Jump to content

Κλειδωμενα αρθρα/ανακοινωσεις


Guest orck

Τι θα θελατε να γινεται με τα αρθρα/ανακοινωσεις;  

76 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Διαβαζα προσφατα ενα πολυ χρησιμο αρθρο μελους το οποιος εχει σημανθει σαν ανακοινωση. Ειναι απο αυτα που παραμενουν παντα πρωτα σε καθε κατηγορια και δεν επιτρεπουν απαντησεις. Το αρθρο παροτι ηταν πληρες, ηθελα καποιες διευκρινισεις, διαπιστωσα οτι δεν μπορουσα να κανω καμια ερωτηση καθως ηταν κλειδωμενο. Αναγκαστηκα να επικοινωνησω με προσωπικο μυνημα με το μελος για να παρω τις απαντησεις που ηθελα.

Θα ηθελα εδω τις γνωμες οσο το δυνατον περισσοτερων σχετικα με το εαν προτιμαμε να ειναι κλειδωμενες οι ανακοινωσεις η να μπορουμε να βαζουμε σχολια.

Η δικια μου γνωμη ειναι οτι οντως με το κλειδωμα το αρθρο/ανακοινωση μενει καθαρο απο την συζητηση, αλλα δεν επιτρεπει προτασεις για προσθηκες, διευκρινησεις κλπ. Το φορουμ δεν θα πρεπει να ειναι ενα στατικο βιβλιο αλλα μια συζητηση, εγω πηρα μια απαντηση με προσωπικο μηνυμα. Γιατι να μην μπορουν να δουν την απαντηση ολοι; Γιατι να μην εχω 2-3 διαφορετικες απαντησεις;

ΥΓ Δεν αναφερομαι για θεματα που μετα απο παρεξηγηση/τσακωμο κλειδωθηκε το θεμα.

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Αν μείνει ξεκλείδωτο ένα άρθρο, μπορεί στην πορεία να χαθεί το νόημα και η ουσία του άρθρου με την εξέλιξη της κουβέντας. Είμαι υπέρ των κλειδωμένων άρθρων. Από κει και πέρα, όποιος θέλει διευκρινίσεις,υπάρχει και η κατηγορία συζητήσεις άρθρων όπου μπορούν να τεθούν τα ερωτήματα και να γίνει κουβέντα. Αν τα πορίσματα αυτών των συζητήσεων είναι αξιόλογα, φυσικά και οι αρμόδιοι mods θα μπορούν να τα προσθέσουν μέσα στο κυρίως άρθρο.

Αυτή είναι η γνώμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Ένα ολοκληρωμένο άρθρο - παρουσίαση πρέπει να μένει κλειδωμένο

για να είναι περιεκτικό και να χρησιμοποιείτε σαν παράδειγμα και ως

σημείο αναφοράς για περαιτέρω σχόλια και νέα συζήτηση.

Αυτό βέβαια είναι στα χέρια του admin.

Εγώ είμαι τις γνώμης λίγα λόγια και καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, είναι να παραμένουν κλειδωμένα ώστε να μην αλλοιώνεται το περιεχόμενό τους.

Τι εννοώ:

Εννοείται πως το forum είναι ένας χώρος συζήτησης και ανταλλαγής απόψεων, αλλά πολλές φορές όπως θα έχετε διαπιστώσει τα θέματα από αλλού ξεκινάνε και αλλού καταλήγουν, με αποτέλεσμα κάποιος ο οποίος θα θέλει να ενημερωθεί για το συγκεκριμένο θέμα του άρθρου, διαβάζοντας τα σχόλια, πιο πολύ ίσως θα μπερδεύεται παρά θα οφελείται.

Ούτως ή άλλος, αν κάποιος θέλει να επισημάνει κάτι το οποίο έχει παραληφθεί, μπορεί να επικοινωνήσει και με ΠΜ με το συντάκτη, αλλά και να ανοίξει ένα νέο θέμα εκθέτοντας τον προβληματισμό του.

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλος, αν κάποιος θέλει να επισημάνει κάτι το οποίο έχει παραληφθεί, μπορεί να επικοινωνήσει και με ΠΜ με το συντάκτη, αλλά και να ανοίξει ένα νέο θέμα εκθέτοντας τον προβληματισμό του.

Νομίζω πως αυτή είναι η καλύτερη λύση για τα κλειδωμένα θέματα

Link to comment
Share on other sites

Τα άρθρα παραμένουν κλειδωμένα και αν χρειαστεί διορθώνονται από την ομάδα.

Για αυτό τον σκοπό είχε δημιουργηθεί σχεδόν ταυτόχρονα και η κατηγορία Συζητήσεις άρθρων όπου εκεί μπορείτε να πείτε ότι θέλετε από θετικά έως αρνητικά σχόλια αναφορές σε λάθει, συμπληρώματα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όταν κάποιο μέλος ανοίξει το θέμα για κάποιο άρθρο στην ενότητα "Συζητήσεις άρθρων" εκτός του τίτλου που θα αναφέρει σε ποιο άρθρο αναφέρεται, καλό είναι να τοποθετεί και ένα σύνδεσμο προς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ψηφισα να παραμενουν ανοιχτα λογο παποιθησης,πιστευω στο τελος θα τα κανουμε σαλατα.Γιαυτο να παραμεινουν κλειστα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Χρήστο. Το ότι ένα άρθρο είναι κλειδωμένο, δε σημαίνει ότι δε μπορεί να συζητηθεί και στη συνέχεια να διορθωθεί αν χρειαστεί. Αυτό μπορεί κάλλιστα να γίνει στην κατηγορία Συζητήσεις άρθρων. Δε βλέπω που δημιουργείται το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θα συμφωνήσω με τον Χρήστο. Το ότι ένα άρθρο είναι κλειδωμένο, δε σημαίνει ότι δε μπορεί να συζητηθεί και στη συνέχεια να διορθωθεί αν χρειαστεί. Αυτό μπορεί κάλλιστα να γίνει στην κατηγορία Συζητήσεις άρθρων. Δε βλέπω που δημιουργείται το πρόβλημα...

Ελα ντε..................

Link to comment
Share on other sites

Αν μείνει ξεκλείδωτο ένα άρθρο, μπορεί στην πορεία να χαθεί το νόημα και η ουσία του άρθρου με την εξέλιξη της κουβέντας. Είμαι υπέρ των κλειδωμένων άρθρων. Από κει και πέρα, όποιος θέλει διευκρινίσεις,υπάρχει και η κατηγορία συζητήσεις άρθρων όπου μπορούν να τεθούν τα ερωτήματα και να γίνει κουβέντα. Αν τα πορίσματα αυτών των συζητήσεων είναι αξιόλογα, φυσικά και οι αρμόδιοι mods θα μπορούν να τα προσθέσουν μέσα στο κυρίως άρθρο.

Αυτή είναι η γνώμη μου!

+1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιστευω οτι ειναι καλυτερα να μενουν κλειδωμενα γιατι αρκετες φορες ξεκηνησα να διαβαζω ενα τοπικ με τιτλο πχ "μετρησεις ενυδρειου" κ στο τελος το τοπικ αφορουσε την ιχθυοφορτιση κ το στρωσιμο του...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα συμφωνήσω με τον Χρήστο. Το ότι ένα άρθρο είναι κλειδωμένο, δε σημαίνει ότι δε μπορεί να συζητηθεί και στη συνέχεια να διορθωθεί αν χρειαστεί. Αυτό μπορεί κάλλιστα να γίνει στην κατηγορία Συζητήσεις άρθρων. Δε βλέπω που δημιουργείται το πρόβλημα...

+1

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...