Jump to content

ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΥ


khilan

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά επειδή έχει γεμίσει το ενυδρείο μου μικρά πλατυ θα ήθελα να μάθω μετά από πόσο καιρό είναι ασφαλές γι αυτά να αρχίσω να δίνω γιατί φοβάμαι ότι ακόμα και το εξωτερικό φίλτρο σύντομα θα τα παίξει με τόσα ψάρια !!!! ευχαριστώ

ps Αν κάποιος από εδώ θέλει έχω κόκκινα /κίτρινα/ κίτρινα με μαύρες βούλες :excl: / κόκκινα με μαύρες βούλες :excl:

Link to comment
Share on other sites

καλως τα δεκτικες. βαλε μια αγκελια εδω στο φορουμ και μπορεις να τα δοσεις μολις παρουν λιγο τα πανω τους σε 1-2 μηνες, γιατι θα τους ερθει λιγο δυσκολη η αλλαγη παραμετρων πιο μικρα. παντως σιγα μορε τα αποβλητα που δημιουργουν, απλα η τροφη που τους ριχνουμε ισως ναι μπορει να ανεβασει λιγο τα νιτρικα. αλλα σκεψου οτι θα κανεις και μια βιολογια τουμπανο!! :excl:

Link to comment
Share on other sites

Είναι κουκλιά διασταύρωση με mikey mouse platy και είναι πάρα πολύ όμορφα!!!

αν μπορούσα θα τα κρατουσα 100% απλά είχα ήδη αρκετά ψάρια στο 60ρι με το σκεπτικό ότι θα τα μεταφέρω μετά το καλοκαίρι σε μεγαλύτερο ενυδρείο πήρα και εξωτερικό φίλτρο 700λιτρα ανά ώρα απλά επειδή ότι ψάρι έχω, το έχω από μωρό 1-2 μηνών και τώρα έχουν αρχίσει και μεγαλώνουν τα έχω αγαπήσει!!! και δεν θέλω να το ρισκάρω να ανέβουν αμμωνίες και να έχω απώλειες ….

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν

Ποσα ψαρακια εχεις στο 60λιτρο ;

ΘΑ μπορουσες να τα βαλεις μονα τους δε καποιο ενυδρειακι για να μεγαλωσουν κ μετα απο κανα 2μηνο να τα δωσεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω 6 πλατυ ,3 guppy, 2 ancistrus sp3, 1 labeo frenatus , 1 dwarf gourami και καμιά 15ρια-20ρια μωρά

Ps είναι όλα τα ψαράκια ειναι σε μικρό μέγεθος και σε ένα μήνα θα έχουν καινούριο σπίτι (μερικά θα πάνε στο μεγάλο μερικά θα μείνουν στο 60ρι )

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ μπερδεψες ....... ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο που τα εχεις;

Η συνθεση των ψαριων σου δεν ειναι σωστη θα πρεπει ν αποφασισεις τι ειδος θες ζωοτοκα , λαβυρινθοψαρα ΄η κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Και με το δίκιο σου που μπερδεύτηκες !!! Όταν ξεκίνησα έκανα το set up σαλάτα γιατί είχα μαύρα μεσάνυχτα !!! Τώρα προσπαθώ να κρατώ το ph στο 7 για να είναι “εντάξει “ όλα τα ψαράκια που έχω .

Σε ένα μήνα θα έρθει ένα μεγαλύτερο και θα μετακομίσουν απλά μέχρι να γίνει αυτό δεν θέλω να έχω προβλήματα ! Το αν θα μεταφέρω τα ζωοτόκα στο μεγάλο δεν το έχω αποφασίσει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...