Jump to content

περασα!!!!!καπου πρεπει να το πω!!!


Recommended Posts

επομενος στοχος μου απο σεπτεμβρη ειναι να γραφτω και να πηγαινω καλα στην σχολη μου οπως επισης να παρω το Proficensy στα αγγλικα και το sorbone στα γαλλικα...

ααα απολυτηριο λυκειου 19,2 αν και τα εχουν ξεφτυλισει πια τα απολυτηρια....

Μιχάλη... Δεν είσαι ούτε αριθμός ούτε χαρτιά. Είσαι ο Μιχάλης και ο Μιχάλης κάθε φορά κρίνεται! Αυτό να το έχεις καλά μες το μυαλό σου για το μέλλον! Τα νούμερα και τα χαρτιά δεν λένε απολύτως τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτο εννοειται!!μαζι σου!

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοειται!!μαζι σου!

Μα σε τοσα post αναφέρεις μόνο τους βαθμούς σου.

Ναι σίγουρα μπράβο σου που τα πήγες καλά, αλλά πες ρε παιδί μου ότι εισαι χαρούμενος και οτι πέρασες εκεί που θες.

Δεν χρειάζεται να καμαρώνεις και να ανακοινώνεις τους βαθμούς σου.

Το να είσαι χαρούμενος έχει νόημα, όχι το 19,2.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παλικαρι μου καλη αρχη κ κοιτα να περνας τωρα κ τα μαθηματα στο πανεπιστημιο να μην γινεις αιωνιος φοιτητης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλοί βαθμοί....μπράβο και καλές σποδές φίλε μας.

Link to comment
Share on other sites

Μα σε τοσα post αναφέρεις μόνο τους βαθμούς σου.

Ναι σίγουρα μπράβο σου που τα πήγες καλά, αλλά πες ρε παιδί μου ότι εισαι χαρούμενος και οτι πέρασες εκεί που θες.

Δεν χρειάζεται να καμαρώνεις και να ανακοινώνεις τους βαθμούς σου.

Το να είσαι χαρούμενος έχει νόημα, όχι το 19,2.

Ο ανθρωπος ειναι χαρουμενος,και το μονο που κανει ειναι να το μοιραζεται μαζι μας.

Μην του το χαλαμε λοιπον.

Και γιατι να μην αναφερει τους βαθμους του;Ειναι πολλοι που εχουν τους ιδιους;

Μπραβο Μιχαλη,και εις ανωτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο αγοριμου.Να σε χαιρονται οι ολοι οι δικισου σου.Καλως επιστημονας και καλος ανθρωπος :)

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος ειναι χαρουμενος,και το μονο που κανει ειναι να το μοιραζεται μαζι μας.

Μην του το χαλαμε λοιπον.

Και γιατι να μην αναφερει τους βαθμους του;Ειναι πολλοι που εχουν τους ιδιους;

Μπραβο Μιχαλη,και εις ανωτερα :)

σας ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος ειναι χαρουμενος,και το μονο που κανει ειναι να το μοιραζεται μαζι μας.

Μην του το χαλαμε λοιπον.

Και γιατι να μην αναφερει τους βαθμους του;Ειναι πολλοι που εχουν τους ιδιους;

Μπραβο Μιχαλη,και εις ανωτερα :buttrock:

:hysterical::)

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

Μα σε τοσα post αναφέρεις μόνο τους βαθμούς σου.

Ναι σίγουρα μπράβο σου που τα πήγες καλά, αλλά πες ρε παιδί μου ότι εισαι χαρούμενος και οτι πέρασες εκεί που θες.

Δεν χρειάζεται να καμαρώνεις και να ανακοινώνεις τους βαθμούς σου.

Το να είσαι χαρούμενος έχει νόημα, όχι το 19,2.

Τον φιλο σου παντα να τον κρινεις στην χαρα σου και οχι στην λυπη σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά παιδιά, ο Μιχάλης μοιράστηκε μαζί μας την χαρά του, τον συγχαρήκαμε, τελείωσε. Δεν θα το κάνουμε και ολόκληρο θέμα.

Ελάτε να τα πούμε κι από κοντά

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=44017

:)

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά παιδιά, ο Μιχάλης μοιράστηκε μαζί μας την χαρά του, τον συγχαρήκαμε, τελείωσε. Δεν θα το κάνουμε και ολόκληρο θέμα.

Ελάτε να τα πούμε κι από κοντά

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=44017

:)

Μακαρι να μπορουσα.Παντος τον χειμωνα ο κοσμος να χαλασει θαρθω να σας γνωρισω. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο :)

Δύσκολη σχολή διάλεξες αλλά αφού το θέλεις πολύ θα τα πάς καλά.(μηχανολόγος μηχανικός "τελειώνω")

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μπορουσα.Παντος τον χειμωνα ο κοσμος να χαλασει θαρθω να σας γνωρισω. :)

Σε περιμενουμε!!! :hysterical:

Μαχαλακη.... ελα κι εσυ.... αυριανε συναδελφε... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

μιχαλακη συγχαρητηρια και απο μενα....

