Jump to content

ΜΙΚΡΟΤΣΙΠ. ΕΝΑ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΑΡΓΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ


Recommended Posts

ωραίο θέμα το είχα δει και εγώ πρόσφατα.Καλό είναι να ενημερωνόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

ωραίο θέμα το είχα δει και εγώ πρόσφατα.Καλό είναι να ενημερωνόμαστε.

Αλλα να περνουμε κ θεση.Οσο μενουμε απραγοι σε ολα αυτα που βλεπουμε καθημερινα τοσο θα βλεπουμε ολο κ περισσοτερα τετοια πραγαμτα....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως όμως όλα αυτα είναι απλά στημένα και βγαίνουν προς τα έξω απλά και μόνο για να φοβηθεί ο ανθρωπος την εξουσια?Γιατι αν ήταν ενα top secret project δεν θα ξεραμε απολύτως τίποτα ,όπως οσον αφορά την κλονοποίηση και τις διαστημικές ανακαλυψεις που όλοι έιμαστε βαθεια νυχτωμένοι και γίνονται τρομερά επιτέυματα πίσο απο την πλατη μας τα οποία μένουν μεταξύ των ''ισχυρών''

Και όλα αυτές οι συμπτώσεις με την Αγια Γραφή και τα Ευαγγέλια ...έλεως πια ,απλα βγάζουν στην δημοσιοτητα παρόμοιες πληροφορίες για να αρχήσει να φοβάται ο κόσμος

Έγινε επεξεργασία - Freeman
Link to comment
Share on other sites

Αλλα να περνουμε κ θεση.Οσο μενουμε απραγοι σε ολα αυτα που βλεπουμε καθημερινα τοσο θα βλεπουμε ολο κ περισσοτερα τετοια πραγαμτα....

Παίρνουμε θέση και λέμε "ΟΧΙ". Μπορούμε μάλιστα να το γράψουμε σε μπλουζάκια, να κάνουμε πορείες, να στείλουμε mail, να γεμίσουμε τα blogs, να διοργανώσουμε συναυλίες κ.ο.κ.

Ε, ΚΑΙ?

Πόσες φορές ρωτήθηκες για το μέλλον σου? Κι όταν ρωτήθηκες (εσύ και όλοι μας) τι έκανες? Ποιους ψήφισες, γιατί ψήφισες, γιατί δέχεσαι αυτά που σου πλασάρει η κοινωνία που τόσο μισείς, αλλά ταυτόχρονα είσαι ένα από τα γρανάζια της που κάνουν αυτή τη μηχανή να λειτουργεί άψογα?

Αν θέλουν να το βάλεις, θα το βάλεις!

Αν εσύ πραγματικά δεν θες να το βάλεις, υπάρχουν λύσεις αρκεί να αποφασίσεις να πάψεις να είσαι το γρανάζι τους!

ΥΓ: Ο δεύτερος ενικός δεν έχει να κάνει με τον PsyTrancer... Γενικά μιλάω βάζοντας και τον εαυτό μου μέσα!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 3 εκδοχές:

1)Αυτο το τσιπ είναι όντος αληθηνό και οσοι δεν το βαλουν θα παιθάνουν απο ασητια αλλα τους άλλους θα τους κυριέψει ο σατανας και το κακο με αποτελεσμα να καούν στην κόλαση και θα γίνουν όντος όλα αυτά προφυτεψαν στα Ιερά κειμενα(Αρμαγεδόν) και θα τελειώσει άδοξα η ανθρωπότητα και μπλα μπλα μπλα μπλα........

2)Ολα αυτά είναι μπαρούφες και δεν θα γίνει απολύτως τίποτα όπως έγραψα και στο προηγουμενο ποστ μου

3)Ζούμε σε ένα παραμύθι,δεν υπάρχει πραγματικότητα,δεν υπαρχουμε.Ο άνθρωπος γνωρίζει τι θα συμβεί στην πορέια του χρόνου και δεν άλλάζει τίποτα απο τα σχέδια του.Ζούμε σε ένα MATRIX όλες αυτες οι θεωρίες επιβεβαιώνωνται.Ολο το σύμπαν υποκινέιται απο μια τεράστια δυναμη η οποια δημιουργήθηκε για να προστατεψει τον άνθρωπο.Οι ιστόρίες του H. P. Lovecraft ζωντανευουν ,οι θεωριες του Δαρβίνου γκρεμίζονται.Δεν υπάρχει Χρόνος ουτε Τέλος.

