Jump to content

ετοιμα να γεννησουν η να αρρωστησουν?


Recommended Posts

εχω 2 silver shark και 2 σαε. δεν γνωριζω το φυλλο τους.....2 εβδομαδες τωρα ομως τα βλεπω και χαιδολογιουνται πολυ μεταξυ τους. οχι και τα 4 μαζι αλλα ανα ζευγαρια του ιδιου ειδους. κολανε τα σωματα τους και τριβονται στριφογυρνα νε στο νερο κυνηγιουνται παιχνιδιαρικα και κανους και αλλες πολλες τετοιες τρελες. το προβλημα ειναι οτι εχουν γινει και λιγο επιθετιθκα προς τα αλλα ψαρια που εχω στο ενυδρειο. τι λετε ειναι ερωτικα παιχνιδια η τιποτα αλλο? το αλλο κακο ειναι οτι εχω και 2 ανηλικα σκαλαρακια που δεν κανει να βλεπουν τετοια πραματα.......καταλληλο μονο για ενηλικους! :lmao::lmao::rasp::rasp::ballistic:

ασχετο αλλα το θεαμα ειναι το κατι αλλο....μου θυμιζουν παιχνιδια δελφινιων που εχω δει σε ταινιες :rasp:

λοιπον τι λετε φταιει ο ερωτας η κατι αλλο για την συμπεριφορα αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχουν σχηματισθει ζευγαρια και δεν ειναι κανα παρασιτο που μεσω της τριβης προσπαθουν να αποβαλουν πραγμα που το απευχομαι φυσικα.Ταιζε τροφες πλουσιες σε πρωτεινες αν ειναι και ζωντανη τροφη και καλες γεννες :lmao:

Link to comment
Share on other sites

δεν τριβονται συνεχεια. συνηθως το απογευμα τα πιανει για κανα μισαωρο, και μονο μεταξυ τους.δεν τριβοντε πανω σε βραχια σε φυλλα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

ok!Τοτε καλη επιτυχια στην πιθανη τους αναπαραγωγη :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...