και οχι για τους βαθμους οι οποιοι με αφηνουν παντελως αδιαφορο αλλα επειδη κυνηγας τα ονειρα σου και απο οτι φαινεται μολις εκπληρωσες ενα απο αυτα!

συγχαρητηρια και παλι!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους παιδια!!

ενα ονειρο δεν εχω καταφερει ...ν εχω 2-3 ενυδρεια και ν τ εχω μονιμα να μην τ δωσω να τ χαιρομαι...αλλα τωρα που ηρεμισα θα παω τις διακοπυλες μου και απο Σεπτεμβρη βλεπουμε..!! :):buttrock:

Γενικα εχω κανει πολλα λαθη σε οτι αφορα τ ενυδρειακα αλλα με δικαιολογω στο γεγονος οτι ημουν πιεσμενος ακομα και στην ανωριμοτητα μπορω ν πω ...αλλα τελος απο εδω κ περα πιο πολυ υπευθυνοτητα...

Έγινε επεξεργασία - aquamike
Link to comment
Share on other sites

βασικα θελω ν γραψω θελω ν γραψω ν βγαλω τ παντα απο μεσα μου...

ωραια...μια ολοκληρη χρονια κουραστηκα ...ελιωσα απο το διαβασμα καθε βραδυ 3-4 ωρα το πρωι κοιμομουνα ...ωραια...ειχα καλα αποτελεσματα και? παιδια νιωθω ανασφαλης ...δεν ξερω τι ν κανω για μενα για τον ιδιο τον μιχαλη...πριν ο faze και ο stroop... ειπαν κατι ...και ομως ειμαι μαζι τους...τους καταλαβαινω ...εχουν δικιο και συμφωνω απολυτα μαζι τους...απλα δεν μπορω ν τ παραδεχτω και ομως...τι μετραει πια ρε παιδια στην χωρα μας ...ειμαι ενα παιδι 18 χρονων ...ειμαι ακομα στις ριζες ενος δεντρου που σιγα σιγα μεγαλωνει και ομως εγω δεν νιωθω οτι καταφερα κατι...και???τι ??περασα ωραια και?τον σεπτεμβριο θα παω να γραφτω ωραια...μετα δουλεια που θα βρω ...και οταν λεω μετα εννοω απο σεπτεμβρη ...ο πατερας μου ειναι 62 ...δεν ειμαστε καμια φραγκατη οικογενεια...τι θα γινω ...θα βγαινω εξω με την κοπελα μου και θα ζηταω λεφτα απο τον μπαμπα...παιδια δεν μπορω ν τ δεχτω...δεν μπορω...αλλα απο την αλλη δεν ξερω τι να κανω...πτυχιο αγγλικων ...πτυχιο γαλλικων...ecdl...πανελληνιες...ελεγχος πρωτου τετραμηνου...δευτερου ....τελικος...απολυτηριο...ειμαι ενα στοχος που απο παντου ριχνουν βελακια και αυτα τ βελακια ειναι οι βαθμοι ολοι με βαθμολογουν στην ζωη μου ...γιατι ρε παιδια αυτο ειναι το καλο να μπορει να σε βαθμολογιε καποιιος...ετσι θα γινω και εγω??δεν μπορω ν τ καταλαβω...δεν τ αντεχω...δηλαδη ο Μιχαλης σαν υποσταση σαν ανθρωπος δεν λει τιποτα??εδω και 2 μηνες σχεδον που τελειωσα ψαχνω δουλεια...το γιατι ...γιατι ρε παιδια 23 ιουλιου διαλεξα ν παω 10 μερες διακοπουλες να ξεκουραστω με την κοπελα μου και δεν θελω να ζητησω λεφτα ...δεν μπορω ν τ κανω ...ο πατερας μου δεν δουλευει εδω και 9 μηνες και εγω θ τ πω ελα δωσε λεφτα να φυγω να ξεκουραστω...?ε οχι...και αυτος ανθρωπος ειναι ...δενξ μπορω ν κανω κατι τετοιο με καμια δυναμη...και ομως και που εψαχνα ...?τιποτα...ευτυχως ξερω ν μαζυω λεφτα και εχω πολλες οικονομιες και θα παω με αυτα και μου περισευουν...αλλα το θεμα μου γενικα ειναι αλλο ...εγω σαν φοιτητης πια απο τον σεπτεμβρη θα ψαξω να βρωφ δουλεια...θα βρω???εγω νομιζω πως οχι...και τι θα κανω ολοι μου λενε περασες και εγω ειμαι χαρουμενος οκ...το λεω χαιρομαι ...ειμαι υπερηφανος γιατι εδω και 2 χρονια λεω Μιχαλη θα περασεις εκει που θες...και ν σας πω κατι ΔΕΝ εχασα τιποτα και την κοπελα μου εχω και φιλους και internet και βολτες και τ παντα ...οτι θελω ...και τελικα τ καταφερα και οχι μονο εγω αλλα και ηκοπελα μου τ πηγε τελεια και νομιζω πως παιζω πολυ μεγαλο ρολο σ αυτο...ωραια ολα αυτα αλλα εγω δεν νιωθω ασφαλης...εχω μεσα μου μια ανασφαλεια...δυστυχως..παιδια σας ευχαριστω που διαβασατε λιγα λογια απο την καρδια μου απλα ηθελα καπου ν μιλησω και δεν μπορουσα...ειλικρινα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα λες όλα Μιχάλη... Εκφράζεις αυτό που νιώθουν χιλιάδες νέοι αλλά πλέον και ενήλικες, ακόμα και συνταξιούχοι! Ανασφάλεια!

