Jump to content

βενζινη τελος???και μετα τι??


Recommended Posts

Σχετικό-άσχετο με το θέμα:

Ποιότητα ζωής είναι να έχεις καλό αμάξι ή να μην έχεις ανάγκη το αμάξι?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό-άσχετο με το θέμα:

Ποιότητα ζωής είναι να έχεις καλό αμάξι ή να μην έχεις ανάγκη το αμάξι?

:excl:

Φιλε, δεν μου βρησκεις και εμενα μια δουλια στη Coopesa Aircraft Maintenace να ερθω και εγω εκει κατω!!!

Αντε γιατι τους βαρεθηκα, τα λαμογια ολα......

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό-άσχετο με το θέμα:

Ποιότητα ζωής είναι να έχεις καλό αμάξι ή να μην έχεις ανάγκη το αμάξι?

ποιοτητα ζως ειναι πρωτον για εμενα να ζεις σε ενα ηρεμο και ομορφο μερος αρα μακρια απο ΑΘΗΝΑ!!τωρα ενα

καλο αυτοκινητο ειναι σαν ενα μεγαλο ενυδρειο δηλαδη απλα χομπι :excl:

Link to comment
Share on other sites

:excl:

Φιλε, δεν μου βρησκεις και εμενα μια δουλια στη Coopesa Aircraft Maintenace να ερθω και εγω εκει κατω!!!

Αντε γιατι τους βαρεθηκα, τα λαμογια ολα......

Αλλού ήθελα να το πάω και αλλού μου το πήγες :excl:

Δεν έχει σχέση με κανένα λαμόγιο η συγκεκριμένη περίπτωση και με καμία Αθήνα ή επαρχία ή χώρα του εξωτερικού. Έχει σχέση με αυτό που νιώθεις μέσα σου. Αυτό που θέλω να πω είναι πως οι "πλαστικές" ανάγκες είναι αυτές που σου δημιουργούν άγχος, στρες και φόβο και ξεχνάς τις πραγματικές ανάγκες σου για να έχεις αυτό που λένε "ποιότητα ζωής".

Όσον αφορά τη σύγκριση αυτοκινήτου με ενυδρείο την θεωρώ πλήρως ατυχής! Ποτέ ένα αμάξι δε μου δημιούργησε τα συναισθήματα που μου δημιούργησε έστω και το 30λιτρό μου ενυδρειάκι.

Link to comment
Share on other sites

χομπι το ενα χομπι και το αλλο.εμεις ασχολουμαστε με τα ψαρακια μας και αυτοι με τα αυτοκινητα τα βαφουν κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει σχέση με αυτό που νιώθεις μέσα σου. Αυτό που θέλω να πω είναι πως οι "πλαστικές" ανάγκες είναι αυτές που σου δημιουργούν άγχος, στρες και φόβο και ξεχνάς τις πραγματικές ανάγκες σου για να έχεις αυτό που λένε "ποιότητα ζωής".

Όσον αφορά τη σύγκριση αυτοκινήτου με ενυδρείο την θεωρώ πλήρως ατυχής! Ποτέ ένα αμάξι δε μου δημιούργησε τα συναισθήματα που μου δημιούργησε έστω και το 30λιτρό μου ενυδρειάκι.

Συμφωνω με ολα τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανενα νεο για το τι θα γινει με την βενζινη???

Link to comment
Share on other sites

Αν δουμε μια νιφαδα χιονι, τρεχουμε στα σουπερ μαρκετ να τιγκαρουμε προμηθειες μη τυχον και αποκλειστουμε...

Αν δουμε απεργια στα βυτια τρεχουμε να φουλαρουμε βενζινη μη τυχον και δεν παραθερησουμε...

Πανικοβλητος Ελληναρας for ever and ever and ever......

Μεχρι αυριο θα εχουνε βενζινη ολα τα πρατηρια, μπραβο που για αλλη μια φορα παιξαμε το παιχνιδι τους και κατσαμε στην ουρα προκειμενου να βαλουμε βενζινη...παντα θα ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζουν την απεργία οι ιδιοκτήτες βυτιοφόρων-φορτηγών

Συνεχίζεται η ταλαιπωρία των οδηγών για την ανεύρεση καυσίμων

Αθήνα

Συνεχίζουν την απεργία οι ιδιοκτήτες φορτηγών και βυτιοφόρων, καθώς η συνάντηση με τον γγ του υπουργείο ολοκληρώθηκε χωρίς αποτέλεσμα.

