Jump to content

ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΩΜΑΤΩΝ...


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!λεγομαι πετρος και εχω παρατηρησει σε αρκετα reef αλλα κυριος σε fish only ενυδρεια πως ενω περνουμαι ενα ψαρι υγιει κινητικο και να εχει γινει σωστη προσαρμογη μετα απο καιρο (ξεθωργιαζει) αργα αργα χανει τα λαμπερα του χρωματα...τι μπορει να φταιει??? η μετρησεις μας και στα δυο ενυδρεια reef k fish only ειναι σωστες ....ταιζματα, misys brine shrimp artemia filarakia κ (για χρωμα) spiroulina k μπιτσ.... ευχαριστω προκαταβολικα!!!! :thumbup::P:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ακουω οτι τα ψαρια λιγο καιρο αφου μπουν στο ενυδρειο,αποκτουν πολυ καλυτερη κατασταση και χρωματα.

Για τι ειδους ψαρια μιλας?Δωσε μας και καποιες πληροφοριες για τις μετρησεις,τα ενυδρεια και τον εξοπλισμο τους.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!μιλαμαι κυριως για fish only που εχω παρατηρησει στα ψαρια που το εχω προσεξει ειναι tangs yellow scopas zebrosoma...το εχω δει ομως και σε wrasses τα περνουμαι με παρα πολυ λαμπερα χρωματα κ σιγα σιγα τα χανουν...τωρα στα 3 4 ενυδρεια φιλων μου το εχουμαι προσεξει (ολα fish only) η μετρησεις μασ ειναι κανονικες 0 νιτρικα αμμωνιες πυκνοτιτα 21 εως 23 ασβεστια κ λοιπα σε καλες τιμες αλλα και παλι τα χανουν σημαντικο να πω ειναι ολα τα ψαρακαι εχουν

(φωλιες) δεν τα τρομαζει κανεις εχουν εξικιοθει απολυτα με το περιβαλλον τους!!φαντασου τα ταιζουμαι με το χερι μας!!ειναι πολι ηρεμα!!κυκλοφορια νερου μετρια...εχεις να μας προτηνεις κατι καπια βιταμινη??κατι?? εχω ακουσι οτι μπορει να χρειαζενται παραπανω ιοδιο...??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν θες γινε λιγο ποιο συγκεκριμενος.....

δωσε μας μια στηλη με τις τιμες του νερου σου και μια λιστα με τα ψαρια που εχεις.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...