Όταν ανέφερες βαθμούς, επιτυχίες και τα σχετικά, δεν σου την έλεγα. Είναι πολύ σημαντικό να καταλάβεις εσύ και ο κάθε άνθρωπος ότι αυτό που τελικά μετράει είναι να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου. Να κάνεις αυτό που θες και σε εκφράζει. Οι αριθμοί και τα χαρτιά είναι τίποτα... Χάνονται στον χρόνο. Η ψυχή και η καλλιέργεια του πνεύματος είναι αυτά που γράφουν "ιστορία"... μικρή ή μεγάλη! Και για να τα πετύχεις αυτά πρέπει να νιώθεις εντάξει με τον εαυτό σου!

Ξέχνα τους γύρω σου. Οι γύρω σου σε κρίνουν για αυτό που θέλουν εκείνοι να είσαι. Δες τον εαυτό σου, τον Μιχάλη. Ρώτα τον εαυτό σου τι είναι αυτό που σε κάνει ευτυχισμένο. Αυτό πρέπει να ακολουθήσεις. Έτσι θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου και κατά συνέπεια με την κοινωνία που ζεις.

Βρες τα δικά σου όνειρα και αυτά κυνήγησε. Όχι τα όνειρα που σε βάζουν άλλοι να έχεις. Είναι πολύ σπουδαίο πράγμα αυτό. Όταν κυνηγάς τα δικά σου όνειρα, ακόμα και αν δεν τα πετύχεις, νιώθεις χαρούμενος και κερδισμένος που τα ακολούθησες και το προσπάθησες. Όταν κυνηγάς τα όνειρα που σε βάζουν άλλοι να έχεις νιώθεις προσωρινή χαρά (αλλά και ανασφάλεια όπως αναφέρεις) όταν τα πετυχαίνεις και αποτυχημένος όταν δεν τα πετυχαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι υπεροχο παιδη.Μ χασεις αυτην την φλογα που εχεις.Εισαι η νεα γενια.Παιδια σαν και εσενα με κανουν αισιοδοξω,οτι το μελλον θα ειναι καλυτερο.Εμεις τα καναμε σαν τα μουτραμας.Να εισαι ο εαυτος σου παντα και προχωρα.Ειμαι σιγουρος για σενα.Να σε χαιρετε ο πατερασου και η μανασου λεβεντη μου

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω σχεδον σε ολα οσα λεγοντε στα 2 παραπανω ποστ(δεν βαζω παραθεση για να μην γεμιζουμε σελιδες και γινεται κουραστικο),αλλα με μια λεπτομερια.

Καλως κακος ετσι οπως ειναι η κοινωνια,για να βρεις δουλεια, οποια και αν ειναι αυτη θα πρεπει να πιασεις καποιος βαθμους(σχολειο),στη συνεχεια παλι καποιους βαθμους(πανεπιστημιο) και στο τελος να παρεις καποιο πτυχιο για να βρεις δουλεια και αυτο με καθε επιφυλαξη,οι περισσοτεροι παραμενουν ανεργοι.

Οσο καλος ανθρωπος και να εισαι,οσο καλα και αν τα εχεις βρει με τον εαυτο σου,αυτα τα 2 δεν φτανουν για να βρεις δουλεια.

(ποστ 43.44)

Έγινε επεξεργασία - dragonld
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω σχεδον σε ολα οσα λεγοντε στα 2 παραπανω ποστ(δεν βαζω παραθεση για να μην γεμιζουμε σελιδες και γινεται κουραστικο),αλλα με μια λεπτομερια.

