Jump to content

Αντίστρωφη Όσμωση


pashaloua

Recommended Posts

Έχω βρεί μια συγκεκριμένη όσμωση που θα ήθελα τη γνώμη σας αν είναι κατάλληλη για το ενυδρείο γιατί έχω μπερδευτεί πολύ.

Γράφει οτι είναι κατάλληλο για διακοπές,camping αλλα και για ενυδρείο.Είναι το νερό της όσμωσης πόσιμο;;Εγώ ήξερα ότι βγάζει 'νεκρό' νερό.

Δέν αναφέρει κάπου οτι αφαιρεί τα άλατα,αν και πρέπει να είναι δουλειά της μεβράνης αυτο.

Πείτε μου για οτιδήποτε άλλο κακό εντοπίσετε

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Τα στοιχεία της όσμωσης όπως τα γράφει ειναι: (για μια περίπου μετάφραση μπορει να γίνει στο "google μετάφραση")

3-stage reverse osmosis system of the brand AQUASAFE

TOP QUALITY

Ideal for traveling, camping or holiday

This reverse osmosis system will guide you in your holiday in any holiday destination and provides for a clear and pure water! This plant is also used in the aquarium. The aim is to ensure the fish and plants in the aquarium a clean and pollutant-free water.

This reverse osmosis system removes up to 99% of all pollutants from the water.

The core of this system constitutes a semipermeable membrane, which has such small pores, which can happen only the water molecules. You tap water, free of heavy metals, bacteria, viruses, lead, nitrate, copper, Aspest, arsenic, mercury, fungi, herbicides, pesticides, etc.

The plant will be connected directly to the tap. It weighs under 2 kg, and requires only a little space at 190 liters daily output.

The company offers vendor-customized AQUASAFE water filter systems for drinking water treatment for private use, for industry and commerce. We supply water filters, scale filter, reverse osmosis systems and related accessories of the highest quality. Take advantage of our years of experience. Select the safe and best quality solution for your health. With AQUASAFE - products.

The following item is

Delivery

* AQUASAFE 3 Stage Reverse Osmosis system including filter (sediment, carbon)

* 1 x 50 GPD Membrane

* Port adapter for the faucet

* Flow limiters

* Tubing

* Fixing Clips

* Manual in English without a German

* Invoice including VAT

WARNING: No cold water connection and case opener there!

Remember:

We offer you to check the tap water and osmosis of water to the TDS tester with which you can check their drinking water quality. Just look at our current auctions.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλουσα να παραθεσεις το κειμενο μεταφρασμενο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρεί μια συγκεκριμένη όσμωση που θα ήθελα τη γνώμη σας αν είναι κατάλληλη για το ενυδρείο γιατί έχω μπερδευτεί πολύ.

Γράφει οτι είναι κατάλληλο για διακοπές,camping αλλα και για ενυδρείο.Είναι το νερό της όσμωσης πόσιμο;;Εγώ ήξερα ότι βγάζει 'νεκρό' νερό.

Δέν αναφέρει κάπου οτι αφαιρεί τα άλατα,αν και πρέπει να είναι δουλειά της μεβράνης αυτο.

Πείτε μου για οτιδήποτε άλλο κακό εντοπίσετε

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Τα στοιχεία της όσμωσης όπως τα γράφει ειναι:

3-αντίστροφης ώσμωσης στάδια της μάρκας AQUASAFE

TOP ΠΟΙΟΤΗΤΑ

Ιδανικό για ταξίδια, κατασκηνώσεις ή διακοπών

Αυτό το σύστημα αντίστροφης όσμωσης θα σας καθοδηγήσει στην διακοπές σας σε οποιοδήποτε προορισμό διακοπών και παρέχει ένα σαφές και καθαρό νερό! Το φυτό αυτό χρησιμοποιείται επίσης στο ενυδρείο. Ο στόχος είναι να εξασφαλίσει τα ψάρια και τα φυτά στο ενυδρείο ένα καθαρό και ρύπων χωρίς νερό.

Αυτό το σύστημα αντίστροφης όσμωσης αφαιρεί έως και 99% όλων των ρύπων από το νερό.

