Jump to content

ξεκινοντας το ενυδρειο μου με χρυσοψαρα


Savou

Recommended Posts

παιδια θελω να μου πειτε τα βηματα που κανω για το στρωσημο του ενυδρειου μου που θα φιλοξενησει μεσα χρυσοψαρα..

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο και βασικο βημα ειναι το ενυδρειο που θα παρεις να ειναι ειναι καταλληλο για τα ψαρια που θες και το αντιστροφο και μετα να σε απασχολει το θεμα του στρωσιματος :)

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο και βασικο βημα ειναι το ενυδρειο που θα παρεις να ειναι ειναι καταλληλο για τα ψαρια που θες και το αντιστροφο και μετα να σε απασχολει το θεμα του στρωσιματος :)

πιστευω οτι 120 λιτρα για 2 χρυσόψαρα ειναι τελοιο ..!!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι .

Ελα να σου δωσω μπολι απο τη λιμνουλα μου και αν δεν εχεις και θες κανα χρυσοψαρο , τα περνεις τα βαζεις στο ενυδρειο σου και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι .

Ελα να σου δωσω μπολι απο τη λιμνουλα μου και αν δεν εχεις και θες κανα χρυσοψαρο , τα περνεις τα βαζεις στο ενυδρειο σου και εισαι ετοιμος

μπολη?? :)

Link to comment
Share on other sites

μπολη?? :helpsmilie:

μπολι = ετοιμες αποικιες βακτηριδιων απο στρωμενο φιλτρο ( βιολογικο υλικο ) με πολλη απλα λογια :)

Link to comment
Share on other sites

μπολι = ετοιμες αποικιες βακτηριδιων απο στρωμενο φιλτρο ( βιολογικο υλικο ) με πολλη απλα λογια :)

και με αυτο τη θα κανω..??

θα το βαλω στο ενυδρειο μαζι με καθαρο νερο..??

Link to comment
Share on other sites

θα το βαλεις μεσα στο φιλτρο σου ( μαζι με το βιολογικο υλικο που εχει το φιλτρο σου )

Link to comment
Share on other sites

θα το βαλεις μεσα στο φιλτρο σου ( μαζι με το βιολογικο υλικο που εχει το φιλτρο σου )

μαζι με το βιολογικο υλικο που εχει το φιλτρο σου..τη εννοεις..σοττυ αλλα ειμαι αρχαριος και δεν τα πολυκαταλαβαινω..??

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω ----> http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18301

να σου λυθουν οι πρωτες αποριες :)

Μεχρι να μεταφερθει το θεμα στην καταλληλη ενοτητα :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

mod note

Το θέμα μεταφέρθηκε στην σωστή κατηγορία.

Φίλε Savou θα σε παρακαλέσω να μην ανοίξεις άλλο θέμα και να γράψεις οτιδήποτε αφορά το ενυδρείο που ετοιμάζεις εδώ. Με το να ανοίγεις συνεχώς καινούργια θέματα, δεν μπορούμε να σε παρακολουθήσουμε και ρωτάμε συνεχώς τα ίδια πράγματα.

Ευχαριστώ.

:)

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια εδω ----> http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18301

να σου λυθουν οι πρωτες αποριες :)

Μεχρι να μεταφερθει το θεμα στην καταλληλη ενοτητα :helpsmilie:

δηλαδη να παιρημενο για απαντησεις σε αλλη εννοτητα

?? :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...