Jump to content

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, μια ερωτησούλα, είδα αυτο το ph controller Απο E-bay το οποίο είναι το ίδιο Απο Aquaristic αλλα στο ψάξιμο που έκανα στο ebay είδα ότι υπάρχει και αυτό Απο Ebay για τα 2 πρώτα δεν βρήκα διαφορά, εσείς τι θα μου προτείνατε να πάρω το 3 ???? Ξέρω ότι το ηλεκτρόδιο δεν είναι και το καλύτερο και ίσως έχω πρόβλημα. Έχει κανείς το 3 γνωρίζει κανείς κάτι???? μια γνώμη. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να χρησιμοποιείς το ebay.gr για να βλέπεις αν στέλνει Ελλάδα, και αν αγοράσεις απο Αμερική διάλεξε να στο στείλουν με απλό ταχυδρομείο να μην πληρώσεις δασμούς. Το τρίτο λινκ που έχεις βάλει μετράει και ORP (oxidation reduction potential) υπαρξει μικροβίων στο νερό και πεχα. Εγώ αγόρασα απο κινεζο http://www.fish-street.com/ph_and_orp_cont...anguage_code=el μέχρι στιγμή ολα καλα απαντάει και άμεσα σε μαιλ για οποιαδήποτε πληροφορία (το έχω το κοντρολερ κανα 6μηνο). Απλα με αυτα τα φτηνά ηλεκτρόδια δεν πρέπει να τα βυθίζουμε ολόκληρα μεσα στο νερο (το λενε κ οι οδηγίες).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος αυτό; Αν ναι, μπορεί να μου πει πως δουλεύει; γιατί σκέφτομαι την αγορά ενός τέτοιου.

Δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό που έχω μαρκάρει με κόκκινο στην παρακάτω εικόνα:

h59b001.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πρέπει να είναι adaptor.

Απ' ότι λέει περιέχεται και μέσα.

Package Contents:

* Tester

* Operation Manual

* Mini-screw driver

* Controller Holder

* Adaptor (Fit for your country)

* Detachable pH electrode

Link to comment
Share on other sites

...παρτο απο εδω για ποιο οικονομικα ;)

Στο συγκεκριμενο κουμπωνει η ηλεκτρομαγνητικη του συστηματος CO2.Ο κοντρολερ δινει εντολη να ανοιξει η ηλεκτ/κη και να διοχετευτει CO2 στο ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο πρέπει να είναι adaptor.

Απ' ότι λέει περιέχεται και μέσα.

* Adaptor (Fit for your country)

Γράψε λάθος. ;)

Υ.Γ Και λέω που έχω ξαναδεί, τέτοιο φις έχουν και οι ηλεκτροβάνες

στους καυστήρες πετρελαίου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...