Jump to content

Ποια ειναι αυτη η ανεμώνη?


Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους.

Μια μικρη αναγνωριση θα ηθελα.

Ποια ειναι αυτη η ανεμώνη?

Η συγκεκριμένη κυρία ειναι πολύ ορεξάτη, τρωει 1-2 φορές την εβδομάδα ενα κομμάτι γαρίδα και ειναι σε αυτη την θεση εδω και περιπου 10 μέρες που την εβαλα μεσα.

post-7589-1278076194_thumb.jpgpost-7589-1278076212_thumb.jpgpost-7589-1278076228_thumb.jpgpost-7589-1278076247_thumb.jpgpost-7589-1278076275_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για Heteractis Magnifica μου μοιάζει, αλλά περίμενε για πιο σίγουρα τους εμπειρότερους.

Έγινε επεξεργασία - amorealex
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για Heteractis Magnifica μου μοιάζει, αλλά περίμενε για πιο σίγουρα τους εμπειρότερους.

πάντα σωστός ο Αλέξανδρος.... :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Μια μικρη αναγνωριση θα ηθελα.

Ποια ειναι αυτη η ανεμώνη?

Η συγκεκριμένη κυρία ειναι πολύ ορεξάτη, τρωει 1-2 φορές την εβδομάδα ενα κομμάτι γαρίδα και ειναι σε αυτη την θεση εδω και περιπου 10 μέρες που την εβαλα μεσα.post-7589-1278076194_thumb.jpg

προσοχή όταν αλλάξεις θέση στους κυκλοφοριτες !

post-7589-1278076212_thumb.jpgpost-7589-1278076228_thumb.jpgpost-7589-1278076247_thumb.jpgpost-7589-1278076275_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για καλό το θεωρουσα εγω.

Γιατι το εχεις υπογραμμίσει?

Ειναι κακό?

Εννοώ οτι μαλλον της αρεσε η θεση που την εβαλα και δεν εχει μετακινηθει παρα περιπου 5-10 cm πιο ψηλά. :)

Link to comment
Share on other sites

σίγουρο είναι ότι σε κάποια στιγμή θ'αρχήσει να κόβει βόλτες μέχρι να βρεί άλλη θέση...

όσα κοράλλια βρεθούν στο δρομο θα ( καταλάβουν ) το χάδι της..... :)

και το χειρότερο σενάριο να την αρπάξει κάποιος κυκλοφορητής .... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

σίγουρο είναι ότι σε κάποια στιγμή θ'αρχήσει να κόβει βόλτες μέχρι να βρεί άλλη θέση...

όσα κοράλλια βρεθούν στο δρομο θα ( καταλάβουν ) το χάδι της..... :)

και το χειρότερο σενάριο να την αρπάξει κάποιος κυκλοφορητής .... :buttrock:

100% οτι καποια στιγμη θα αρχισει τις βολτες.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει το ''μωρο'' ομορφη ειναι :) κ εγω πιστευω οτι ειναι heteractis magnifica οπως αναφερει και ο ALEX εχω μια ιδια στο ενυδρειο μου εδω και 2χρονια οποτε μπορω να σου πω απο τις εμπειριες μου οτι απο την στιγμη που θα σου ''κατσει'' μην την φοβασαι... σιγουρα θα ψαξει να βρει την θεση που της αρεσει... η δικια μου ηταν στο ιδιο σημειο για ενα μηνα μεχρι που ξεκινησε τις βολτες μετα απο αλλο ενα μηνα τελικα κατεληξε στην θεση που ειναι εδω και σχεδων 2 χρονια. η θεση που βρηκε τελικα ειναι το ψηλοτερο σημειο του βραχου οποτε οπως καταλαβαινεις ειναι ερωτευμενη με το φως... απο κυκλοφορια καλο θα ειναι να μην πειραξεις θεσεις ροες κτλπ μεχρι να βολευτει αρα για τουλαχιστον3-4 μηνες. αλλη μια εμπειρεια που εχω με την συγκεκριμενη κυρια ειναι οτι μια φορα τον χρονο κανει σπλιταρισμα και ετσι μου χει δωση δυο απογονους τους οποιους εχω χαρισει σε καποιους φιλους συνχομπιστες... αρα συμπερασμα αν εχεις κοραλλακια κοντα της για κανα 3μηνο να εχεις τον νου σου,θα καταλαβεις οτι ετοιμαζεται να κινηθει ,αν και κινηται αν κρινω απο την δικια μου μονο το βραδυ... ελπιζω να βοηθησα και ελπιζω να σου ζησει για πολλα πολλα χρονια!!!!!!! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικότατος... :)

Σε ευχαριστω πολύ.

Απο φαγητό?

Καθε πότε να την ταίζω?

Ειναι Οκ η γαρίδα?

Link to comment
Share on other sites

Αν της αρεσει το δειχνει.... ανδεν της αρεσει απλα δεν το δεχεται...η δικια μου μια με δυο φορες της ριχνω λιγο krill κατεχυγμενο και ειναι ευτηχισμενη... αν και οταν ταιζω και καθημερινα ολο και κατι ''τσιμπαει'' μαζι με το υπολοιπο τσουρμο... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...