Ο πρόεδρος του συνδικάτου Χερσαίων Μεταφορών Γιώργος Τζωρτζάτος, δήλωσε ότι η κυβέρνηση δεν ικανοποίησε το βασικό τους αίτημα, που έχει να κάνει με τις υπάρχουσες άδειες.

«Η ευθύνη για μια ακόμα φορά δεν μας βαρύνει» τόνισε.

Από την πλευρά του, ο γγ του υπουργείου Χάρης Τσιόκας κάλεσε τον κλάδο να συνεχίσει το διάλογο «πιο ήρεμα και όχι υπό το κράτος της πίεσης στο κοινωνικό σύνολο».

Ο ίδιος επανέλαβε ότι η κυβέρνηση συνεχίζει το διάλογο, ωστόσο, σε καμία περίπτωση δεν θα επιτρέψει να παραλύσει η αγορά.

Για την επιπλέον άδεια, οι οδηγοί δήλωσαν ότι δεν ετέθη τέτοιο θέμα επισήμως, αλλά ότι σε κάθε περίπτωση αυτό το ζήτημα δεν τους αφορά.

Σχετικά με τη συνέχιση του διαλόγου, οι απεργοί ζήτησαν να μην κατατεθεί άμεσα το νομοσχέδιο στη Βουλή, ώστε να συνεχιστεί ο διάλογος.

Οι απεργοί σημείωσαν επίσης ότι τα ζητήματά τους είναι σύνθετα, κατά συνέπεια απαιτείται συνεννόηση και συναντήσεις και με άλλους υπουργούς.

www.in.gr

Έγινε επεξεργασία - Eric
Link to comment
Share on other sites

Αποφασίστηκε επίταξη των φορτηγών και βυτιοφόρων
Αποφασίστηκε η πολιτική επιστράτευση των απεργών.. Μέχρι το βράδυ θα έχουν μοιραστεί τα φύλλα πορείας στους οδηγούς.. Ιδού η ανακοίνωση του Πρωθυπουργού.. 

"Με απόφαση του Πρωθυπουργού, Γιώργου Α. Παπανδρέου, μετά από σχετική Εισήγηση του Υπουργού Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων, κ. Ρέππα, και αφού ελήφθη υπόψη η επιτακτική ανάγκη αποτροπής των δυσμενών συνεπειών της παρατεινόμενης απεργίας των ιδιοκτητών και οδηγών φορτηγών αυτοκινήτων Δημοσίας Χρήσης και βυτιοφόρων μεταφοράς υγρών καυσίμων, που έχει προκαλέσει σοβαρή..διαταραχή στην κοινωνική και οικονομική ζωή της χώρας, ενέχει σοβαρούς κινδύνους για τη δημόσια υγεία από την έλλειψη επαρκούς εφοδιασμού των πολιτών σε καύσιμα, τρόφιμα και φάρμακα, απειλεί τη διακοπή της ομαλής λειτουργίας των μονάδων παροχής υπηρεσιών υγείας και πρόνοιας και απειλεί επίσης κατ΄ επέκταση τη δημόσια τάξη, κηρύσσονται οι ανά τη χώρα ιδιοκτήτες και οδηγοί φορτηγών Δημοσίας Χρήσης και των βυτιοφόρων μεταφοράς υγρών καυσίμων σε κατάσταση πολιτικής κινητοποίησης.

Με την παραπάνω απόφαση εξουσιοδοτούνται οι Υπουργοί Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων και Οικονομικών και, κατά το μέρος της αρμοδιότητάς τους, οι οικείοι Νομάρχες να προβούν σε επίταξη των υπηρεσιών και επίταξη της χρήσης των φορτηγών Δημοσίας Χρήσης και των βυτιοφόρων μεταφοράς υγρών καυσίμων καθώς και να λάβουν κάθε άλλο αναγκαίο μέτρο για τη διασφάλιση των δημοσίων αγαθών που κινδυνεύουν από την κατά τα άνω διατάραξη της ομαλής λειτουργίας της κοινωνικής και οικονομικής ζωής της χώρας." 