Καλως κακος ετσι οπως ειναι η κοινωνια,για να βρεις δουλεια, οποια και αν ειναι αυτη θα πρεπει να πιασεις καποιος βαθμους(σχολειο),στη συνεχεια παλι καποιους βαθμους(πανεπιστημιο) και στο τελος να παρεις καποιο πτυχιο για να βρεις δουλεια και αυτο με καθε επιφυλαξη,οι περισσοτεροι παραμενουν ανεργοι.

Οσο καλος ανθρωπος και να εισαι,οσο καλα και αν τα εχεις βρει με τον εαυτο σου,αυτα τα 2 δεν φτανουν για να βρεις δουλεια.

(ποστ 43.44)

Εγώ πάντως βλέπω καθημερινά τις καφετέριες γεμάτες με άνεργους πτυχιούχους (οι άχρηστοι και "κενοί" άνθρωποι που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ), ενώ βλέπω Πακιστανούς, Αλβανούς, Σύριους κ.ο.κ. που δεν είναι τεμπέλιδες και έχουν όρεξη για δουλειά να πλουτίζουν στις οικοδομές, στους ανελκυστήρες, στα υδραυλικά και σε τόσα άλλα τεχνικά και ενδιαφέροντα επαγγέλματα.

Το πανεπιστήμιο δεν είναι μέσω για να βρεις καλύτερη δουλειά!

*edit* Στην τελική δεν υπάρχει "καλύτερη δουλειά". Υπάρχει η δουλειά που αρέσει στον καθένα!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω καθημερινά τις καφετέριες γεμάτες με άνεργους πτυχιούχους (οι άχρηστοι και "κενοί" άνθρωποι που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ), ενώ βλέπω Πακιστανούς, Αλβανούς, Σύριους κ.ο.κ. που δεν είναι τεμπέλιδες και έχουν όρεξη για δουλειά να πλουτίζουν στις οικοδομές, στους ανελκυστήρες, στα υδραυλικά και σε τόσα άλλα τεχνικά και ενδιαφέροντα επαγγέλματα.

Το πανεπιστήμιο δεν είναι μέσω για να βρεις καλύτερη δουλειά!

*edit* Στην τελική δεν υπάρχει "καλύτερη δουλειά". Υπάρχει η δουλειά που αρέσει στον καθένα!

Το να εχει καποιος μια ετοιμη δουλεια δεν συμαινει οτι ολοι οι πτυχιουχοι ειναι αχρηστοι.

Σπουδαζεις για να μορφωθεις και παραλληλα για ανταπεξελθεις στον ανταγωνισμο εβρεσης εργασιας.

Για να πλενεις τζαμια,να δουλευεις οικοδομη και να κανεις το σερβιτορο δεν χρειαζεται πτυχιο,παραλληλα με την οικονομικη κριση που εχουμε ο εργοδοτης δεν θα παρει τον πιο ικανο αλλα αυτον που θα δεχτει να παιρνει λιγοτερα χρηματα.

Αναγκαστηκα λοιπον θα κανεις οποιαδηποτε δουλεια ασχετα με τα αν εχεις πτυχιο η' οχι για να επιβιωσεις.

Και καλα πες οτι εμπιστεβεσαι ενα πακιστανο να σου πλινει τα τζαμια η' να κουβαλει τσιμεντα,αν ο ιδιος πακιστανος ηταν γιατρος χωρις πτυχιο και εμπειρια θα τον εμπιστευοσουν να σε ενχειρησει?

Link to comment
Share on other sites

Το να εχει καποιος μια ετοιμη δουλεια δεν συμαινει οτι ολοι οι πτυχιουχοι ειναι αχρηστοι.

Σπουδαζεις για να μορφωθεις και παραλληλα για ανταπεξελθεις στον ανταγωνισμο εβρεσης εργασιας.

Για να πλενεις τζαμια,να δουλευεις οικοδομη και να κανεις το σερβιτορο δεν χρειαζεται πτυχιο,παραλληλα με την οικονομικη κριση που εχουμε ο εργοδοτης δεν θα παρει τον πιο ικανο αλλα αυτον που θα δεχτει να παιρνει λιγοτερα χρηματα.

Αναγκαστηκα λοιπον θα κανεις οποιαδηποτε δουλεια ασχετα με τα αν εχεις πτυχιο η' οχι για να επιβιωσεις.

Και καλα πες οτι εμπιστεβεσαι ενα πακιστανο να σου πλινει τα τζαμια η' να κουβαλει τσιμεντα,αν ο ιδιος πακιστανος ηταν γιατρος χωρις πτυχιο και εμπειρια θα τον εμπιστευοσουν να σε ενχειρησει?

Θα εμπιστευοσουν σε ελληνα δυχως πτυχιο να σε χειρουργησει?

Link to comment
Share on other sites

Θα εμπιστευοσουν σε ελληνα δυχως πτυχιο να σε χειρουργησει?

Δεν θα εμπιστευομουνα κανεναν χωρις την καταλληλη εμπειρια και πτυχιο για να με χειρουργησει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...