Jump to content

σσσσσσσσσσσσ


Recommended Posts

Το Σωκράτη τον γνώριζα από πιτσιρικά που έτρεχε στο Kαλλιμάρμαρο…

Ο θεός να αναπαύσει την ψυχή του και

να δίνει δύναμη και κουράγιο στην οικογένεια του. :thumbup:

...............................

Link to comment
Share on other sites

Γιατι λετε να τον σκοτωσαν? ...ηταν σιγουρα ενα σχεδιο οργανωμενο

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

για την δολοφονια την ευθυνη την πηρε η σεχτα επαναστατων.......

η οποια εχει διαφορες ενεργειες στον φακελο της.....

τα συμπερασματα δικα σας.....

Link to comment
Share on other sites

Τι να πει κανεις.Ο θεος ας αναπαυσει την ψυχη του. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ανέλαβε την ευθύνη ή της αποδίδεται η ευθύνη...;

:thumbup:

ανελαβε κωστα....

Link to comment
Share on other sites

2 πράγματα...

πρώτον για να μη φανεί πολύ "κάπως" το δεύτερο που θα πω , κανένας μα κανένας δεν έχει δικαίωμα για κανένα λόγο να αφαιρεί τη ζωή κάποιου!

δεύτερον όμως κανένας δεν ξύπνησε ένα πρωί και επειδή δεν είχε τι να κάνει πήρε τηλέφωνο δυο φίλους του και άδειασαν 2 πιστόλια πάνω σε κάποιον...

μια παλιά παροιμία λέει όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες...

Link to comment
Share on other sites

2 πράγματα...

πρώτον για να μη φανεί πολύ "κάπως" το δεύτερο που θα πω , κανένας μα κανένας δεν έχει δικαίωμα για κανένα λόγο να αφαιρεί τη ζωή κάποιου!

δεύτερον όμως κανένας δεν ξύπνησε ένα πρωί και επειδή δεν είχε τι να κάνει πήρε τηλέφωνο δυο φίλους του και άδειασαν 2 πιστόλια πάνω σε κάποιον...

μια παλιά παροιμία λέει όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες...

Άρα προτιμάς δημοσιογράφους που δεν ενοχλούν;

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ισως δημοσιογραφους αντικειμενικους και οχι μονοπλευρους.....

Link to comment
Share on other sites

Άρα προτιμάς δημοσιογράφους που δεν ενοχλούν;

:thumbup:

ακόμα και ο χειρότερος εγκληματίας δεν ρίχνει 20 σφαίρες σε κάποιον που τον ενοχλεί... Δεκάδες δημοσιογράφοι ενοχλούν δεν έχω δει πολλούς να είχαν την ίδια τύχη...

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι δημοσιογράφοι είναι βολεμένοι υπάλληλοι, κατευθύνουν τις μάζες και από την τέταρτη εξουσία που θα έπρεπε να ασκούν, πλέον ασκούν την πρώτη. Για την αθλητική δημοσιογραφία δεν θα μιλήσω καν γιατί εκεί μιλάμε στην ουσία για οπαδούς/υπαλλήλους των ομάδων.

Όταν ένας δημοσιογράφος βγάζει ένα σκάνδαλο στο οποίο παίζονται εκατομμύρια, εννοείται πως ενοχλεί τους εμπλεκόμενους οι οποίοι έχουν μεγάλο κίνητρο για να του ρίξουν 20 σφαίρες...

Δεν ξέρω αν ο συγκεκριμένος ήταν μπλεγμένος σε συμφέροντα, πάντως δεν μου έδινε την αίσθηση ότι άνηκε στην ίδια κατηγορία με τους μεγαλοδημοσιογράφους που βλέπω στα δελτία των 8..

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος δεν εχω δει να περναει καμια σφαιρα ξυστα απο τον Τριανταφυλλοπουλο .....

Που οσο νανε ανακατεβαιτε και αυτος με τα πιτουρα ...

Link to comment
Share on other sites

ακόμα και ο χειρότερος εγκληματίας δεν ρίχνει 20 σφαίρες σε κάποιον που τον ενοχλεί... Δεκάδες δημοσιογράφοι ενοχλούν δεν έχω δει πολλούς να είχαν την ίδια τύχη...

