Jump to content

Ερώτηση για κόλλα


aquamania

Recommended Posts

Καλημέρα.Θα ήθελα να κολλήσω πλάκες καρύστου και κάποιες άλλες πέτρες μεταξύ τους γενικότερα για να φτιάξω φωλιές για ένα ενυδρείο που στήνω για κιχλίδες αφρικής.ποια κόλλα μου προτείνεται που να είναι ακίνδυνη για τα ψάρια και να μπορώ να κολλήσω δυνατά τις πέτρες μεταξύ τους γιατί η κατασκευή θα είναι λίγο μεγάλη?η σιλικόνη έχει δοκιμαστεί και καλό είναι να την αφήνουμε μόνο για τα τζάμια γιατί στα πορώδη υλικά δεν έχει αποτελέσματα.αν ξέρει και κάποιος από που μπορώ να την αγοράσω και κάποια άλλη λεπτομέρεια θα ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κολησες πετρα Καρυστου με σιλικονη (100% καθαρη, οχι αντιμουχλικη) και δεν επιασε;

Link to comment
Share on other sites

Η σιλικονη ειναι οτι πρεπει γι'αυτη τη δουλεια.

Αν καθαρισεις πολυ καλα τις επιφανειες,δοκιμασε και με logo στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κολησες πετρα Καρυστου με σιλικονη (100% καθαρη, οχι αντιμουχλικη) και δεν επιασε;

όσες φορές παλαιότερα κόλλησα πέτρωμα ή πήλινο του ενυδρείου με σιλικόνη μετά από καιρό η σιλικόνη άρχιζε από τις άκριες τις να μου ξεκολλάει και γι'αυτό θα ήθελα να βάλω κάποια άλλη κόλλα

Link to comment
Share on other sites

Εποξικη δυο συστατικων (υπαρχουν αργες και γρηγορες, η κοληση ειναι ελαστικη, οχι τοσο οσο η σιλικονη);

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι μη τοξικη μολις στεγνωσει. Εχω μια εντυπωση οτι ολες οι κολες μολις στεγνωσουν ειναι μη τοξικες αλλα για κατασκευη στο ενυδρειο δεν περνω και ορκο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά.αν γνωρίζει κανείς και και καμιά άλλη κόλλα και μπορεί να βοηθήσει καλοδεχούμενος!!

Link to comment
Share on other sites

Η σιλικονη ειναι οτι πρεπει γι'αυτη τη δουλεια.

Αν καθαρισεις πολυ καλα τις επιφανειες,δοκιμασε και με logo στιγμης.

Η logo στιγμής δεν είναι τοξική?

Ρωτάω, γιατί θέλω κι εγώ να κολλήσω κάτι πλαστικά με 2-3 σταγόνες και τη φοβήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Η logo στιγμής δεν είναι τοξική?

Ρωτάω, γιατί θέλω κι εγώ να κολλήσω κάτι πλαστικά με 2-3 σταγόνες και τη φοβήθηκα.

Η logo μολις στεγνωσει Αλεξανδρε δεν πολυμεριζεται και ειναι ασφαλης

Link to comment
Share on other sites

Η logo στιγμής δεν είναι τοξική?

Ρωτάω, γιατί θέλω κι εγώ να κολλήσω κάτι πλαστικά με 2-3 σταγόνες και τη φοβήθηκα.

Εχω κολλησει με logo, βανακι απο φιλτρο που εχανε και ολα πηγαν καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...