Πηγη : http://trelokouneli.blogspot.com/2010/07/blog-post_317.html

Eiναι αυτο που λεμε το καλο το παλικαρι ξερει και αλλο μονοπατι ....

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 100% υπερ των οδηγων των βυτιοφωρον ..η απεργια πρεπει να συνεχιστει! ...δεν παει αλλο αυτη η κασταση!! ....υπαρχουν και τα μεσα μαζικης μεταφορας! ..δεν μπορει να θιγονται συμπολητες μας και εμεις να κοιταζουμε ως συνηθως το προσωπικο μας οφελος ..αυτη την στιγμη δημευονται περιουσιες ανθρωπων! ..τι θα γινει αν καποια στιγμη μας πεταξουν εξω απο το σπιτι μας και μας το παρουν? ....καποιοι εχουν κανει σχεδια για την ζωη τους με αυτες τις αδειες ...και η κυβερνιση Φασιστικα τους καλει σε επιστρατευση!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι 100% υπερ των οδηγων των βυτιοφωρον ..η απεργια πρεπει να συνεχιστει! ...δεν παει αλλο αυτη η κασταση!! ....υπαρχουν και τα μεσα μαζικης μεταφορας! ..δεν μπορει να θιγονται συμπολητες μας και εμεις να κοιταζουμε ως συνηθως το προσωπικο μας οφελος ..αυτη την στιγμη δημευονται περιουσιες ανθρωπων! ..τι θα γινει αν καποια στιγμη μας πεταξουν εξω απο το σπιτι μας και μας το παρουν? ....καποιοι εχουν κανει σχεδια για την ζωη τους με αυτες τις αδειες ...και η κυβερνιση Φασιστικα τους καλει σε επιστρατευση!

Κυβερνησεις;;;;Ποιες κυβερνησεις;;;; :excl::excl::thumbup:

Υπαλληλους της πενταρας των ευρωπαιων θες να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Κυβερνησεις;;;;Ποιες κυβερνησεις;;;; :excl::excl::thumbup:

Υπαλληλους της πενταρας των ευρωπαιων θες να πεις.

...πραγματικα ειναι πολυ ασχιμη η κατασταση ανθρωποι χανουν καθημερινα την δουλεια τους ..οι μισθοι εχουν πεσει κατακορυφα ...οι συνταξεις εχουν γινει επικουρικες ...και στο απαγορευτικο οριο των 65 και δεν ανοιγει μυτη ...αξιζει να ζει κανεις στην Ζιμπαμπουε ?

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Στη Ζιμπαμπουε ναι.

Στην Ελλαδα ΟΧΙ

lol :excl:

Link to comment
Share on other sites

AQU.....

****

Ομάδα: Mέλη με δικαίωμα ψήφου

Δημοσιεύσεις: 145

Εγγραφή: 30/11/2009

Από: αθηνα

Αρ. μέλους: 16.612

Φύλο: 'Ανδρας

Ενυδρεία στην κατοχή μου:

80 λιτρα σκαλαρια botia

Εμπειρία: Αρχάριος

Νομός: Αττικής

Χώρα:Zimbabwe

ποιος ειπε για ζιμπαμπουε?

παντως φιλε κρισε με το να κανουν τωρα απεργια προκαλουν πολλα προβληματα σε ολην την ελλαδα και

ιδιαιτερα στον τουρισμο :excl: .δικιο εχουν και αυτοι αλλα!εμενα προσωπικα μου κανουν κακο οπως

και

σε πολλους αλλους.και για τα μεσα μαζικης μεταφορας εχει δικαιωμα ο καθενας αν δεν θελει να μην τα

χρησιμοποιει για τον οποιδηποτε λογο.πχ εγω δεν τα μπορω καθολου ο ενας πανω στον αλλον και

αναγκαζομαι να μυριζω την μασχαλη του καθε ενα.

αυτα και παντα φιλικα :excl:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό χρησιμοποιώ μηχανάκι και ποδήλατο, αν ξεμείνω από βενζίνη θα πάρω το λάστιχο και θα ρουφήξω από το ακινητοποιημένο αυτοκίνητο μου, μετά αν χρειασθεί θα ξηλώσω και την μπαταρία, τα καθίσματα, τις ρόδες και στο τέλος θα το βάλω φωτιά να το κάψω το ρημάδι!

