι 2,αλλες τιμες σας κανει εσας και αλλες τιμες σε καποιον αλλο.

Το μαγαζι μπορει οντος να ειναι το καλυτερο και φθινοτερο παραλληλα,δεν ειπα το αντιθετο.

Αλλα μην μπερδεβουμε τη λιανικη με τη χοντρικη,εγω απλα εκανα μια διευκρινηση και οχι μποικοταζ.

Ασφαλως και θα πληρωσει την λιανικη τιμη.Σε ενα πραγμα η τμη ειναι το ενα σκελος το αλλο ειναι η ποιοτητα.Που για μενα ειναι το σημαντικοτερο.Αλλο ο τζαμας της γειτονιας και αλλο ο σοβαρος επαγγελματιας που εχει επενδυσει πολλα κεφαλαια.Τελικα αθελαμου πευτο και εγω στην πολυλογια :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...