Jump to content

Πρόβλημα με Skimmer Tmc 1500


Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους.

Εδω και καιρο ταλαιπωρουμαι με το σκιμμερ TMC 1500 .

Στην αρχη ξεκινησε οπως και σε άλλους απο οτι ξερω, να βουλωνει η εισαγωγη αέρα απο το αλάτι, και καθε λίγο να πρεπει να το ξεβουλώνω.

Τωρα εχει ξεκινησει αλλα κόλπα...

Αντι να βγαζει μικρες μικρές φυσαλίδες, τα πρώτα 4-5 λεπτά, λειτουργει κανονικά με μικρες φυσαλίδες, αλλα μετα ξεκιναει και βγαζει κατι φυσαλιδες λες και ειναι σαπουναδα.

Επίσης, μπορει να αλλάζει η ρυθμιση του απο μονο του.

Δηλαδή, ενω το εχει ρυθμισμενο μεχρι την μέση για παραδειγμα, μπορει το πρωι να καιταξεις το κυπελλο και να ειναι πλυμηρυσμενο με νερό.

Αυτα τα ολίγα.... :thumbup:

Η ταλαιπωρια συνεχιζεται.

Να πω οτι εχω οζον με controller και αεραντλία στην εισαγωγη αέρα.

Εχει καποιος παρόμοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Εδω και καιρο ταλαιπωρουμαι με το σκιμμερ TMC 1500 .

Στην αρχη ξεκινησε οπως και σε άλλους απο οτι ξερω, να βουλωνει η εισαγωγη αέρα απο το αλάτι, και καθε λίγο να πρεπει να το ξεβουλώνω.

Τωρα εχει ξεκινησει αλλα κόλπα...

Αντι να βγαζει μικρες μικρές φυσαλίδες, τα πρώτα 4-5 λεπτά, λειτουργει κανονικά με μικρες φυσαλίδες, αλλα μετα ξεκιναει και βγαζει κατι φυσαλιδες λες και ειναι σαπουναδα.

Επίσης, μπορει να αλλάζει η ρυθμιση του απο μονο του.

Δηλαδή, ενω το εχει ρυθμισμενο μεχρι την μέση για παραδειγμα, μπορει το πρωι να καιταξεις το κυπελλο και να ειναι πλυμηρυσμενο με νερό.

Αυτα τα ολίγα.... :thumbup:

Η ταλαιπωρια συνεχιζεται.

Να πω οτι εχω οζον με controller και αεραντλία στην εισαγωγη αέρα.

Εχει καποιος παρόμοιο προβλημα?

Το είχα και εγω φίλε μου με το ίδιο setup όπως και εσύ.Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα και δεν διορθώνονται,ομως το χειρώτερο μάλλον θα σου έρθει εαν προσπαθήσεις να βγάλεις το μικρό σωληνάκι που υπάρχει επάνω του,και δεν το έχεις κάνει εδω και πολύ καιρό, γιατί θα σου σπάσει η πλαστική υποδοχή απο την βάση!!!

Link to comment
Share on other sites

Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο . . . .

Κρίμα γιατι μεγάλες εταιρείες χανουν την αξιοπιστια τους με τετοιες κατασκευες.... :thumbup::P

Τι σκιμμερ εχεις τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Οντως.Μην προσπαθισεις να βγαλεις το εσωτερικο σωλινακι για να το καθαρισεις.Το καλυτερο καθαρισμα ειναι να το βαλεις να δουλευει μεσα σε κουβα με νερο και ξυδι με το σωλινακι εισοδου το αερα μεσα στο νερο ωστε να ρουφιξει το διαλυμα του ξυδιου και να καθαρισει.Αν το κανεις αυτο θα λειτουργει για το επομενο 3μηνο αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο . . . .

Κρίμα γιατι μεγάλες εταιρείες χανουν την αξιοπιστια τους με τετοιες κατασκευες.... :excl::excl:

Τι σκιμμερ εχεις τωρα?

H&S και ησύχασα διά παντός.

Μπροστά του το tmc 1500 φαντάζει και είναι σαν παιδικό παιχνιδάκι γιά την παραλία!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...