Jump to content

στησιμο ενυδρειου Help


JAXRI

Recommended Posts

για σασ με λενε jaxri ειμαι νεοσ στο forum.θα ηθελα να στησω ενα ενυδρειο υφαλμηρου νερου το χειμωνα για αυτο αρχιζω να διαβαζω απο τωρα.τα λεφτα που διαθεσω για το ενυδρειο ειναι περιπου 800ευρω.φτανουν; :bowdown: αν ναι βοηθηστεμαι με πληροφοριεσ γιατι ειμαι ασχετος!!!!!!! :excl: θα με βοηθουσε πολυ να μου πειτε και εσεισ τισ προτειμεισεις σασ :excl: θα ηθελα να μου πειτε αν θα μπορουσαν οι μονομαχοι μου να μπουν σε υφαλμυρο νερο αν οχι δεν πειραζει ;) αποο ψαρια θα μου πειτε τι θα μπορουσα να βαλω;ευχαριστω jaxri :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Για το κοστος θα πρεπει να μας αναφερεις εαν εχεις το ενυδρειο και ποσα λιτρα ειναι ή θελεις να ειναι αν το αγορασεις.

Επισης πες μας τι εμεπιρια εχεις γενικα απο ενυδρεια για να σε κατευθηνουμε αναλογα.

Τελος οι μονομαχοι (εχεις πολλους σε ενα ενυδρειο?) ειναι ψαρια γλυκου νερου.Ουτε σε υφαλμυρο ουτε δε αλμυρο ζουν.

Link to comment
Share on other sites

α] ενυδρειο δεν εχω [θελω να αγορασω]β]οι μονομαχοι εχουν ο καθενασ δικο του ενυδρειο[2 διαφορετικα ενα για το ζευγαρι και ενα για τον μοναχικο μου]γ]εμπειρια δεν εχω μεγαλη βασικα ειμαι αρχαριοσ :excl:

Link to comment
Share on other sites

τι λεφτα θες να διαθεσεις για ενυδρειο - εξοπλισμο .

Αναλογα με το κοστος παει οι ποιοτητα (μαρκα ) και η ποσοτητα ( σε λιτρα )

Link to comment
Share on other sites

500 ευρω σκοπευω να ξοδεψω για ενυδρειο+εξοπλισμο.τι εξοπλισμο χρειζατε να βαλωειμαι ασχετοσ απο υφαλμυρο νερο help :excl::excl::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

χοντρα χοντρα ....

τα εξοδα για τον βασικο σου εξοπλισμο

ενυδρειο 300λιτρα μαζι με βαση 300 ευρο

ενα φιλτρο πχ 2217 100 euro

θερμοστατες κανα 20ευρο

βιλογικο υλικο κανα 30ευρο

συν οτι αλλο χρειαστεις μιας και δεν ξερω απο υφαλμυρα τι απαιτησεις εχουν ας σε βοηθησει στα υπολοιπα καποιος εμπειροτερος :excl:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανενασ εμπειροσ στο υφαλμηρο για να μου πει τι εξοπλισμο θα χρειαστο :excl::excl::thumbup::bowdown:;);):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαρια θελεις να βαλεις?Ο φιλος geosid μια χαρα στα ειπε.Στο Pet city Εχει φτηνα και καλλα ενυδρεια. :excl:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι αρχαριοσ δεν ξερω καν τα βασικα για το υφαλμυρο που θελετε να ξερω και τα ψαρια.υπαρχει pet city στην θεσσαλονικη;

Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφια εδω μεσα αρχαριοι ειμαστε.Ο ενας μαθαινει απο τον αλλο.Πρωτα πρεπει να διαλεξεις τι θελεις.Το να λες υφαλμυρο νερο δεν λεει και πολλα.Εγω εχω υφαλμυρο νερο και φιλοξενω Αφρικανες.Εσενα σου αρεσουν ? Κοιτα τι θες και ολλα θα βρουν τον δρομο τους.Καλη συνεχεια :excl:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα μας.

Για αρχη διαβασε αυτο.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=124

Οσον αφορα τους μονομαχους σου σε καμια περιπτωση δεν μπορουν να μπουν σε υφαλμηρο ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι αρχαριοσ δεν ξερω καν τα βασικα για το υφαλμυρο που θελετε να ξερω και τα ψαρια.υπαρχει pet city στην θεσσαλονικη;

Να σε ρωτήσω ?? τι σε έκανε να θέλεις ένα υφάλμυρο ενυδρείο , αφού όπως λες δεν ξέρεις ούτε τα βασικά και δεν θέλεις ένα θαλασσινό ας πούμε ??

Βοήθησε μας λίγο για να σε βοηθήσουμε ….

Έγινε επεξεργασία - panosk
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η πλειοψηφια εδω μεσα αρχαριοι ειμαστε.Ο ενας μαθαινει απο τον αλλο.Πρωτα πρεπει να διαλεξεις τι θελεις.Το να λες υφαλμυρο νερο δεν λεει και πολλα.Εγω εχω υφαλμυρο νερο και φιλοξενω Αφρικανες.Εσενα σου αρεσουν ? Κοιτα τι θες και ολλα θα βρουν τον δρομο τους.Καλη συνεχεια :)

Γιατι δεν λεει πολλα το υφαλμυρο; Δεν το καταλαβαινω....

Αφρικανες στο υφαλμρο;;;;; Αλλο και τουτο..... Δλδ

τι ψαρια εχεις κ σε ποση αλατοτητα; :rasp::D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...