Jump to content

επιθετικο Ancistrus


pozeras13

Recommended Posts

καλημερα παιδια! εχω ενα ansistrus. ειναι μικρο. 2 μηνων το πολυ. ξαφνικα σημερα παρατηρησα οτι εγινε επιθετικο ως προς ολα τα ψαρακια του ενυδρειου μου. ειναι σε 70 καθαρα λιτρα με κορυ και γκαπι και τα κινηγαει μολις πανε κοντα στο ξυλο του. εχει κυριαρχικες τασεις? και τωρα ειναι ο καιρος να τις δειξει? ξερετε τι μπορω να κανω? μηπως με μια κρυψωνα γινει τπτ?

υ.γ. η συνθεση των ψαριων θα αλλαξει ως προς τα γκαπι που θα φυγουν...

ευχαριστω και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! εχω ενα ansistrus. ειναι μικρο. 2 μηνων το πολυ. ξαφνικα σημερα παρατηρησα οτι εγινε επιθετικο ως προς ολα τα ψαρακια του ενυδρειου μου. ειναι σε 70 καθαρα λιτρα με κορυ και γκαπι και τα κινηγαει μολις πανε κοντα στο ξυλο του. εχει κυριαρχικες τασεις? και τωρα ειναι ο καιρος να τις δειξει? ξερετε τι μπορω να κανω? μηπως με μια κρυψωνα γινει τπτ?

υ.γ. η συνθεση των ψαριων θα αλλαξει ως προς τα γκαπι που θα φυγουν...

ευχαριστω και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις!!

Σύνηθες συμπεριφορά για Ancistrus, αλλά λίγο περίεργο για την ηλικία του. Όπως και να έχει μη σε απασχολεί καθόλου... Έχεις δεις πόσο βίαιες είναι οι μονομαχίες των Ancistrus? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω δει το εν λογω βιντεο. αλλα και εμενα επειδη ειναι μικρος με παρεξενεψε. παντως τωρα ειναι παλι οπως πριν, δηλαδη σουλατσαρει πανω στα ξυλα και δεν πειραζει τους γυρο του. μαλλον επειδη ηταν ωρα φαγητου εγινε η <<μαχη>>. σε ευχαριστω για την απαντηση!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...