Jump to content

Clown Fish


Recommended Posts

γεια

θέλω να μάθω για τα clown fish λινκ

πόσα λίτρα ενυδρείο χρειάζεται? αυτά πρέπει να τα βάλεις ζευγάρι η κοπάδι?

η ανεμώνη θέλει κάποια φροντίδα από εμένα? πρέπει να την ταΐζω εγώ?

το clown fish τι τρώει? και κάθε πότε πρέπει να το ταΐζω?

αλλαγές νερού κάθε πότε γίνονται?

αυτά για τώρα, οποιαδήποτε άλλη πληροφορία έχετε να μου πείτε καλά θα ήταν

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μόλις στην ίδια κατηγορία έκανε ένα άλλο μέλος ακριβός το ίδιο θέμα (ψαρια clown again, η ονομασία του thread) και πήρε απαντήσεις...

Για να πάρεις απαντήσεις σε ερωτήσεις τέτοιες κάνε search στο φόρουμ υπάρχουν άπειρες.. Δεν χρειάζεται να κάνουμε copy & paste απαντήσεις για να καταλάβεις. Υπάρχουν απαντήσεις κάνε μια ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ και δες..

Επειδή οι ερωτήσεις σου μου φαίνονται πολύ αρχάριες, έχεις ξανα ασχοληθεί με ενυδρεία? Έχεις διαβάσει??? Πολυ??????

Υπομονή και καλό διάβασμα. Στο θρεντ που σου είπα παραπάνω έχω πει κάποια κομμάτια να διαβάσει το μέλος.. Αν είσαι αρχάριος ξεκίνα το διάβασμα στις αρθογραφίες του φόρουμ, στους οδηγούς, και κάνε αναζητήσεις..

Και ΑΝ είσαι αρχάριος. Προχώρα σε αγορά θαλασσινού ενυδρείου τουλάχιστον μετά από 1,5 μήνα ασχολίας και διαβάσματος στο φόρουμ.

Έχοντας καταλήξει ακριβώς σε ότι θες και έχοντας και πάνω κάτω ιδεά του τι παίζει, άνοιξε thread με ΠΑΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. Και όχι γενικόλογες.. Οι οποίες απαντώντε όπως σου πα. Με διάβασμα.

Για να μην γίνομαι και γραφικός... Αν θες να ασχοληθείς ξεκίνα "δουλειά" και μην αγοράσεις τίποτα. Και μην ακούς pet shop . Αυτοί κάνουν την δουλειά τους και εσυ την δική σου. Θα σου φάνε τα λεφτά και είτε λόγο απειρίας είτε λόγο συμφέροντος τους θα φτιάξεις ΜΑΠΑ καρπούζι..

Θαλασσινό ενυδρείο = Διάβασμα & Υπομονή..!

Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μόλις στην ίδια κατηγορία έκανε ένα άλλο μέλος ακριβός το ίδιο θέμα (ψαρια clown again, η ονομασία του thread) και πήρε απαντήσεις...

Για να πάρεις απαντήσεις σε ερωτήσεις τέτοιες κάνε search στο φόρουμ υπάρχουν άπειρες.. Δεν χρειάζεται να κάνουμε copy & paste απαντήσεις για να καταλάβεις. Υπάρχουν απαντήσεις κάνε μια ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ και δες..

Επειδή οι ερωτήσεις σου μου φαίνονται πολύ αρχάριες, έχεις ξανα ασχοληθεί με ενυδρεία? Έχεις διαβάσει??? Πολυ??????

Υπομονή και καλό διάβασμα. Στο θρεντ που σου είπα παραπάνω έχω πει κάποια κομμάτια να διαβάσει το μέλος.. Αν είσαι αρχάριος ξεκίνα το διάβασμα στις αρθογραφίες του φόρουμ, στους οδηγούς, και κάνε αναζητήσεις..

