Jump to content

Αναζήτηση τσιμούχας


MIHALHS

Recommended Posts

Ψάχνω εδώ και καιρό τσιμούχα priming για ΕΗΕΙΜ 2018 & 2080 σε μαγαζιά και δεν έχουν.

Ψάχνω στα aquaristic και δεν υπάρχει ούτε κωδικός

Εχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις το oring που παει στη κεφαλι , πες μου τι παχος εχει και διαμετρο και θα σου πω αυριο , μπορω να τις βρω με το μετρο :excl:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και καιρό τσιμούχα priming για ΕΗΕΙΜ 2018 & 2080 σε μαγαζιά και δεν έχουν.

Ψάχνω στα aquaristic και δεν υπάρχει ούτε κωδικός

Εχει κανείς καμιά ιδέα;

εννοείς την τσιμούχα που πατάει πάνω η αντλία και πηγαίνει πάνω κάτω για να κάνει prime?

Link to comment
Share on other sites

τωρα που αναιβοκατεβαινουν οι αθηναιοι, δεν εχεις κανενα να ψαξει στα μαγαζια εδω και να στα φερει?

Link to comment
Share on other sites

εννοείς την τσιμούχα που πατάει πάνω η αντλία και πηγαίνει πάνω κάτω για να κάνει prime?

Ναι μια ποτροκαλί

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις το oring που παει στη κεφαλι , πες μου τι παχος εχει και διαμετρο και θα σου πω αυριο , μπορω να τις βρω με το μετρο :excl:

Αν δε βρω γνήσια

σίγουρα θα σε ενοχλήσω

Σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΕ ΤΗΛ ΣΕ WATER INN

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια ποτροκαλί

Θα σου πω για το 2080 που ξέρω. Βασικά δεν έχει μέσα πορτοκαλί σε αυτό το σημείο είναι μαύρη και δυστυχώς θα σε απογοητεύσω τρελά αλλά η eheim σε αυτά τα μοντέλα 207Χ το καπάκι το βγάζει ένα part number και δε μπορείς να βρεις τίποτα ανταλλακτικό (έψαχνα και εγώ καιρό) :excl:

Οπότε πας σε custom τσιμούχα ή μήπως ο αντιπρόσωπος έχει τίποτα χαλασμένα και θέλει να βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει εγγυηση πανε να σου αλλαξουν ολη την κεφαλη(αφου εχεις διαρροη...)

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει εγγυηση πανε να σου αλλαξουν ολη την κεφαλη(αφου εχεις διαρροη...)

για να χαλάσαν το κόβω για πάνω από 3-4 χρόνια φίλτρο :excl:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φίλτρα δεν έχουν διαρροή.

Το 2028 μόνο μου παρουσίασε κάποια διαρροή όταν το έσβηνα και ήταν από αυτήν την τσιμούχα, έλυσα την κεφαλή, καθάρισα τον κύλινδρο του priming, τον πέρασα με βαζελίνη και τώρα δουλεύει μια χαρά.

Παρατήρησα όμως ότι η συγκεκριμένη τσιμούχα ήταν αρκετά χαλαρή-λόγω ηλικίας-και μπορεί σε λίγο καιρό να μου βγάλει πρόβλημα.

Απλά επειδή το ένα πλησιάζει την πενταετία και το άλλο είναι τρεισήμισι χρονών έχω στοκάρει πλήρη γκάμα ανταλλακτικών γιατί εδώ στην επαρχία και ειδικά σε μικρό νησί δεν είναι να σου τύχει βλάβη σε φίλτρο... Τα μόνα που δεν έχω είναι αυτές οι τσιμούχες.

Χρειάζομαι λοιπόν να υπάρχει μια ρεζέρβα κι απ' ότι βλέπω μάλλον θα πάω σε αντίστοιχη του εμπορίου όπως έγραψε κι ένας φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...