Αν ξέρεις δεκάδες δημοσιογράφους που ενοχλούν, πραγματικά θα ήθελα να μου τους πεις για να τους διαβάζω. Εγώ μόνο εκπροσώπους των κομμάτων βλέπω και για να μάθω την είδηση πρέπει να την αποκωδικοποιήσω μέσα από την προσωπική άποψη του δημοσιογράφου ο οποίος την χρωματίζει με βάση το αφεντικό που υπηρετεί.

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις δεκάδες δημοσιογράφους που ενοχλούν, πραγματικά θα ήθελα να μου τους πεις για να τους διαβάζω. Εγώ μόνο εκπροσώπους των κομμάτων βλέπω και για να μάθω την είδηση πρέπει να την αποκωδικοποιήσω μέσα από την προσωπική άποψη του δημοσιογράφου ο οποίος την χρωματίζει με βάση το αφεντικό που υπηρετεί.

:thumbup:

δοκίμασε έντυπα μέσα :P

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο οταν λες ανελαβε, εχει σταλει προκυρηξη; Η το εδειξε η βαλιστικη; Η ακομη χειροτερα βολευει τον Χρυσοχοιδη και οι "εγκριτοι, ανεξαρτητοι" δημοσιογραφοι το ιοθετησαν;

Παρολο που θεωρω το τρωκτικο την αποθεωση της δημιοσογραφικης καφριλας (αποδεδειγμενα ανεβαζαν σαν ειδηση οτι τους εστελναν χωρις κανενα ελεγχο) θεωρω αδικο και ανανδρο να βγαζουν απο την μεση καποιον επειδη ενοχλει.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε ένα σωρό λαμόγια να έχουν καταστρέψει τις ζωές του κοσμάκη και να είναι στο απυρόβλητο-όχι ότι πρέπει να πεθάνουν

Και βρήκαν αυτό το παλικάρι...

Αυτός ήταν το σύστημα που "πρέπει να χτυπηθεί";

Εγκληματίες και κλεφτρόνια του κερατά είναι!

Link to comment
Share on other sites

Η κοινωνία που ζούμε έχει μεγάλο πρόβλημα διαφθοράς και κάποιοι

προσπαθούν να την κρύψουν πίσω από τη κοινωνική αντίδραση και

οργανωμένη αντίσταση.

Η πληροφόρηση είναι κατευθυνόμενη από τους πολιτικούς, την αστυνομία

και τους δημοσιογράφους που όλοι τους έχουν αποδείξει ότι λειτουργούν

διαπλεκόμενα κάτω από ύποπτα συμφέροντα.

Εγκληματικές πράξεις που εξυπηρετούν μεγάλα συμφέροντα και εκτελούνται

από μισθοφόρους βαφτίζονται ως τρομοκρατικές επιθέσεις.

Και έχουμε μια κοινωνία ευτυχισμένη με τους πολιτικούς ήρωες και ανήμποροι

να προφέρουν κάτω από αυτές τις συνθήκες, τους αστυνομικούς να μη χρειάζεται

να συλλάβουν και να μη δουλέψουν ούτε τώρα που σκοτώνετε ο κόσμος εν ψυχρό

Και τους (αρχη)δημοσιογράφους να κερδίζουν τηλεοπτικό χρόνο αν δευτερόλεπτο

και πολλά λεφτουδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σημασία το πόσο αξιόπιστος ήταν ο δημοσιογράφος ή το πόσο ρεμάλια ήταν αυτοί που τον καθάρισαν. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι στην κοινωνία υπάρχουν άνθρωποι που λύνουν τις διαφορές τους με αυτό τον τρόπο.

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

stormtrooper

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι στην κοινωνία υπάρχουν άνθρωποι λύνουν τις διαφορές τους με αυτό τον τρόπο.

Συμφωνώ απόλυτα φαντάσου σε αυτή τη κοινωνία τη αξία έχει πάρει η ζωή

του απλού πολίτη.

