Jump to content

Νέο ενυδρείο...


agalenia

Recommended Posts

Παιδια καλημέρα και καλό μηνα. Σκέφτομαι να στήσω ως το φθινόπωρο ένα νέο ενυδρείο 200lt. Θα ήθελα να έχω ως βασικούς κατοίκους σκαλάρια. Και από κει και πέρα κάποια ψαράκια ακόμα που να μπορούν να συμβιώσουν με τα σκαλάρια χωρίς προβλήματα. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε πόσα σκαλάρια μπορούν να μπουν σε ένα τέτοιο ενυδρείο. Αν και εγώ σκεφτόμουν για 1 ζευγάρι, αλλά ξέρετε τώρα. Αρρώστεια είναι αυτή. Ο λόγος που δεν πάω για μεγαλύτερο ενυδρείο είναι ότι δεν έχω χώρο. :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα και καλό μηνα. Σκέφτομαι να στήσω ως το φθινόπωρο ένα νέο ενυδρείο 200lt. Θα ήθελα να έχω ως βασικούς κατοίκους σκαλάρια. Και από κει και πέρα κάποια ψαράκια ακόμα που να μπορούν να συμβιώσουν με τα σκαλάρια χωρίς προβλήματα. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε πόσα σκαλάρια μπορούν να μπουν σε ένα τέτοιο ενυδρείο. Αν και εγώ σκεφτόμουν για 1 ζευγάρι, αλλά ξέρετε τώρα. Αρρώστεια είναι αυτή. Ο λόγος που δεν πάω για μεγαλύτερο ενυδρείο είναι ότι δεν έχω χώρο. :lmao:

31829[/snapback]

Μπορείς να ξεκινήσεις με μιά ομάδα από 5 μικρά σκαλάρια και να επιλέξεις το ζευγάρι ή 1 αρσενικό και 2 θυληκά στην συνέχεια δίνοντας τα υπόλοιπα ψάρια.

Άντε με το καλό και καλές γένες!!!!!! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και από συγκατοίκους;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Και από συγκατοίκους;

31836[/snapback]

Corydoras,Ancistrus,Ottocιnclus,Hatchet,Rhodostomus.........έχεις πολλά για να διαλέξεις!!!! :lmao:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...