Jump to content

Tmc V2 800


theodosis32

Recommended Posts

καλησπερα εχω ενα προβλημα με το σκιμερακι μου, μου κολαει συνεχεια. τι το εβαλα να δουλεψει με ξυδι τι με νερο τιποτα ακομα και τον κυκλοφορητη του ανοιξα μετα απο κανενα διημερο σχεδον σταματαει.το ενυδρειο ειναι 200 λιτρα. να αγορασω λετε καινουργιο σκιμερ η παιρνει τιποτα αυτο????αν αγορασω σκιμερ το θελω για 300 λιτρα πιθανη αντικατασταση του ενυδρειου που εχω.με το σκιμερ τι να κανω??????? το εχω πλατη στο ενυδρειο.

Έγινε επεξεργασία - theodosis32
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το TMC 1500 και εχω τα ιδια προβληματα.

Βασικά ουτε να ατ πεταξουμε δεν αξιζει, γιατι θα μας κυνηγαει ο δημος για ρυπανση.

Εγω λεω να μαζευουμε ολοι μαζι και να παμε να τα παρατησουμε εξω απο τον εισαγωγέα... :thumbup:

Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο . . .

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί κυκλοφορητές (ανεξαρτήτου εταιρίας) παρουσιάζουν πρόβλημα στη φτερωτή... δηλαδή, ξεκολλάει (συνήθως) ένα πλαστικό δαχτυλίδι στο οποίο είναι κολλημένος ο μαγνήτης και κατά προέκταση και η φτερωτή, με αποτέλεσμα να γυρίζει μεν ο μαγνήτης αλλά χωρίς την φτερωτή.

Πρόσεξε αν συμβαίνει κάτι παρόμοιο και στον δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

... και συνεχίζω...

δεν είναι κάτι που διορθώνεται με συμβατικές κόλλες και πατέντες, αλλά η αντιπροσωπείες γνωρίζουν τέτοιου είδους ελαττώματα και σου αντικαθιστούν την φτερωτή.

Καμιά φορά και εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μου ειπαν απο καποιο καταστημα να δοκιμασω να αλλαξω το μαυρο σωληνακι που ειναι μεσα στο σκιμερ, αν δεν κανει τιποτα παω για αντικατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Εαν τελικά αναγκαστείς να το αντικαταστήσεις κοίταξε τις επιλογές που έχεις απο σχετικά αξιόπιστες εταιρείες. Προσωπικά, πήρα ενα Deltec 600 και είμαι πολύ ευχαιστημένος απο την απόδοση του όσο και απο την λειτουργία του. ϊσως μπορέσεις να βρείς και κάποιο μεταχειρισμενο κοιτώντας τις αγγελίες. Αν και εγω το χρησιμοποιώ σε σχετικα μικρό ενυδρείο 130 λιτρων, μπορεί να μπεί και σε πολύ μεγαλυτερα. Κοίταξε το σαιτ της εταιρείας για περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...