Jump to content

Περιεργη συμπεριφορα


kixlidatos

Recommended Posts

Αδελφια Αφρικανοι καλησας μερα.Εχω μια labido yellow.Ειναι απο τα πρωτα που μπηκαν μεσα και πριν 20 μερες μου εκανε και μια γεννα.Απο τοτε που την εχω παντα ηταν φοβισμενη.Ενω τρωει κανονικα παντα κρυβετε ψυλα στης γωνιες σε ορθια σταση..Εδω και 3 μερες βγαινει πιο συχνα στο κεντρο του ενυδρειου,αλλα της τα χωνουν μερικοι σταθεροι τσαμπουκαδες.Το παραξενο ειναι οτι αυτη δεν κανει κινηση να φυγει αλλα στεκεται σε καθετη σταση και κολυμπα ορθια σαν να λεει σφαξεμαι αγα μου να αγιασω.Και το πιο περιεργο τα αλλα που πανε πανο της δεν την τσιμπανε σαν να αναγνωριζουν την υποταγη που τους το δεχνει.Σας εχει τυχη κατι τετοιο? Μηπως πρεπει να την παω σε ψυχολογο :P:hysterical:

Υ.Γ Ολα τα αλλα ψαρια ειναι φυσιολογικα και γενικα δεν εχω τσακωμους μεσα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε τρομάξω φίλε μου αλλά έχω ακούσει πως όταν τα ψάρια μένουν κι αιωρούνται σούζα.... ετοίμαζε κάσα και το παπά! :thumbup:

Μακάρι να μην είναι αυτό βέβαια... ας μας πει και κανείς άλλος!

Έγινε επεξεργασία - Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε τρομάξω φίλε μου αλλά έχω ακούσει πως όταν τα ψάρια μένουν κι αιωρούνται σούζα.... ετοίμαζε κάσα και το παπά! :thumbup:

Μακάρι να μην είναι αυτό βέβαια... ας μας πει και κανείς άλλος!

Οχι ρε συ το κανει μονο οταν την πλησιαζουν,κατα τα αλλα ειναι μια χαρα.Γκομενα βλεπεις,πιστευω κανει τα κολπακιατης λογο χαρακτηρα.Ιδωμεν.Παντος με κατατρομαξες με τον παπα και την κασα :P:hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οχι ρε συ το κανει μονο οταν την πλησιαζουν,κατα τα αλλα ειναι μια χαρα.Γκομενα βλεπεις,πιστευω κανει τα κολπακιατης λογο χαρακτηρα.Ιδωμεν.Παντος με κατατρομαξες με τον παπα και την κασα :excl::excl:

Προφανώς είναι η τελευταία στην ιεραρχία....συμβαίνει γενικότερα αυτό....οπότε θα έχει έντονες διαμάχες με κάποιο άλλο θυληκό η θα τρώει κυνήγι και απ τον αρσενικό για ζευγάρωμα...τάισμα με τροφή μουλιασμένη σε fishtamin (βιταμίνες) 2 φορές την βδομάδα,αλλαγές νερού τακτικά (1 φορά την βδομάδα)και τουλάχιστον να προσφέρεις καλή τροφή και καλή ποιότητα νερού....

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσθέτεις και καμιά κρυψώνα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...