Κατανοώ την απόφαση κάποιον να μη θέλουν να ζήσουν μια ζωή με αυτές τις

συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος δεν εχω δει να περναει καμια σφαιρα ξυστα απο τον Τριανταφυλλοπουλο .....

Που οσο νανε ανακατεβαιτε και αυτος με τα πιτουρα ...

μιας και αναφερες αυτο το ονομα δες κατα ποσο συσχετιζεται με τον κακοτυχο δημοσιογραφο.........

σιγα σιγα λυνετε το μυστιριο! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ την απόφαση κάποιον να μη θέλουν να ζήσουν μια ζωή με αυτές τις

συνθήκες.

Το πρόβλημα δεν είναι οι συνθήκες που αποφασίζεις να ζήσεις ή να μη ζήσεις. Είναι πιο βαθύ το θέμα αλλά όχι ιδιαίτερα σύνθετο.

Το να αποφασίσεις να ζήσεις σε μία "δύσκολη" χώρα έχει να κάνει με τον τρόπο που προήλθαν οι δυσκολίες και ο τρόπος που αντιμετωπίζει η κοινωνία αυτές τις δυσκολίες.

πχ στην Ελλάδα αυτό που ξέρω είναι ότι σε ένα σάπιο πολιτικό σύστημα, με σάπιους καθοδηγητές, η σάπια κοινωνία καθόρισε με τις παρελθοντικές σάπιες επιλογές της την κοινωνία και το σύστημα που ζω εγώ τώρα. Αν όλη αυτή η σαπίλα είχε ουσιαστικές αντιδράσεις κι επαναστάσεις, τότε μπορεί να σκεφτεί κανείς πως αξίζει να επαναστατήσει μαζί με το σύνολο για το καλύτερο μέλλον των δικών του παιδιών.

Όταν όμως δεν υπάρχουν αντιδράσεις και ζούμε στην εποχή των ΜΜΕ και του playstation και οι "επαναστάσεις" περιορίζονται είτε σε ασήμαντες πορείες, είτε σε άκαρπες και ανούσιες βιοπραξίες, τότε μέλλον για μένα και τα παιδιά μου δεν υπάρχει. Για να το θέσω κι αλλιώς... Δεν έχω πολλά λεφτά να ποντάρω, αλλά παίζω την ίδια μου τη ζωή στοίχημα πως στις επόμενες εκλογές θα βγει ένα εκ των ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ. Και σε ένα από τα λίγο πιο ακραία σενάρια μπορεί να βγει το νέο κόμμα της Ντόρας, έτσι ώστε να επιβεβαιωθεί πως 40 χρόνια η Ελλάδα διοικείται από τρεις οικογένειες... Καραμανλήδες, Παπανδρέηδες και Μητσοτάκηδες... Και 40 χρόνια τώρα (συν όλα όσα ακολουθήσουν) ο Έλληνας θα είναι θύμα των ίδιων του των "επιλογών" (που του πλασάρουν έντεχνα με κάθε δυνατό τρόπο).

Προσωπικά σε τέτοια κοινωνία δεν πρόκειται να φέρω τα παιδιά μου και ούτε για φτύσιμο δεν την έχω... όχι να προσπαθήσω να την αλλάξω κι όλας!

Link to comment
Share on other sites

μιας και αναφερες αυτο το ονομα δες κατα ποσο συσχετιζεται με τον κακοτυχο δημοσιογραφο.........

σιγα σιγα λυνετε το μυστιριο! :thumbup:

Χρηστο ειναι πολλοι μπλεγμενοι μεσα σε αυτο το παιχνιδι ....

Το κριμα ειναι για τους συγγενης , γυναικα και παιδι που εμειναν πισω :P:hysterical::hysterical:

Παντα οταν το κρατος παει κατα διαολου κατι (τυχαια) γινεται και τα ματια του κοσμου στρεφοντε αλλου ....

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

Μυριζει ζουγκλα (Μακης); Η μηπως θελουν να μας κανουν να πιστεψουμε οτι μυριζει ζουγκλα;

Παντως οσο και να εψαξα πουθενα δεν βρηκα αναφορα αναληψης ευθυνης απο κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...