Ο πυρήνας αυτού του συστήματος αποτελεί semipermeable μεμβράνη, η οποία έχει τόσο μικρούς πόρους, το οποίο μπορεί να συμβεί μόνο τα μόρια του νερού. Σας το νερό της βρύσης, απαλλαγμένο από βαρέα μέταλλα, βακτηρίδια, ιούς, μόλυβδο, νιτρικά, χαλκό, Aspest, αρσενικό, υδράργυρο, μύκητες, ζιζανιοκτόνα, φυτοφάρμακα, κλπ.

Η μονάδα θα συνδεθεί άμεσα με τη βρύση. Ζυγίζει κάτω από 2 κιλά, και απαιτεί μόνο ένα μικρό διάστημα σε 190 λίτρα την ημέρα εξόδου.

Η εταιρία προσφέρει στις πωλήσεις με προσαρμοσμένη AQUASAFE συστήματα φίλτρων νερού επεξεργασίας του πόσιμου νερού για ιδιωτική χρήση, για τη βιομηχανία και το εμπόριο. Εμείς προμήθεια φίλτρα νερού, φίλτρο κατά των αλάτων, η αντίστροφη όσμωση των συστημάτων και των σχετικών αξεσουάρ της υψηλότερης ποιότητας. Επωφεληθείτε από την πολύχρονη εμπειρία μας. Επιλέξτε την ασφαλή και καλύτερη ποιότητα λύση για την υγεία σας. Με AQUASAFE - προϊόντα.

Το ακόλουθο σημείο

Διανομή

* AQUASAFE 3 Στάδιο σύστημα αντίστροφης όσμωσης περιλαμβανομένου του φίλτρου (ιζήματα, άνθρακα)

* 1 x 50 GPD μεμβρανών

* Προσαρμογέα Port για τη βρύση

* Περιορισμού της ροής

* Σωληνώσεις

* Κλιπς Καθορισμός

* Εγχειρίδιο στα αγγλικά χωρίς μια γερμανική

* Τιμολόγιο συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Δεν υπάρχει σύνδεση κρύο νερό και το ανοιχτήρι υπόθεση εκεί!

Να θυμάστε:

Σας προσφέρουμε για να ελέγξετε το νερό της βρύσης και όσμωση του νερού στο δοκιμαστή TDS με την οποία μπορείτε να ελέγξετε την ποιότητα του πόσιμου νερού τους. Κοιτάξτε τρέχουσες δημοπρασίες μας.

Έγινε επεξεργασία - pashaloua
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω καποιο λογο να αγορασεις οσμωση απο εξω με αυτα τα χαρακτηριστικα μιας και πλεον στην ελληνικη αγορα υπαρχουν εταιρειες με ιδιες Η και καλυτερες τιμες απο αυτες του εξωτερικου και φυσικα με εξυπηρετηση πελατων οπου μπορεις να παρεις αμεσα απαντηση στο ερωτημα - προβλημα σου . Ενδεικτικα να σου πω οτι μια οσμωση με τα παραπανω χαρακτηριστικα κοστιζει περιπου στα 60-70 ευρο εδω στην Ελλαδα , δεν ξερω σε τι τιμη την βρηκες εσυ αλλα σκεψου τα παραπανω πριν κανεις καποια αγορα :thumbup:

Y.G : η μεταφραση απο το google ειναι για τα μπαζα .-

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα τιμής με συμφέρει πιό πολύ αφού θα ερθει σπίτι μου με περίπου 45 ευρω.Απο έκει και πέρα αυτά που με προβληματίζουν τα εξέφρασα στα ερωτήματα μου.γιαυτο θέλω κάποιους πιο έμπειρους να με βοηθήσουν και να πουν ελεύθερα τη γνώμη τους για τη συγκεκριμένη.

η google μετάφραση είναι χάλια άλλα είναι απο αρχική γλώσσα που δε γνωρίζω καλα για να το κάνω ο ίδιος

Link to comment
Share on other sites

μια νορμάλ όσμωση τριών σταδίων είναι.... 2 προφίλτρα (στερεών + άνθρακα) + μεμβράνη για 50 γαλόνια τη μέρα + σωληνάκια και βάση + περιοριστή ροής. Δεν έχει κάτι καλό αλλά ούτε και κάτι κακό...Μια όσμωση είναι :thumbup:

ΥΓ. Το νερό δεν πίνεται θέλει άλλο ένα στάδιο με ιχνοστοιχεία για να γίνει πόσιμο...

Έγινε επεξεργασία - warhawk
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...