Έγινε επεξεργασία - Freeman
Link to comment
Share on other sites

!

πολυ ενδιαφερων!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αυτα που φαινοντε γνωμη μου

δειτε το παρακατω βιντεο...

Link to comment
Share on other sites

1)Ε, ΚΑΙ?

2)Πόσες φορές ρωτήθηκες για το μέλλον σου? Κι όταν ρωτήθηκες (εσύ και όλοι μας) τι έκανες? Ποιους ψήφισες, γιατί ψήφισες, γιατί δέχεσαι αυτά που σου πλασάρει η κοινωνία που τόσο μισείς, αλλά ταυτόχρονα είσαι ένα από τα γρανάζια της που κάνουν αυτή τη μηχανή να λειτουργεί άψογα?

3)Αν θέλουν να το βάλεις, θα το βάλεις!

1) Ολα απο καπου ξεκινανε...ολα εχουν αρχη-μεση κ τελος....κ αυτη θα μπορουσε να ειναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ η αρχη.

2)Εγω προσωπικα στα 22 μου χρονια εχω ψηφισει μια φορα σε πολιτικες εκλογες ζωγραφιζοντας την μουτζα μου στο ψηφοδελτιο κ γραφοντας 3 πραγματακια(...) στην κυρατσα που ηξερα οτι θα ανοιξει την καλπη μαζι με τους λοιπους χιμπατζηδες που ηταν εκει τριγύρω.Την τελευταια φορα δεν πηγα καν κ ηταν λαθος μου.Παλι μουτζα επρεπε να ριξω -οπως κ θα την ριχνω για την υπολοιπη ζωη μου!κατα τα αλλα κ εγω γραναζι ειμαι οπως κ ολοι μας-αθελα μας ή οχι....

3)Αν δεν θελω να το βαλω θα πρεπει να με σκοτωσουν για να μου το βαλουν.(ναι προτιμω να πεθανω[ετσι λεω τουλαχιστον-τωρα] απο το να με κανουν ρομποτ)ΕΚΤΟΣ αν μου πεις εσυ την 'αλλη' λυση που κακως δεν μας ειπες ακομα!!! :P:hysterical:

Τα λινκ δεν τα ειδα ακομα...επιστρεφω σε λιγο να τα δω! Ριχτε κιαλλα να 'γουσταρουμε'.. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

3)Αν δεν θελω να το βαλω θα πρεπει να με σκοτωσουν για να μου το βαλουν.(ναι προτιμω να πεθανω[ετσι λεω τουλαχιστον-τωρα] απο το να με κανουν ρομποτ)ΕΚΤΟΣ αν μου πεις εσυ την 'αλλη' λυση που κακως δεν μας ειπες ακομα!!! :thumbup::P

Την λύση δεν θα στην πω εγώ, αλλά πρέπει να την βρεις μόνος σου. Η λύση του κάθε ανθρώπου είναι ξεχωριστή. Εγώ την παλεύω ακόμα τη δική μου... Βρες κι εσύ τη δική σου! Είναι εύκολο... Αρκεί να είσαι ειλικρινής με τον εαυτό σου και να σκεφτείς τι σε κάνει πραγματικά ευτυχισμένο ως άνθρωπο!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ολα αυτα καταλαβαινω γιατι οι περισσοτεροι λενε...

"κ τι με νοιαζει εμενα?! θα ζω εγω για να τα δω????!Δεν με νοιαζει τιποτα τοτε!"

ητε για τα περιβαλλοντικά θεματα ητε για κατι σαν αυτα που ειδαμε στα λινκ που εβαλαν παραπανω ......

Τι να πεις κ τι να κανεις.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ολα αυτα καταλαβαινω γιατι οι περισσοτεροι λενε...

"κ τι με νοιαζει εμενα?! θα ζω εγω για να τα δω????!Δεν με νοιαζει τιποτα τοτε!"

ητε για τα περιβαλλοντικά θεματα ητε για κατι σαν αυτα που ειδαμε στα λινκ που εβαλαν παραπανω ......

