Jump to content

Απορία για αντλία που χρησιμοποιούν για Γάλα Μούστο


bagelakis1

Recommended Posts

Καλημέρα έχω μια τεράστια απορία ψάχνοντας να βρω λύση για το πώς θα ανεβάσω το νερό από τον λέβητα προς το ενυδρείο και πίσω (Μιας και δεν γίνετε να επιστρέφει βαρυτηκά) για να κάνω αναπληρώσεις και αλλαγές νερού αυτόματα, βρήκα μια αντλία που έχει την δυνατότητα αυτή να στέλνει και να τραβά και είναι μια αντλία που χρησιμοποιούν για Μούστο Γάλα κτλ.

Η σύσταση της αντλίας είναι από ορείχαλκο η ιδία υπάρχει και με ανοξείδωτο (αλλά είναι στην διπλάσια τιμή)αφού κατά κόρον την χρησιμοποιούν για τρόφιμα δεν κάνει και για το ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμή που περιέχει χαλκό κρίνεται ακατάλληλη για χρήση σε ενυδρεία.

Μπορείς με 10-15 ευρώ να βρεις αντλίες που χρησιμοποιούν στα τροχόσπιτα σε καταστήματα με είδη αλιείας ή κάμπινγκ.

Είναι 12 ή 24 volt μιά τέτοια έχω και εγώ και μου μεταφέρει το νερό σε 10 μέτρα απόσταση και 1,5 μέτρο ύψος.

Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμή που περιέχει χαλκό κρίνεται ακατάλληλη για χρήση σε ενυδρεία.

Μπορείς με 10-15 ευρώ να βρεις αντλίες που χρησιμοποιούν στα τροχόσπιτα σε καταστήματα με είδη αλιείας ή κάμπινγκ.

Είναι 12 ή 24 volt μιά τέτοια έχω και εγώ και μου μεταφέρει το νερό σε 10 μέτρα απόσταση και 1,5 μέτρο ύψος.

Θα μου κανεις ενα κονε απο εκει που πηρες την δικια σου??????

Link to comment
Share on other sites

Τη στιγμή που περιέχει χαλκό κρίνεται ακατάλληλη για χρήση σε ενυδρεία.

Μπορείς με 10-15 ευρώ να βρεις αντλίες που χρησιμοποιούν στα τροχόσπιτα σε καταστήματα με είδη αλιείας ή κάμπινγκ.

Είναι 12 ή 24 volt μιά τέτοια έχω και εγώ και μου μεταφέρει το νερό σε 10 μέτρα απόσταση και 1,5 μέτρο ύψος.

Από τι υλικό είναι φτιαγμένες αυτές;Πλαστικό;Έχεις ανοίξει καμία;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...