Και ΑΝ είσαι αρχάριος. Προχώρα σε αγορά θαλασσινού ενυδρείου τουλάχιστον μετά από 1,5 μήνα ασχολίας και διαβάσματος στο φόρουμ.

Έχοντας καταλήξει ακριβώς σε ότι θες και έχοντας και πάνω κάτω ιδεά του τι παίζει, άνοιξε thread με ΠΑΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. Και όχι γενικόλογες.. Οι οποίες απαντώντε όπως σου πα. Με διάβασμα.

Για να μην γίνομαι και γραφικός... Αν θες να ασχοληθείς ξεκίνα "δουλειά" και μην αγοράσεις τίποτα. Και μην ακούς pet shop . Αυτοί κάνουν την δουλειά τους και εσυ την δική σου. Θα σου φάνε τα λεφτά και είτε λόγο απειρίας είτε λόγο συμφέροντος τους θα φτιάξεις ΜΑΠΑ καρπούζι..

Θαλασσινό ενυδρείο = Διάβασμα & Υπομονή..!

Φιλικά πάντα

jimakosR21 με τα ενυδρεια ασχολουμαι εδω και 2,5 χρονια

εχω ενα cayman 120 l με κιχλιδες malawi

εχω ενα cayman 40 l με guppy και Molly και ενα 50 L με 2 oranda

ομως ποτε δεν ειχα τετοια ψαρια και για αυτο ειπα να ρωτησω τα βασικα για αρχη, γιατι στα πετσοπ σου λενε αερολογιες στην αρχη με τις κιχλιδες την πατησα και δεν θελω να παθω τα ιδια με τα clown.

θα το ριξω στο διαβασμα και βλεπουμε.... :)

σε ευχαριστω για τον χρονο σου

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μόλις στην ίδια κατηγορία έκανε ένα άλλο μέλος ακριβός το ίδιο θέμα (ψαρια clown again, η ονομασία του thread) και πήρε απαντήσεις...

Για να πάρεις απαντήσεις σε ερωτήσεις τέτοιες κάνε search στο φόρουμ υπάρχουν άπειρες.. Δεν χρειάζεται να κάνουμε copy & paste απαντήσεις για να καταλάβεις. Υπάρχουν απαντήσεις κάνε μια ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ και δες..

Επειδή οι ερωτήσεις σου μου φαίνονται πολύ αρχάριες, έχεις ξανα ασχοληθεί με ενυδρεία? Έχεις διαβάσει??? Πολυ??????

Υπομονή και καλό διάβασμα. Στο θρεντ που σου είπα παραπάνω έχω πει κάποια κομμάτια να διαβάσει το μέλος.. Αν είσαι αρχάριος ξεκίνα το διάβασμα στις αρθογραφίες του φόρουμ, στους οδηγούς, και κάνε αναζητήσεις..

Και ΑΝ είσαι αρχάριος. Προχώρα σε αγορά θαλασσινού ενυδρείου τουλάχιστον μετά από 1,5 μήνα ασχολίας και διαβάσματος στο φόρουμ.

Έχοντας καταλήξει ακριβώς σε ότι θες και έχοντας και πάνω κάτω ιδεά του τι παίζει, άνοιξε thread με ΠΑΡΑΙΤΕΡΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. Και όχι γενικόλογες.. Οι οποίες απαντώντε όπως σου πα. Με διάβασμα.

Για να μην γίνομαι και γραφικός... Αν θες να ασχοληθείς ξεκίνα "δουλειά" και μην αγοράσεις τίποτα. Και μην ακούς pet shop . Αυτοί κάνουν την δουλειά τους και εσυ την δική σου. Θα σου φάνε τα λεφτά και είτε λόγο απειρίας είτε λόγο συμφέροντος τους θα φτιάξεις ΜΑΠΑ καρπούζι..

Θαλασσινό ενυδρείο = Διάβασμα & Υπομονή..!

Φιλικά πάντα

CLOWN FISH :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...