Τι να πεις κ τι να κανεις.... :P

Δεν ξέρω αν αυτό αφορά απάντηση σε μένα και σε ότι σου έγραψα πιο πάνω... Αν ναι, τότε κατάλαβες λάθος! Άσε που δική μου λύση έχει πλέον δημοσιοποιηθεί :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις γραφες που συμπιπτους ειναι μεγαλο ψεμα, εκτος και εαν μου βρει καποιος την ερευνα που ξοδεψε 1,5 εκατομυριο για να καταληξει οτι στο μετωπο η στο δεξι χερι ειναι τα καταλληλα σημεια.

Οι αναφορες στον θεο ειναι λιγο αντικρουομενες, ο θεος λοιπον δεν θελει να βαλουμε το χαραγμα του αντιχριστου αλλα θελει να φοραμε το δικο του χαραγμα (σταυρος), εαν παρακουσουμε θα υποστουμε τον θυμο του και θα βασανιστουμε. Την ιδια στιγμη ο θεος μας αγαπαει αλλα μας αφηνει να παιζουμε το αιωνιο κυνηγητο για να φανουν οι πραγματικα καλοι, παρολο που ξερει.

Ζητω το μακαρονοτερας (FSM, http://www.youtube.com/watch?v=e3jiIW1wl_g)

Θεωρω δεδομενο οτι αυτο το πραγμα στην παρουσα φαση δοκιμαζεται μαζικα σε σκυλους για να βγαλει τις οποιες παιδικες ασθενειες.

Η επομενη φαση ειναι να δημιουργηθει ενα βιαιο επισοδειο πχ απαγωγη παιδιων για να αρχισει η κουβεντα απο τους εγκριτους και αμεροληπτους (δημοσιογραφους φυσικα) για την χρησιμοτητα του στα παιδια μας, για αρχη.

Και εκει το παιχνιδι θα εχει χαθει.

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου είναι ότι όλα είναι ένα καλά στημένο παιχνίδι για να κρατάνε τη μάζα μέσα στο φόβο.... σκηνοθετούν "γεγονότα και καταστάσεις" σύμφωνα με τις "θεόσταλτες" προφητείες και τις ερμηνεύουν όπως τους βολεύει ώστε να λέει ο κοσμάκης ...να είδατε βγαίνουν !!!

Κάτι παρόμοιες ερμηνείες είχαν ειπωθεί και με τις πιστωτικές κάρτες,,, ε και? όλοι τις έχουμε !!!!

Με την ίδια λογική (και να είστε σίγουροι) ότι τη στιγμή που κάποιοι αποφάσισαν ότι το τσιπ αυτό είναι για καλό, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο τελικά θα το περάσουν θέλουμε δεν θέλουμε, στο έμμεσο ή άμεσο μέλλον.

Περί Θεών και Δαιμόνων.... ιστορίες για να είχαμε να λέγαμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουμε για παράδειγμα την αστυνομική ταυτότητα...

Φαντάζομαι ότι κάποιοι από τους προ-παππούδες μας θα είχαν αντιρρήσεις και αντιδράσεις παρόμοιες μα αυτές που αφορούν το τσιπ.... τελικά έγινε νόμος και όλοι είναι υποχρεωμένοι να τις έχουν... θέλουν δεν θέλουν.

Εξέλιξη της ταυτότητας μπορεί να είναι το τσιπ.. (που αυτό μπορεί να γίνει στη τελική) και θα το περάσουν υποχρεωτικά την στιγμή μάλιστα που εκτός των συμβατικών στοιχείων ταυτοποίησης προσώπου, θα περιλαμβάνει και ιατρικό ιστορικό !!! και συναγερμό σε περίπτωση ασθένειας !!! και ένα μάτσο καλά..... και άλλα τόσα κακά.

Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο που λέει πιο πάνω ο Παναγιώτης.. μην σου πω ότι θα είναι και έτοιμο προς..."εκτέλεση"... όπου ένα εκ των παιδιών όλος τυχαίος είχε το τσιπ και χάρη σ αυτό μπόρεσαν και εντοπίστηκαν όλα σώα....

Ποιος (Αμερικάνος) γονιός θα αφήσει μετά το παιδί του χωρίς τσιπ?..... και η επόμενη γενιά θα το θεωρεί πια δεδομένο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό αφορά απάντηση σε μένα και σε ότι σου έγραψα πιο πάνω... Αν ναι, τότε κατάλαβες λάθος! Άσε που δική μου λύση έχει πλέον δημοσιοποιηθεί :excl:

Οχι δεν αναφερομουν σε εσενα! Γενικα το λεω...

