Jump to content

Recommended Posts

Γεια σας,εδς και 4 μηνες εχω ενα χελωνακι...τις τελευταιες 2 εβδομαδες δεν τρωει σχεδον καθολου,μαλιστα σημερα παρατηρησα οτι βγαζει κατι σαν αφρουσ απο το στομα του!μηπως γνωριζει κανεις κατι σχετικο? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Λουΐζα :)

Πες μας λίγο τι ταΐζεις και τι ρουτίνες ακολουθείς από θέμα αλλαγών νερού, καθώς και σε πόσα λίτρα βρίσκεται το χελωνάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Λουΐζα :)

Πες μας λίγο τι ταΐζεις και τι ρουτίνες ακολουθείς από θέμα αλλαγών νερού, καθώς και σε πόσα λίτρα βρίσκεται το χελωνάκι σου.

για σου και απο μενα.συμφωνω με τον φιλο stormtrooper .οπως επισης αν υπαρχει στο χωρο που εχεις το χελωνακι θερμοστατης καποιο φιλτρο?γενικα μια συνολικη περιγραφη γιατι εχω και εγω χελωνακια και ισως βρουμε μια ακρη. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο .κανε μας περιγραφη λιγο γρηγορα γιατι δεν ακουγεται και πολυ καλο αυτο που μας γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Οι αφροί προέρχονται απο την περιοχή του στόματος ή απο τα ρουθούνια?Τα μάτια του σε τι κατάσταση βρίσκονται?Το κέλυφος του είναι σκληρό?Μια φωτογραφία θα βοηθούσε πολύ αν και μεγάλη πιθανότητα για μυκητίαση.. :)

Σε τι ενυδρείο,δοχείο είναι και καθε πότε αλλάζεις το νερό του ??

Link to comment
Share on other sites

:) δεν εχω τιποτα συνταρακτικο απο εξοπλισμο...εχς απλα μια γυαλα πλαστικη...το νερο ειναι σχεδον 3 φορες το υψος του!!εχει και θεση οπου ανεβαινει και στεγνωνει...και περναει περισσοτερο χρονο εκει παρα μεσα στο νερο...οι αφροι ειναι απο το στομα του...το ταιζω μια τροφη απο το πετ σοπ που απ'οτι διαβασα περιεχει πολλα...τα ματια του ειναι φυσιολογικα!το κελυφος ειναι σκληρο αλλα λιγο σκουρο...το νερο ο ιδιοκτητης του πετ σοπ μ ειχε πει να το αλλαζω 1 φορα τη βδομαδα...αλλα εγω το αλλαζω μολις δω οτι αρχιζει και λερωνεται αρκετα συνηθως καθε 3 μερες... Έγινε επεξεργασία - louiza
Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτο που ειχες ειναι σαν χρυσοψαρο στην γυαλια (περιπου) :)

κοιτα λιγο αυτο http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=43711

διαβασε τι χρειαζοντε τα χελονακια και αν εισαι διατεθημενος να κανεις μια τετοια αλλαγη

φιλικα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...