ε μα πια... στη κωλοχώρα που ζούμε..

Link to comment
Share on other sites

εμεις φταιμε !!!οταν ερχονται οι εκλογες και ψηφιζεις ΝΔ και ΠΑΣΟΚ για να μπεισ στο δημοσιο η για να βαλεις το παιδι σου σε μια δουλεια ποιος φταει???ολος ο χαζοσ ο λαος που μετα φωναζει!

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειπε για ζιμπαμπουε?

παντως φιλε κρισε με το να κανουν τωρα απεργια προκαλουν πολλα προβληματα σε ολην την ελλαδα και

ιδιαιτερα στον τουρισμο :excl: .δικιο εχουν και αυτοι αλλα!εμενα προσωπικα μου κανουν κακο οπως

Ο καθε ξενος τουριστας ..οταν μας επισκεφτει θα εχει δει και αλλα πραγματα και θα εχει καταληξει στο συμπερασμα οτι η Ελλαδα δεν ειναι καταλληλος τουριστικος προορισμος ..αυτα μπορει να ειναι

1) ...η βρομικες πολεις οπου εχουμε ειδικα η Αθηνα

2) ...η Ακριβεια που εχει η Ελλαδα +αγενια πολλων που εχουν χασει το φιλοτιμο πχ στην Μυκονο παλι ''σαμπανιασαν'' Τουριστες

3) ...δεν εχουμε αξιοποιησει σωστα την πολιτιστικη μας κληρονομια

4)...η παρανομη οικοπεδοποιηση δασων ,ακτων κλπ

και αλλα πολλα ..αλλα δεν νομιζω οτι τα καυσημα ειναι η βασικη αιτια αλλο αν προβαλετε απο τα Μ.Μ.Ε. που ξεπουλανε την πατριδα μας ..αν θελαμε να μην εχουμε προβληματα με αυτους τους επαγγελματιες ας ειχαμε φροντισει νωρητερα να λυσουμε τις οποιες διαφορες ειχαμε μαζι τους χωρις να τους δημευουμε τωρα τις περιουσιες

και για τα μεσα μαζικης μεταφορας εχει δικαιωμα ο καθενας αν δεν θελει να μην τα

χρησιμοποιει για τον οποιδηποτε λογο.πχ εγω δεν τα μπορω καθολου ο ενας πανω στον αλλον και

αναγκαζομαι να μυριζω την μασχαλη του καθε ενα.

αυτα και παντα φιλικα :excl:

...ε τοτε μεινε χωρις βενζινη

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό χρησιμοποιώ μηχανάκι και ποδήλατο, αν ξεμείνω από βενζίνη θα πάρω το λάστιχο και θα ρουφήξω από το ακινητοποιημένο αυτοκίνητο μου, μετά αν χρειασθεί θα ξηλώσω και την μπαταρία, τα καθίσματα, τις ρόδες και στο τέλος θα το βάλω φωτιά να το κάψω το ρημάδι!

ε μα πια... στη κωλοχώρα που ζούμε..

:excl::thumbup: ....Χαλκιδα κινουμε μονο με ποδηλατο! :excl:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βρηκα ενα πολυ ενδιαφερον αρθρο ''ρουφιξτε'' 'το οπως εκανα και εγω

http://www.antinews.gr/?p=55502

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::hysterical: ....Χαλκιδα κινουμε μονο με ποδηλατο! :excl:

και εγω αν ημουν πατρα ποδηλατο θα ειχα αλλα εδω στην @%$!# πολη που την λενε αθηνα :thumbup::bowdown:;);):excl:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κανονίσει την Δευτέρα να φύγω διακοπές στη Χαλκιδική για 5 μέρες.

Αλλά στη Θεσσαλονίκη θα πρέπει να γεμίσω το ρεζερβουάρ... υπάρχουν καύσιμα???

Εδώ Αθήνα ξέρω κάποια πρατήρια που έχουν αλλά Θεσσαλονίκη δεν έχω πάει ποτέ και δε θέλω να ξεμείνω ψάχνοντας... :)

Αν κάποιος φίλος από Θεσσαλονίκη ξέρει κανένα πρατήριο με δικό του φορτηγό (συνήθως αυτοί έχουν πάντα)

και μου στείλει την διεύθυνση θα το εκτιμούσα πολύ!!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...