Το τσιπ αυτο στην αμερικη,σημερα, εχει γινει μοδα λενε...ηδη το φορανε αρκετοι! απλα το περιμενουμε κ εδω σιγα σιγα......

Το οτι οι προ/παπουδες μας αντεδρασαν για τις ταυτοτητες δεν νομιζω οτι ειναι το ιδιο με αυτο!Αυτο ειναι το φακέλωμα σε ολο του το μεγαλειο!

Link to comment
Share on other sites

Αν αφήσετε τα άκρα η αλήθεια είναι στην μέση.

Δυστυχώς λίγη την βλέπουν και οι περισσότεροι προτιμούν να βρίσκονται στα άκρα διότι εύκολα μπαίνεις εκεί, αλλά για να φτάσεις στην μέση πρέπει να προχωρήσεις από το ένα άκρο και με κόπο θα φτάσεις στην μέση.

Εκεί είναι η αλήθεια στο κέντρο

Αυτό πάνε να εκμεταλλευτούν και οι πολιτική δηλώνοντας οι περισσότεροι κεντρώοι, (κεντροδεξιά, κεντροαριστερά) αλλά ο σκοπός τους είναι να μην σε αφήσουν να δεις ποτέ το κέντρο (την αλήθεια) σε θέλουν στα άκρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τις γνωσεις μου για τα rfid δεν μπορουν να δωσουν στιγμα σε καποιο κεντρικο συστημα ελεγχου. Οταν περνας κοντα απο ανιχνευτη θα σε διαβαζει ο ανιχνευτης για να κανει διαφορες ενεργειες. Σημερα αυτο χρησιμοποιειται στα εμπορικα καταστηματα, σχεδον ολα τα προιοντα εχουν παθητικο rfid ωστε εαν το περασεις απο την πορτα χωρις να το απενεργοποιησεις πρωτα στο ταμειο να χτυπησει συναγερμος, υπαρχει σε καρτα για ανοιγμα πορτας, το μηχανημα στα διοδια που διαβαζει μονο του την συσκευη και βλεπει εαν εχει πληρωσει για να σου ανοιξει την μπαρα.

Δηλαδη σαν τεχνολογια ειναι καλη, η κακη χρηση που θα γινει ειναι που φοβομαστε ολοι μας.

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουμε για παράδειγμα την αστυνομική ταυτότητα...

Φαντάζομαι ότι κάποιοι από τους προ-παππούδες μας θα είχαν αντιρρήσεις και αντιδράσεις παρόμοιες μα αυτές που αφορούν το τσιπ.... τελικά έγινε νόμος και όλοι είναι υποχρεωμένοι να τις έχουν... θέλουν δεν θέλουν.Σου την καρφωσαν μηπως στο μετωπο;;;

Εξέλιξη της ταυτότητας μπορεί να είναι το τσιπ.. (που αυτό μπορεί να γίνει στη τελική) και θα το περάσουν υποχρεωτικά την στιγμή μάλιστα που εκτός των συμβατικών στοιχείων ταυτοποίησης προσώπου, θα περιλαμβάνει και ιατρικό ιστορικό !!! και συναγερμό σε περίπτωση ασθένειας !!! και ένα μάτσο καλά.....Ναι...για το καλο μας νοιαζονται και άλλα τόσα κακά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σαν τεχνολογια ειναι καλη, η κακη χρηση που θα γινει ειναι που φοβομαστε ολοι μας.

Τωρα που το σκεφτομαι....τα ιδια ακριβως παιζουν κ με τα κινητα μας. Τι να εχεις το τσιπακι που θα εχει κ πολλα "καλα"..τι να εχεις το κινητο που εχει σαν μονο καλο την επικοινωνια κ ολα τα αλλα γενρουν προς το "κακο"! (ακτινοβολια,μπορουν να σε εντοπισουν,να σε ακουσουν,καποιος ειπε οτι μπορουν ακομα κ να δουν απο την καμερα του κινητου σου ακομα κ αν ειναι κλειστο(με την μπαταρια στην θεση της))...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...